Polska

10 Najlepszych Klubów Studenckich w Krakowie

grupa ludzi na imprezie

W Krakowie powstał jeszcze w czasach średniowiecza pierwszy uniwersytet. Studenckie tradycje mają w tym mieście długą i wielobarwną historie. Jej częścią jest np. Lajkonik i juwenalia. Dlatego w Krakowie znajdziemy wiele ciekawych klubów studenckich. Są to lokale muzyczno-taneczne i miejsca, w których odbywają się koncerty. Ze środowiska klubów studenckich wyrosła kultowa Piwnica Pod Baranami i wiele zespołów muzycznych. Choć lista krakowskich klubów studenckich jest długa, poniżej ograniczamy się do zaprezentowania tych ulubionych, w najlepszymi recenzjami.

1. Piwnica Pod Baranami

Obecnie słynna Piwnica pod Baranami jest miejscem powszechnie znanym i chętnie odwiedzanym przez studentów i turystów. Pierwotnie lokal został założony jako klub studencki w 1956 r. Do założycieli zalicza się Piotr Skrzynecki, Krzysztof Penderecki, a występowały na scenie Piwnicy pod Baranami sławy polskiej muzyki, jak Ewa Demarczyk czy Marek Grechuta. Do dziś odbywają się tu kabarety i koncerty. Pozostał niezmienny klimat lat PRL-u, a w środku można zjeść lub zamówić drinka przy barze. Warto odwiedzić Piwnicę zarówno z sentymentu do jej historii, jak i przez fakt, ze wciąż zaskakuje ciekawymi koncertami i niezwykłym klimatem.

Adres: Rynek Główny 27

2. Klub Studencki Żaczek

Klub działa przy krakowskim akademiku o tej samej nazwie. Muzyka na scenie prezentowana jest przez młodzieżowe i studenckie zespoły. Są też koncerty znanych kapel rockowych. Ceny są promocyjne, zwłaszcza w godzinach popołudniowych. To popularne wśród studentów miejsce. Łatwo tu trafić i można liczyć na długą zabawę nawet w tygodniu, nie tylko w weekendy. W Żaczku na gości czeka duża sala i na pewno dobra zabawa.

Adres: al. 3 Maja 5

3. Klub Kwadrat

Klub studencki z dużą, ładnie oświetloną salą koncertową. Miejsce znane z występów gwiazd, chętnie odwiedzane nie tylko przez krakowskich studentów. Klub ma przestronne wnętrze, jest znany z przyjemnego klimatu i młodzieżowej atmosfery. Warto sprawdzać koncerty i zamawiać bilety z wyprzedzeniem, zwłaszcza w przypadku zagranicznych muzyków. Goszczą tu sławy polskiej i zagranicznej sceny, a repertuar jest bardzo urozmaicony.

Adres: Stanisława Skarżyńskiego 1

4. Klub Gwarek przy Akademii Górniczo – Hutniczej

Akademia Górniczo-Hutnicza to uczelnia słynna z kierunków technicznych. Działa przy niej znany i ceniony w studenckim środowisku Klub Gwarek. Nie bez powodu nazwa związana jest z górniczym fachem. W Gwarku odbywają się regularnie koncerty, grają kapele na żywo, muzyka jest różnorodna i trafia do zróżnicowanych grup. Są też kabarety i występy komediowe typu stand-up.

Adres: Władysława Reymonta 17

5. Zaścianek

Zaścianek to kolejny klub studencki ze sceną muzyczną, jaki działa przy Akademii Górniczo – Hutniczej. Zaścianek posiada dużą scenę muzyczną i przystosowany jest by gościć zespoły muzyczne zarówno z kraju, jak i z zagranicy. Klub chwalony jest także za dobre ceny napojów alkoholowych i bezalkoholowych. Warto tu zajrzeć o dowolnej porze, nawet przed imprezą. Klub posiada pozytywne opinie ze względu na młodzieżowy charakter i przyjazną atmosferę.

Adres: Józefa Rostafińskiego 4

6. Klub Studio

Popularna sala koncertowa mieści się na terenie miasteczka studenckiego przy Akademii Górniczo-Hutniczej. Klub studencki Studio wyróżnia się nowoczesnym wnętrzem. Podczas koncertów świetne wrażenie robią pokazy świateł i laserów. Dzięki temu panuje tu niebanalny klimat idealny na studenckie imprezowanie. Ceny są umiarkowane, a wybór koncertów w gwiazdorskim wykonaniu zawsze spory.

Adres: Witolda Budryka 4

7. Noce KRK

Noce to interesujący klub odwiedzany przez studentów krakowskich uczelni i nie tylko. Odbywają się tu dyskoteki oraz koncerty. Zawsze można skorzystać z dobrze wyposażonego baru i zamówić ciekawe, mieszane drinki i koktajle. Nowoczesne wnętrze jest przestronne i wygodne. Dominuje rock i pop, ale każdy znajdzie coś dla siebie.

Adres: Dajwór 14/16

8. Four Music Club/4 Music Club

Studencka czwórka, to popularny klub muzyczny i dyskoteka w jednym. Nowoczesne wnętrza znajdują się w sklepionych, ceglanych piwnicach. Jest tłoczno i zabawnie. Klub przyciąga nie tylko studentów. Ludzie przychodzą tu ze względu na świetny, multikulturowy klimat i przyjazną atmosferę zabawy. Nie brakuje świateł, neonów i dobrze wyposażonego baru. W czwórce odbywają się występy DJ-ów.

Adres: Jagiellońska 6

9. Loca

Klub studencki Loca znajduje się w samym centrum historycznego Krakowa. W pobliżu są zabudowania gotyckich siedzib Akademii Krakowskiej. Dla studentów to obowiązkowa, wręcz kultowa miejscówka. Można zamawiać napoje oraz jedzenie. Panuje swobodna, luźna atmosfera. Loca jest idealnym miejscem do potańczenia, odpoczynku i słuchania różnych rodzajów muzyki.

Adres: Jagiellońska 28

10. Coco Music Club

Ten klub muzyczny przyciąga studentów, turystów i mieszkańców Krakowa. Mieści się w zabytkowej kamienicy blisko starówki i Barbakanu. Wewnątrz znajdziemy nowoczesne loże, ładne kanapy i dużo miejsca do tańczenia. Muzyka jest uniwersalna, popularna i dyskotekowa. Jest niewielka, lecz nowoczesna konsola dla DJ-a oraz loże tematyczne z ładnym, neonowym oświetleniem.

Adres: Szpitalna 38