Polska

Warszawa: 10 najlepszych miejsc na Ramen w 2024

warszawa - pyszny ramen

Na terenie Warszawy znajdziemy również ogromną ilość ciekawych restauracji serwujących kuchnię z całego świata. Również miłośnicy japońskich rarytasów znajdą coś dla siebie. Gdzie zjemy najlepszy ramen? Oto kilka wybranych propozycji.

1. Arigator Ramen Shop

Arigator Ramen Shop znajduje się przy ulicy Pięknej 56/lok 2. To kameralne miejsce, w którym serwowany jest doskonale przygotowany ramen. Lokal urządzony jest w rustykalnym stylu, a personel doskonale zna się na swojej pracy.

2. G-Ramen Kikuya

G-Ramen Kikuya znajduje się przy ulicy Noakowskiego 12. Lokal urządzony w nowoczesnym i nieco minimalistycznym stylu. Zdecydowanie warto się tutaj wybrać. W G-Ramen Kikuya jakpońska potrawa podawana jest na kilka rozmautych sposobów, a zatem każdy bez problemu znajdzie coś dla siebie. Wszystkie przyrządzane są z najlepszych produktów i zachwycają niebywałymi kompozycjami smakowymi.

3. Vegan Ramen Shop Muranów

Vegan Ramen Shop Muranów znajduje się przy al. Jana Pawła II 52/54. Miejsce powstało z prawdziwej miłości do japońskiej kuchni. W karcie dań znajdziemy nie tylko ramen podawany w wersji na ostro czy cieszący się szczególnym uznaniem Ram’n’Cheese, ale i sporo ciekawych przekąsek, np. liście szpinaku z sezamem i cytrynową nutą.

4. Yatta Ramen

Yatta Ramen znajduje się przy ulicy Juliana Bartoszewicza 3/30. Restauracja prosperuje już od pięciu lat, bezustannie zdobywając nowe rzesze zadowolonych klientów. Wyjątkowe przepisy oraz dbałość o najdrobniejsze szczegóły sprawiają, że miejsce cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Nie ulega żadnym wątpliwościom, że serwuje się tutaj najlepszy ramen w okolicy.

5. Vegan Ramen Shop Mokotów

Vegan Ramen Shop Mokotów znajduje się przy ulicy Ludwika Narbutta 83. To jedno z niewielu miejsc na mapie Warszawie, w których podaje się wyłącznie ramen w wersji wegańskiej. Co ciekawe, miejscem zachwycają się także osoby, które na co dzień spożywają mięso. To bezpretensjonalne miejsce o ciekawym wystroju, do którego z pewnością warto zajrzeć.

6. Yatta Ramen BBQ

Yatta Ramen BBQ znajduje się przy Nowolipkach 15. To doskonały lokal dla prawdziwych miłośników japońskiej kuchni. Poza wybitnie przygotowanym ramenem, dostaniemy tutaj również sporo innych dań, z których słynie kraj kwitnącej wiśni. Szczególnym uznaniem cieszy się wieprzowina kakuni oraz przygotowywane na miejscu kimchi.

7. Ganon Ramen

Ganon Ramen znajduje się przy ulicy Lwowskiej 9/1B. To kameralny lokal odznaczający się przyjemną atmosferą. Na miejscu będzie można skosztować wielu przysmaków kuchni japońskiej, aczkolwiek większość przychodzi tutaj przede wszystkom dla doskonale przygotowywanego ramenu. Ten podawany jest w rozmaitych wersjach. Można skusić się na mięsne warianty lub skosztować wyjątkowego ramenu na bazie sosu ostrygowego.

8. Ramen & More

Ramen & More to kolejne miejsce na warszawskiej mapie, które warto odwiedzić, pragnąc skosztować wybitnie przygotowanej japońskiej kuchni. Lokal znajduje się przy ulicy Kłobuckiej 11. Każdy tutejszy ramen odznacza się wyjątkowym aromatem, smakiem i wspanialą kompozycją. Dobór odpowiednich dodatków sprawia, że mamy do czynienia z prawdziwymi ucztami dla podniebienia. Kucharze sięgają zawsze po świeże produkty, które dbają o idealną głębię smaku i zachwycają wspaniałymi nitami. Nie trzeba być wielkim miłośnikiem ramenu, by zachwycić się ofertą tej restauracji.

9. RAMEN KIKUYA by UkiUki

RAMEN KIKUYA by UkiUki znajduje się przy ulicy Dobrej 42. To miejsce cieszące się niesłabnącą popularnością, za którą stoi oczywiście rewelacyjna karta dań i zachwycające wykonanie. Można się tutaj skusić na pyszne klarowne rameny lub warianty kremowe, odznaczające się nieco innym aromatem i konsystencją. Nie ulega żadnym wątpliwościom, że miłośnicy kuchni japońskiej znajdą w tym miejscu sporo propozycji, którym nie sposób się oprzeć. Kucharze doskonale zdają sobie sprawę z tego, że w japońskiej kuchni liczy się nie tylko wiedza teoretyczna, ale i precyzja i doskonałe wyczucie. Tutejsze rameny są dowodem na to, że przy odrobinie chęci można zapewnić gościom daleką podróż, choć bez wychodzenia z domu. Wielu ekspertów chwali potrawy za perfekcyjne wykonanie.

10. Dozo Vegan Ramen

Dozo Vegan Ramen znajduje się przy ulicy Puławskiej 132A. Lokal odznacza się nowoczesnym wystrojem i jednocześnie zachwycającą bezpretensjonalną atmosferą. Serwuje się tutaj wyłącznie wegańkie rameny, aczkolwiek zachwycają one również osoby, które nie należą do grona wegan. Zdecydowanie warto zajrzeć i na własnej skórze przekonać się o ich wyjątkoweości.