Polska

10 Najlepszych Klubów Jazzowych w Warszawie

Warszawa to największy i najważniejszy ośrodek kultury w całej Polsce. Bogata oferta skierowana do zarówno do pasjonatów teatru, jak i sztuk plastycznych powoduje, że nie sposób się tutaj nudzić. Niezwykle ciekawie prezentują się także atrakcje dla prawdziwych miłośników muzyki jazzowej. Stolica Polski w tej kwestii ma sporo do powiedzenia, a mnogość miejsc specjalizujących się w tym gatunku muzycznym zachwyci nawet najbardziej wymagających pasjonatów. Jakie miejsca warto odwiedzić w pierwszej kolejności? Oto kilka wybranych propozycji.

1. Jassmine

Jassmine znajduje się przy ulicy Wilczej 73. Lokal mieści się w podziemiach hotelu Nobu i choć jest stosunkowo nowym miejscem na warszawskiej mapie, to już doczekał się miana lokalu z imprezami jazzowymi na światowym poziomie. Panuje tutaj przyjemna kameralna atmosfera. Ściany udekorowane są plakatami wybitnych twórców. Dla wielu gości największym atutem tego miejsca są regularnie odbywające się improwizacje jazzowe, które zasługują na miano prawdziwej uczty dla koneserów tego gatunku. To bez wątpienia klub, do którego warto zajrzeć. Prawdziwy jazz jest stałym bywalcem, a takie towarzystwo jest gwarancją niezwykłych doświadczeń artystycznych.

2. Ściema Jazz Club

Ściema Jazz Club znajduje się przy ulicy Juliana Konstantego Ordona 2a. Wizyta w tym miejscu na długo zapada w pamięć gości, którzy chętnie powracają po kolejne porcje unikatowego jazzu. Trzeba przyznać, że jest to lokal z nadzwyczajnym klimatem. Jest subtelnie oświetlone, a na scenie niemal zawsze występują fantastyczni muzycy. Niektórzy wpadają tylko na chwilkę po to, by wyjść po kilku godzinach. Zdecydowanie warto skusić się na Ściemę, która cieszy się ogromnym uznaniem zarówno mieszkańców Warszawy, jak i turystów poszukujących jazzowych spotów.

3. BARdzo Bardzo

BARdzo Bardzo nie jest klubem stricte jazzowym, aczkolwiek imprezy z tą muzyką w roli głównej odbywają się tutaj regularnie i są szczególnie polecane przez gości, którzy mieli okazję ich doświadczyć. Lokal znajduje się przy ulicy Nowogrodzkiej 11 i jest prowadzony przez pasjonatów muzyki. Można się tutaj zetknąć z wieloma gatunkami, ale to właśnie jazzowe spotkania zdają się cieszyć największym uznaniem.

4. Tygmont Live CLub

Klub znajduje się przy ulicy Mazowieckiej 6/8. Przez wiele lat miejsce zrzeszał wyłącznie fanów muzyki jazzowej. Na przestrzeni lat poszerzono repertuar o inne gatunki i obecnie jazzowe spotkania odbywają się naprzemiennie z imprezami, podczas których puszczana jest zróżnicowana muzyka. Nie ulega jednak żadnym wątpliwościom, że można się tutaj załapać na jazzowe improwizacje, które na długo zapadają w pamięć. Bez wątpienia warto zajrzeć i przekonać się o tym na własnej skórze.

5. Pardon, To Tu

Pardon, To Tu znajduje się przy Alei Armii Ludowej, Romana i Jana Podolskich 14. To niezwykły bar, w którym każdego dnia można delektować się starannie przygotowanymi przez szafa kuchni rarytasami. Jednocześnie jest to lokal, w którym regularnie odbywają się muzyczne wydarzenia. Standardem są jazzowe koncerty, które z pewnością zachwycą entuzjastów tego gatunku muzycznego.

6. Akwarium Klub

Klub znajduje się na Krakowskim Przedmieściu 60A. Miejsce, którego fanom jazzu nie trzeba przedstawiać. Lokal został założony w 2017 roku przez Polskie Stowarzyszenie Jazzowe. Wcześniej mieścił się w lokalu z przeszklonymi ścianami, co zaowocowało nieco nietypową nazwą. Jest to zdecydowanie obowiązkowa pozycja dla wszystkich fanów jazzu. Odbywają się tutaj zarówno niesamowite koncerty, jak i typowe jam session z wyjątkowymi improwizacjami jazzowymi. Prawdziwa gratka dla miłośników i niezapomniane przeżycie dla każdego z gości.

7. Jazz Cafe Łomianki

Jazz Cafe Łomianki to kolejne miejsce, które warto wziąć pod uwagę, będąc fanem prawdziwego jazzu. Choć lokal znajduje się praktycznie na obrzeżach miasta, to jednak od dawna cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem i uznaniem. Znajduje się w Łomiankach przy ulicy Warszawskiej 69. Na tutejszej scenie grały największe gwiazdy polskiego jazzu, m.in. Anna Maria Jopek czy Dorota Miśkiewicz.

8. Regeneracja

Regeneracja to kultowe miejsce na mapie Warszawy. Ta wyjątkowa klubokawiarnia znajduje się przy ulicy Puławskiej 61. W ciągu dnia można się tutaj delektować pyszną kawą, herbatą i różnymi przysmakami. Wieczorami miejsce zamienia się jednak w przestrzeń zrzeszającą fanatyków dobrej muzyki instrumentalnej. Warto tutaj być przede wszystkim w środy, gdy odbywają się tak zwane jazzowe środy. Można wówczas delektować się świetną muzyką Old Jazz Bandu.

9. Klub Harenda

Klub znajduje się na Krakowskim Przedmieściu 4. To miejsce powstałą z miłości do klasycznych pubów londyńskich. Taki własnie panuje w środku klimat. Świetna atmosfera pozwala choć na chwilę oderwać się od bieżących spraw. Piękny wystrój to tylko jedna z zalet Harendy. Właściciele regularnie organizują w tym miejscu jam session w jazzowym klimacie. Wydarzenia mają miejsce przynajmniej dwa razy w tygodniu i zdecydowanie warto skusić się na taką podróż muzyczną.

10. Skład Butelek

Skład Butelek znajduje się na warszawskiej Pradze przy ulicy 11 Listopada 22. To niezwykle klimatyczne miejsce, które pozwala odetchnąć od miejskiego zgiełku przy akompaniamencie świetnej muzyki. Lokal regularnie organizuje jazzowe spotkania, które z pewnością usatysfakcjonują miłośników tego gatunku muzycznego. Warto także zajrzeć do znajdującej się w bezpośrednim sąsiedztwie Chmury.