Podróże

Na narty z dziećmi. Gdzie znajdziemy najlepsze bazy narciarskie.

narty

Chcesz zarazić pasją do zimowych sportów swoją pociechę, ale boisz się o bezpieczeństwo na stoku oraz zadowolenie całej rodziny? Na szczęście w Polsce jest wiele miejsc przyjaznych dzieciom. Poniżej prezentujemy te, w których nauka jazdy będzie świetną zabawą!

Rytro, Beskid Sądecki

Beskid Sądecki to jedno z najpopularniejszych miejsc letniskowych i zimowych w kraju.Wybierając się zimą w te rejony z dziećmi warto odwiedzić stację Ryterski Raj. To idealne miejsce na zimowe szaleństwa w rodzinnym gronie. Jego ogromną zaletą są łagodne zbocza Jastrzębskiej Góry oraz niesamowicie malownicze widoki na Dolinę Popradu. Funkcjonują tu trzy trasy niebieskie, w tym dwie z orczykowym wyciągiem oraz jedna z wyciągiem krzesełkowym. Ta ostatnia jest dłuższa – liczy 1200m. Początkujący znajdą tu także bardzo łatwą zieloną trasę treningową zwaną Rogasiową Łączką, przy której na maluchów czeka wyciąg taśmowy. Dla tych, którzy za nartami nie przepadają stworzono tor do snowtubingu. Wyspecjalizowani instruktorzy prowadzą kursy jazdy na nartach dla dzieci już od 4 roku życia! W ofercie można znaleźć także szkolenia rodzinne.

Bukowina – Rusiń-ski

Kolejnym miejscem cieszącym się dobrym zdaniem wśród narciarzy jest Bukowina Tatrzańska. Stoki jak najbardziej nadadzą się na wyjazd z dziećmi, gdyż nie są strome,szczególnie polecana jest stacja Rusiń-Ski oddalona o około 2km od centrum miejscowości. Dzieciaki znajdą tu wszystko co najlepsze rozpoczynając od stoku dla początkujących z wolnym wyciągiem orczykowym i łagodnie nachyloną trasą o długości 800 metrów, poprzez znakomicie zaopatrzoną wypożyczalnie sprzętu, po świetnie wyszkolonych instruktorów,którzy poradzą sobie nawet z marudnymi zawodnikami. Przy stacji znajduje się także karczma z kącikiem zabaw dla najmłodszych. Po śnieżnych szaleństwach można także zrelaksować się w parku wodnym. Na stoku czekają też kuszące rabaty dla rodzin oraz ubezpieczenie wliczone w cenę karnetu.

Istebna

Stacja Narciarska Zagroń to kolejne świetne miejsce dla rodzin. Położona na północnychstokach Złotego Gronia – najbardziej narciarskiej góry w Istebnej czeka na najmłodszychnarciarzy. Jest idealnie przygotowana – wyposażona w nowoczesne wyciągi oraz wieleatrakcji dla dzieci. Wybierać można między trzema oświetlonymi i ratrakowanymi trasami zwyciągiem krzesełkowym, talerzykowym oraz taśmowym. Tutaj także obowiązkowo działaszkoła z przedszkolem narciarskim dla dzieci w wieku 5-12 lat. Pociechy, które nie sązainteresowane sportami zimowymi mogą poczekać na rodziców pod czujną opieką w ParkuZimowym z licznymi karuzelami.

Ustrzyki Dolne

W sercu Bieszczad znajduje się kompleks składający się z dwóch różnych stacji narciarskich.Gromadzyń to aż 5 wyciągów = trzy orczykowe, w tym dwa o umiarkowanym stopniutrudności liczące 850 m i 750 m oraz jeden z trudną trasą o długości 380 metrów. Ponadtoznajdziemy tutaj dwa wyciągi talerzykowe – 150 i 200 m z łatwymi trasami dlapoczątkujących. Na zawansowanych czeka z kolei Laworte z najdłuższym w Bieszczadachwyciągiem krzesełkowym o długości 1300 m znajdującym się tuż obok trudnej trasy zhomologacją FIS. Oczywiście przy obu stacjach działają doskonale wyposażonewypożyczalnie oraz szkoły narciarskie.

