Polska

Weekend majowy w Toruniu

weekend majowy w Toruniu

Weekend majowy 2018 będzie dla niektórych z nas rewelacyjnie długi. Piękny Toruń to najlepsze miasto dla turysty, jak co roku powita swoich gości licznymi atrakcjami. Majówka BMW, jarmark średniowieczny na Zamku Krzyżackim, a także koncerty lubianych artystów – to tylko niektóre z ekstra propozycji!

Weekend majowy w Toruniu

Weekend majowy 2018 będzie dla niektórych z nas rewelacyjnie długi. Piękny Toruń to najlepsze miasto dla turysty, jak co roku powita swoich gości licznymi atrakcjami. Majówka BMW, jarmark średniowieczny na Zamku Krzyżackim, a także koncerty lubianych artystów to tylko niektóre z ekstra propozycji!­

Długi weekend majowy tradycyjnie rozpoczyna ciepły sezon w Polsce. Warto wspomnieć, że wystarczy wziąć trzy, dodatkowe dni wolnego i w ten sposób uzyskamy 9 – dniowy urlop (od 28.04 do 6.05 2018)! W tym czasie wielu naszych rodaków decyduje się na wypady do znanych miejsc w kraju, inni z kolei preferują wycieczki w zagraniczne.

Majówka w 2018 roku rozpoczyna się we wtorek, 1 maja — w tym dniu obchodzimy Święto Pracy. Kolejny dzień, 2 maja — Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej, nie jest już dniem ustawowo wolnym, ale większość z nas będzie miało w tym czasie urlop. W czwartek, 3 maja przypada Święto Konstytucji 3 Maja i tego dnia „z urzędu” nie idziemy do pracy.

Niezależnie od pogody- w Toruniu będzie super!

Prognozy na długi weekend majowy zapowiadają zachmurzenia i temperaturę w okolicy 12 stopni C do środy 2.05.2018, potem będzie się stopniowo ocieplać. Gwarancją dobrego nastroju mieszkańców Torunia i masowo przybywających tu gości będą liczne imprezy kulturalne, organizowane przez miasto.

Warto wybrać się np. na Zamek Krzyżacki, tu od 1 do 3 maja odbywać się będzie m.in. Jarmark Średniowieczny, można będzie też oglądać walki rycerskie i spektakl historyczny pt. „Wspólna historia Czech i Polski”. Z kolei miłośnicy aut BMW mają swoją majówkę 5.05.2018 w centrum motoryzacyjnym Motopark. Podczas imprezy odbędą się konkursy dla publiczności. Nie zabraknie tu głośnej muzyki, stoisk z gadżetami i tradycyjnej konkurencji „Pokazu Mocy”.

Inne ciekawe wydarzenia w Toruniu to np. :

  • Sobota, 28 kwietnia 2018, Święto Tańca, godz. 14-18, Rynek Staromiejski
  • Poniedziałek, 30 kwietnia, Legendy Toruńskie- spektakl, godz. 16, Rynek Staromiejski
  • Wtorek , 1 maja, Koncert Jose Luisa Pardo, godz. 20, Rynek Staromiejski
  • Środa, 2 maja, Nocny Pokaz Walk z Ogniem, godz. 22-23, Rynek Staromiejski
  • Czwartek, 3 maja, Koncert fortepianowy muzyki Ignacego Paderewskiego, godz. 15:30 Rynek Staromiejski
  • Piątek , 4 maja, Spotkania teatralno-nowocyrkowe, godz.16, Rynek Staromiejski
  • Sobota, 5 Maja, Koncert Natalii Kukulskiej, godz. 20 Rynek Staromiejski
  • Niedziela, 6 maja, Koncert Wojciecha Gąssowskiego, godz. 20 , Rynek Staromiejski

Ciekawe wystawy i swoje własne wydarzenia zapowiadają także znane toruńskie muzea, takie jak np. Muzeum Historii Torunia, Żywe Muzeum Piernika czy Ratusz Staromiejski. Warto odwiedzić te miejsca podczas majówki 2018!

Gdzie można dobrze zjeść w Toruniu?

Lubimy świętować i świetnie się bawić, ale dobry posiłek to podstawa. Trzeba wiedzieć, że  Toruniu / przy ul. Łaziennej 26 i Podmurnej 28 / możemy zjeść prawdziwą włoską pizzę, wypiekaną w piecu opalanym drewnem. Stare Metropolis to cudowne smaki prosto ze słonecznej Italii. Na świeżym powietrzu , w miłym ogródku restauracji lub klimatycznym wnętrzu skosztujesz ręcznie wyrabianego makaronu , w tym także czarnego spaghetti  oraz innych, znakomitych dań kuchni włoskiej. Menu restauracji Metropolis znajdziesz pod adresem staremetropolis.pl