Polska

10 Najlepszych Atrakcji Sportowych w Warszawie

Piłka do kopania

Warszawa to piękne miasto, podczas urlopu lub wakacji nie chcesz jednak odpoczywać leżąc na leżaku, a wolisz sport i ruch? Warszawa to idealne miejsce do tego typu aktywności. Tak naprawdę na każdym rogu czeka miejsce, w którym możesz podjąć aktywność fizyczną.

1. Buble Football

Jest to idealny innowacyjny sposób na grę w piłkę nożną. Jest to gra zapoczątkowana i wymyślona przez Norwegów. Zasadny niczym nie odbiegają od gry w zwyczajną piłkę nożną. Jedynym odmiennym zjawiskiem jest to, że wszyscy zawodnicy biegają po boisku w kulach wypełnionych powietrzem. Jest to idealny sposób na spędzenie sobotniego lub niedzielnego popołudnia i zażycia dużej dawki adrenaliny i endorfin. W warszawie po uprzednim umówienia się z personelem GmoodsBall możemy wypożyczyć ogromne kule do zabawy i dać ponieść się chwili.

2. Park Linowy Bielany

Idealną atrakcją dla całej rodziny jest park linowy na Bielanach w Warszawie. Park linowy, to idealne miejsce na przeżycie ciekawych atrakcji z całą rodziną. Przed całą przygodą jaką rozpoczniesz w parku linowym, zostaniesz wraz z całą rodziną przeszkolony. Jest to świetne uczucie, któremu towarzyszy nutka strachu i adrenaliny. Dzięki temu można przeżyć przygodę na wysokości. Park linowy gwarantuje niezapomnianą przygodę. Również dorośli mogą spróbować swoich i charakteru w tych ekstremalnych warunkach. Park linowy oferuje pięć tras o różnym stopniu zaawansowania. Ważnym faktem, który trzeba dodać jest oczywiście fachowa opieka instruktorów którzy czuwają nad naszym bezpieczeństwem. Zatem jak chcesz aktywnie spędzić weekend to park linowy jest idealną propozycją dla Ciebie.

3. Klockownia Centrum Edukacji i Zabawy

W wolnym czasie możemy wybrać się z naszymi pociechami do klockowni w Warszawie, świetne miejsce, które zapewni aktywną zabawę Twojego malucha. Wiele mam odwiedza to miejsce regularnie. To nie tylko miejsce dla dzieci rodzice, również znajdą coś tam dla siebie, idealny kącik dla rodziców zaopatrzony pyszną kawą sprawi, że nie będziecie chcieli się stamtąd ruszyć. Może być również tak, że przyłączycie się do zabawy ze swoimi dziećmi, a wtedy będziecie odpoczywać, a zarazem wspierać aktywność fizyczną swoją i swoich dzieci. Klockownia jest dla dzieci od 1 roku życia i ma świetne godziny otwarcia od 10-20. Mieści się przy ulicy Rembielińskiej 20, w Galerii Renova, w Warszawie.

4. Crossfit Wilanów

Na samym początku wytłumaczę co to jest crossfit, crossfit jest to intensywny plan treningowy, będący alternatywą dla ćwiczeń wykonywanych na siłowni. Szczególny nacisk w tych ćwiczeniach kładziemy na partie pośladków, ud i mięśni brzucha. Jeśli jesteś fanem wypoczynku na sportowo i idealna propozycja dla Ciebie. Takie miejsce możesz znaleźć na Warszawskim Wilanowie. Wielu ludzi chwali tamtejszy klimat i trenerów, z którymi przyszło im współpracować. Bez obaw możesz tam spróbować swoich sił lub zacząć przygodę z regularnym ćwiczeniem później już na siłowni.

5. Gamp Paintballowe Centrum Rozrywki

Gamp Paintball jest to ekstremalne doświadczenie rozrywki i adrenaliny podczas gry w paintball. Paintball jest niezwykłym doświadczeniem doznań. Możemy w nim znaleźć elementy taktyki, logistyki, a przede wszystkim sportu. Nie wspomnę o ogromnej dawce adrenaliny. W tej gdzie musimy być wyczuleni i skupieni, to czas rywalizacji i nielada emocji. W ogrzewanej hali o powierzchni 3000m2 dobrze poczują się, wyspecjalizowani gracze jak i początkujący zaczynający swą przygodę i paintballem. Hala znajduje się na ulicy Kazimierza Gierdziejewskiego 5/272a w Warszawie.

6. Hangar 646 (Park Trampolinowy)

Kto z nas chodź raz w życiu nie marzył o tym żeby udać się do parku trampolinowego, chyba każdy. Park trampolin Hangar 646 znajduje się na warszawskim Mokotowie i jest to najbardziej oblegana rozrywa sportowa w mieście. Hangar 646 to pierwszy park trampolinowy w Warszawie, powstałw dawnym hangarze lotniska Gocław na powierzchni 2700m2. Czeka tam na was 60 trampolin od rekreacyjnych po sportowe. W tym królowa trampolin, trampolina superqad o powierzchni 25m2. Znajdziemy tam również basen z gąbkami i poduchę powietrzną do bezpiecznej nauki akrobacji.

7. Akademia Tańca Realise

Akademia tańca Realise od 25 lat oferuje zajęcia dla początkujących i zaawansowanych technicznie tancerzy. Jest to placówka oferująca profesjonalną edukację taneczną od 3-100 roku życia. Z pewnością z oferty zajęć wybierzemy coś dla siebie, specjalizują się w disco dance, pop jazz ale i w tańcach towarzyskich. Kiedy po całym tygodniu pracy jesteś spięty i potrzebujesz relaksu, idealnym sportowym doświadczeniem będzie relaks przy tańcu.

8. Park Wodny Warszawianka

Wodny Park w Warszawie jest to najpopularniejsze miejsce zaliczane do miejsc rekreacyjno-sportowych w warszawie. Warszawianka ma w swej ofercie basen olimpijski, basen rekreacyjny, SPA& wellness, Squash’a, gimnastykę dla seniora, szkołę pływania i wiele, wiele innych atrakcji, które z pewnością spełnią nasze oczekiwania sportowe i rekreacyjne. Warszawianka mieści się na Mokotowie przy ulicy Merliniego 4, obok klubu Sportowego Warszawianka.

9. Zumba

Jednym z najmodniejszych sportów 2018 i 2019 roku jest zumba. Na początku kilka słów co to jest zumba, zumba jest to plan treningowy zawierający wszystkie elementy fitnessu, czyli cardio, pracę mięśni równowagę i gibkość. Jest to też również połączenie tańca i aerobiku. Często jej choreografia łączy ze sobą kilka tańców, soca, samba, salsa a nawet Hollywood i taniec brzucha. Na zajęcia z zumby zaprasza Zumba fit and joy na warszawskim Ursynowie. Jest to miejsce słynące z ciekawych choreografii tanecznych i świetnych choreografów. Każdy może tam znaleźć i dostosować ofertę do swoich potrzeb, na pewno nie będziesz żałować. Sportowy wypoczynek to zdrowy wypoczynek.

10. Skate Park Ave Park

Jesteś amatorem deskorolkowych akrobacji? W Warszawie jest cała masa skate parków, czyli miejsc w których deskorolkowcy sprawdzają swoje umiejętności, ale Ale Park, wydaje się jednym z najlepszych wyborów. Multum przeszkód i ramp robi spore wrażenie. Park znajduje się na ulicy Krakowiaków 80/89. Połamania nóg!