Jurgów-Ski, Jurgów

W niedalekiej odległości od doskonale wszystkim znanej Białki Tatrzańskiej działa świetniezagospodarowany ośrodek na zboczu Górkowego Wierchu. Aktywni turyści mogą tuwybierać między sześcioma wyciągami w tym dwoma krzesełkowymi i czterematalerzykowymi. Trasy są zróżnicowane, znajdziemy tu zarówno trudne stoki, nawet zhomologacją FIS, niebieskie trasy, jak i 120 m „oślą łączkę” dla maluszków. Działa tu takżeszkoła narciarska proponująca lekcje dla początkujących i zaawansowanych, możnaskorzystać z wypożyczalni sprzętu (w tym skuterów śnieżnych), a także zjeść coś w karczmie.Dużą zaletą tej lokalizacji jest także bliska odległość granicy polsko-słowackiej oraz pobliskipark wodny – Terma Bania.

Ski Arena Szrenica, Szklarska Poręba

Szklarska Poręba, czyli miejscowość uwielbiana przez wszystkich miłośników gór także macoś do zaoferowania dzieciom. Na Szrenicy – jednej z najpopularniejszych gór Karkonoszy –znajduje się aż 12 km tras zjazdowych o różnym poziomie trudności. Czekają na was dwietrasy czerwone, jedna czarna z homologacją FIS oraz niebieskie trasy przyjazne początkującym: „Puchatek” o długości 1470 m i 650-metrowa trasa na Hali Szrenickiej. Dladzieci przygotowano orczyk Baby Lift długości 80 m. Na terenie obiektu działa 8 wyciągów w tym 3 krzesełkowe, z czego jeden jest w stanie jednocześnie zabrać aż 6 osób. Możnaskorzystać ze świetnie wyposażonej wypożyczalni oraz lekcji szkoły narciarskiej.

Winterpol, Zieleniec

Zieleniec, czyli właściwie dzielnica Dusznik-Zdrój to stolica narciarstwa. Panuje tamniespotykany w Polsce mikroklimat, bardzo zbliżony do alpejskiego oraz działa wielewyciągów i tras narciarskich. Znajdziemy tu koleje krzesełkowe mogące za jednym razemzabrać 4, a niekiedy nawet 6 osób, wyciągi talerzykowe oraz orczykowe. Zaawansowani będąmogli szusować po trasach oznaczonych na czerwono, zaś zwolennicy spokojnej jazdy znajdącoś dla siebie na kilku niebieskich trasach o różnej długości. Nie zapomniano także odzieciach – w stacji narciarskiej Winrterpol czeka na nie mnóstwo możliwości m.in. dwawyciągi taśmowe: 50 m Sun Kid i 100 m T&T. Przy tym drugim zajęcia prowadzi szkołanarciarska oraz organizuje coroczne zawody dla najmłodszych. Można skorzystać również zesnowparku z rynną half-pipe, baru i wypożyczalni sprzętu.

Jaworzyna Krynicka, Krynica-Zdrój

Miejsce przyjazne dzieciom, a także proponujące duże zróżnicowanie aktywności znajdziemyrównież w Krynicy-Zdroju na zboczach Jaworzynki w Beskidzie Sądeckim. Najdłuższa wPolsce 6-osobowa kolej gondolowa, która jest czynna przez cały rok przyciąga rzeszeturystów. Narciarze mogą tu wybierać między 9 trasami: kilka oznaczonych czerwonymkolorem, jedna czarna o długości 1000 m, niebieska, prosta o długości 650 m oraz dwie trasy,przy których działają wyciągi szkoleniowe o uroczych nazwach – „Wacek” i „Żółwik” odługości 100 m każdy. Na najmłodszych czeka przedszkole narciarskie uczące jazdy nanartach poprzez zabawę, zaś snowboardziści mogą poszaleć w snowparku z rampami iprzeszkodami.

Wybór odpowiedniego stoku na pierwsze lekcje dla malucha jest niezwykle ważny. Towłaśnie pierwszy wyjazd zdecyduje o tym, czy dziecko stanie się fanem narciarstwa, czy siędo niego zniechęci. Na szczęście w Polsce tras przyjaznych dzieciom nie brakuje, a najlepszych noclegów szukaj na Noclegowo.