Polska

10 Popularnych Atrakcji Turystycznych w Warszawie

Warszawa

Stolica Polski i województwa mazowieckiego będąca największym miastem w kraju, położonym w środkowo-wschodniej części, na Mazowszu, nad Wisłą. Warszawa jest największym miastem w Polsce pod względem liczby ludności i pod względem powierzchni. Oto najciekawsze atrakcje turystyczne w Warszawie i okolicach.

Stare Miasto

Starówka Warszawy zniszczona została w 1944 roku w czasie II Wojny Światowej. Wszystko, co dzisiaj można zobaczyć na Starym Mieście, czyli kolorowe kamienice, czy imponujący Zamek Królewski są efektem rekonstrukcji stolicy. Rynku Starego Miasta jest miejscem, które mieści w sobie pomnik Syrenki i liczne odrestaurowane kamieniczki. Stara część miasta kończy się w zasadzie przy Barbakanie wzniesionym w XVI wieku jako umocnienie obronne. Od 1980 roku Stare Miasto w Warszawie znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Pałac Kultury i Nauki

Najwyższy budynek w Polsce o 237 metrach wysokości i dzieło socrealizmu powstałe w latach 1952-1955, była swoistym prezentem od Związku Radzieckiego dla Polski. Pałac Kultury i Nauki ma 38 pięter obiektu z ponad trzema tysiącami sal i pokojów zajmowanych przez liczne firmy, kina, teatry, czy uczelnie wyższe. Na trzydziestym piętrze jest taras widokowy umożliwiający podziwianie panoramy całej stolicy.

Pałac w Wilanowie

Pałac ufundowany przez Króla Jana III w Wilanowie to letnia rezydencja królewska i unikalny barokowy pałacowy kompleks. Budowlę wzniesiono w XVII wieku, który mimo zaborów zachował swoją oryginalną formę. W sezonach jesiennym i zimowym ogród przy pałacu zostaje ozdobionym kolorowymi lampkami i tworzy niesamowite zjawisko turystyczne i estetyczne zwane Ogrodem Światła w Wilanowie.

Łazienki

Kompleksów ogrodowy, który jest magicznym miejscem stworzonym przez Stanisława Augusta w XVII wieku przekształconym z podmiejskiego zwierzyńca w letnią rezydencję. Na terenie Łazienek Królewskich znajdują się zabytki takie jak Pałac Myślewicki, Stara Pomarańczarnia Amfiteatr i Pałac na Wyspie w centralnej część parku.

Ogrody na dachu biblioteki

Zielony ogród na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie to jeden z piękniejszych w Polsce i w Europie, zajmujący powierzchnię 5 tysięcy km2 i zorganizowany w formie labiryntu stworzonego ze ścieżek i pergoli. Efekt jest imponujący, gdyż najwyższych partiach ogrodu usytuowany jest taras widokowy z przezroczystą podłogą, z którego można rzucić okiem na nadwiślańską Warszawę. Z kolei przez szklany dach można zajrzeć także do wnętrza ogromnej biblioteki. Miejsce to jest bardzo chętnie odwiedzane przez studentów i młodzież, szczególnie w cieplejszych miesiącach.

Park Fontann

Tworzą go cztery fontanny położone na terenie Podzamcza. Po raz pierwszy uruchomiono je w roku 2011 roku i oferują multimedialne pokazy, które mają miejsce od maja do września. Oświetlają je głównie złożone iluminacje. Dla wzmocnienia efektu wykorzystuje się w nich światła takie jak lasery i reflektory LED. W każdym sezonie na wodnych ekranach Parku Fontann prezentowany jest nowy pokaz w formie opowieści.

Grób Nieznanego Żołnierza oraz Ogród Saski

Grób znajduje się na placu Piłsudskiego i stanowi ważne historycznie miejsce, na zachód od Przedmieścia. Grób Nieznanego Żołnierza jest symboliczną mogiłą wszystkich poległych w walce o wolność pochodzącą z 1925 roku. Przed pomnikiem zawsze pełni wartę straż honorowa, a w dni świąteczne można zobaczyć uroczystą zmianę. Dopełnieniem Grobu Nieznanego Żołnierza jest znajdujący się zaraz obok Ogród Saski z rzeźbami, stawem i ogromną fontanną. Został otwarty pierwszej połowie XVIII wieku jako pierwszy publiczny park w Warszawie.

Centrum Nauki Kopernik

Niezwykłe miejsce na mapie turystycznych atrakcji, swoiste muzeum, otwarte w 2010 roku, które ma cechy zarówno laboratorium naukowego, jak i tradycyjnej wystawy. Zorganizowane jest 6 interaktywnych wystaw stałych, wystawy czasowe, laboratoria edukacyjne i niezwykłe planetarium, na którego ekranie, można obejrzeć filmy edukacyjne i popularnonaukowe, a także oczywiście gwiazdy. Zwiedzający, zarówno dzieci, jak i dorośli mają szansę zapoznać się z ogólnymi prawami nauki, samodzielnie przeprowadzając doświadczenia, a także korzystając z możliwości uczestniczenia w warsztatach.

Zamek Królewski

Zamek Królewski widniejący na liście zabytków UNSECO, wzniesiono w okresie wczesnego baroku jako rezydencję króla polskiego Zygmunta III Wazy. W Zamku Królewskim można zobaczyć m. in. bogato zdobione sale królewskie stworzone dla króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, ponieważ dziś pełni funkcje zarówno muzealne, jak i reprezentacyjne. Pojawia się na wielu pocztówkach ze stolicy, a najuroczyściej prezentuje się Sala Tronowa ze złotymi dekoracjami.

Muzeum Powstania Warszawskiego

Zdecydowanie najczęściej odwiedzana atrakcja w Warszawie, która została otwarta w 2004 roku w sześćdziesiątą rocznicę powstania. Eksponaty pokazują bardzo ważną część historii Polski przy pomocy niepowtarzalnych technik audiowizualnych powstałych za pomocą archiwalnych fotografii i filmów. Miejsce to w niepowtarzalny sposób pomaga zrozumieć trudną dla współczesnego pokolenia historię i oddziałuje na odwiedzających przede wszystkim obrazem, dźwiękiem oraz światłem.