Podróże

Wakacje City Break – dlaczego warto z nich skorzystać?

w Londynie

Marzą Ci się aktywne wakacje, w których to poznasz najpiękniejsze, miejskie zakątki? Uwielbiasz zgiełk, splendor i ludzi? Fascynujesz się historią i marzysz, aby zobaczyć najsłynniejsze zabytki świata? Z myślą o wszystkich tych, którzy szukają alternatywy dla odpoczynku na plaży i kąpieli w przyhotelowych basenach, stworzono wycieczki nazwane City Break („Miejska przerwa”). Dzięki ofertom tego typu zobaczysz najpopularniejsze miasta świata, kosztując przy tym prawdziwego, lokalnego życia.

Dla kogo jest City Break?

City Break z założenia ma na celu najlepiej przedstawić miasto, które słynie z konkretnych zabytków i kultury. Oferty tego typu skupiają się więc na najpopularniejszych miejscach, które uchodzą za ikoniczne pod kątem sztuki, kultury czy historii.

Docelowo City Break skoncentrowane jest na jednym mieście, a cały proces zwiedzania rozłożony jest na kilka dni (zwykle od 3 do 5). Wczasy tego typu są dość intensywne i mają z góry zaplanowany harmonogram, do którego dostosowują się wszyscy uczestnicy wycieczki.  Z tego też względu oferty te skierowane są dla miłośników aktywności, którym nie są straszne wielogodzinne spacery. Dodatkowo, najczęściej korzystają z nich miłośnicy historii czy miejskiego zgiełku, którzy chcą zwiedzić najsłynniejsze miasta globu.

Po stronie biura podróży leży cała organizacja i zaplanowanie wczasów – z uwzględnieniem wejść do muzeum czy transportu na lotnisko. City Break jest więc doskonałą propozycją dla początkujących podróżników, których przeraża perspektywa samodzielnego planowania i podróżowania.

Dlaczego warto?

Zalet wakacji w typie City Break jest naprawdę wiele. Co ciekawe – każdy podróżnik odkrywa w nich coś innego i ekscytującego, dzięki czemu oferty te cieszą się niezmiennym zainteresowaniem. Turyści najczęściej wskazują, że miejskie wakacje to:

  • Niezwykle ekscytująca przygoda, dzięki której w krótkim czasie zobaczysz wszystkie, najpiękniejsze miejsca w danym mieście. Urlop tego typu skupia się na jednej lokalizacji, przez co poczujesz się… niczym mieszkaniec, który korzysta ze stacji metra, pije lokalną kawę i spaceruje głównymi ulicami.
  • Doskonały sposób na zakochanie się w podróżach. Jeśli jesteś początkującym podróżnikiem, który nie ma doświadczenia w organizowaniu wczasów „na własną rękę”, opcja City Break jest wręcz doskonała! Biuro podróży bierze na siebie stworzenie całego harmonogramu, dopięcie terminarza i wszelkich formalności z hotelem. W cenie znajduje się m.in. opieka pilota, przelot samolotem, ubezpieczenie i nocleg.
  • Wspaniały sposób na spędzenie krótkich wakacji. Jeśli nie masz czasu na wielodniowe odpoczywanie i leniuchowanie na plaży – opcja kilkudniowego urlopu w najsłynniejszych miastach Europy jest zdecydowanie ciekawsza, niż przesiadywanie na kanapie w salonie.
  • Atrakcyjna alternatywa dla spokojnych wczasów w typie all inclusive. Z City Break korzystają bowiem miłośnicy aktywności, zwiedzania, ruchu i wielogodzinnych spacerów, którym nie jest straszne pokonywanie kilometrów.

Najpopularniejsze kierunki City Break

Zachęciliśmy Cię? Cudownie! Pora zatem wybrać kierunek, który najlepiej sprawdzi się w roli klasycznego City Break. Idąc za ofertą biura podróży ITAKA wybraliśmy cztery miejsca, które cieszą się sporym zainteresowaniem wśród turystów.

  • Włochy – zwłaszcza Mediolan, Wenecja i Rzym. Miasta te słyną nie tylko z rozpoznawalnych zabytków, ale także przepięknych, wąskich uliczek, doskonałej kuchni i przystosowania do potrzeb turystów. Przykładowo więc podczas wycieczki City Break do Rzymu zobaczysz Muzeum Watykańskie, Piazza della Rotonda, Koloseum i Forum Romanum.
  • Wielka Brytania – głównie Londyn, który jest od lat w TOP5 najsłynniejszych miast na świecie. Podczas wakacji po stolicy zobaczysz nie tylko Windsor czy słynną Oxford Street, ale także odbędziesz rejs po Tamizie.
  • Francja – w tym Paryż i Nicea. Ta druga skoncentrowana jest na zwiedzaniu m.in. Wzgórza Zamkowego, Quai des Etats-Unis i Promenady Anglików.
  • Austria – w tym Wiedeń, który uwodzi swoją zabudową i podłożem artystycznym. Podczas kilku dni zwiedzania zobaczysz m.in. Hofburg, Schonbrunn (wpisanej na listę UNESCO) oraz pospacerujesz po niezwykle urokliwym Starym Mieście.

Aplikacja Itaka na IOS lub aplikacja Itaka na Android oferuje szereg wycieczek w typie City Break. Przeglądaj wszystkie kierunki i ciesz się aktywnymi wakacjami w popularnych miastach Europy!