Podróże

Walizka turystyczna dla każdego podróżnika

Walizka turystyczna dla każdego podróżnika

Dobór odpowiedniej walizki na podróż nie jest łatwym wyborem. Wiele sklepów kusi Nas walizkami w różnych kolorach. Zanim udasz się do sklepu warto poznać kilka przydatnych rad oraz naszych wskazówek.

Po pierwsze zastanów się jakiej walizki potrzebujesz. W tym celu odpowiedz sobie na dwa pytania:

  • Jakim środkiem transportu najczęściej podróżujesz?
  • Na ile dni najczęściej wyjeżdżasz?

Podróż autokarowa

W przypadku walizki turystycznej na podróż w autokarze najlepsze będą walizki wykonane z materiału. Główną zaletą walizek wykonanych z materiału jest ich lekkość. Do materiałowej walizki możesz „upchnąć” zdecydowanie więcej rzeczy. W przypadku kupna bagażu miękkiego zwracaj uwagę na materiał. Najlepiej wybierz walizkę wykonaną z materiału impregnowanego.

Podróż samolotem

Jeśli samolot jest naszym głównym środkiem transportu wybierzmy walizki turystyczne bardziej sztywne. Bagaż wykonany z materiałów termoplastycznych jest odporny na wilgoć oraz wszelkiego rodzaju urazy mechaniczne. Przy zakupie wybieraj walizki turystyczne wykonane z poliwęglanów, polipropylenów oraz materiałów ABS. Należy również pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu bagażu przed kradzieżą oraz na dopuszczalny wymiar bagażu dla poszczególnych linii lotniczych. Standardowo przyjmuje się wymiary 50x40x20.

Walizka na kółkach się toczy

Kolejną ważną rzeczą są odpowiednio dobrane kółka. Do wyboru mamy walizki o czterech lub dwóch kółkach. Najwygodniejsze są walizki turystyczne, które posiadają cztery kółka. Jednak liczba kółek nie jest istotna. Najważniejszy jest materiał ich wykonania. Kółka wykonane z gumy oraz kauczuku są najlepsze. Sprawiają, że jazda po nierównych powierzchniach tj. jak bruk jest przyjemniejsza. Gumowe i kauczukowe kółka są bardzo odporne na ścieranie. Dzięki czemu nasze walizki będą na służyć przez kilka podróżniczych lat.

Czas podróży, a wielkość bagażu

W przypadku 2-3 dni podróży warto wybrać walizkę o pojemności od 30 do 40 litrów.

Jeśli wybieramy się na 7 dni wówczas zdecydujmy się na walizkę o pojemności od 50 do 70 litrów.

Na podróż trwającą 2 tygodnie najlepsza okaże się walizka o pojemności od 90 – 110 litrów.