Ciekawostki

14 intrygujących ciekawostek o Viki Gabor

źródło: Wikipedia

Viki Gabor urodziła się 10 lipca 2007 r. w Hamburgu jako Wiktoria Gabor. Pochodzi z rodziny o romskich korzeniach. W dzieciństwie mieszkała w Krakowie. Następnie przeprowadziła się z rodzicami, Eweliną i Dariuszem Gabor, do Wielkiej Brytanii.

Co jeszcze warto wiedzieć o Viki Gabor? Oto zbiór ciekawostek na jej temat.

 

1. Wystąpiła w XVI edycji programu „Twoja twarz brzmi znajomo”. Wygrała drugi odcinek wcielając się w Rihannę w utworze „Stay”. W finale wykonała piosenkę z repertuaru Whitney Houston „I wanna dance with somebody”, którą ostatecznie zajęła 4. miejsce.

2. Mama Viki śpiewa i tańczy w romskim zespole o nazwie Kałe Jakha, co oznacza Czarne Oczy. Zespół ma na swoim koncie występy na międzynarodowych festiwalach związanych z kulturą romską.

3. W 2020 r. miał miejsce przykry incydent pod jednym z warszawskich sklepów. Grupa mężczyzn zaczęła obrażać Viki i żądała pieniędzy. Z pomocą przyszedł ojciec dziewczyny, który został za to dotkliwie pobity.

4. Jednym z marzeń młodej wokalistki jest występ w dorosłej Eurowizji. W jednym z wywiadów wspominała, jak oglądała w nocy transmisje z tego słynnego festiwalu ze swoją babcią.

5. Wśród pierwszych sukcesów Viki było 2. miejsce w programie „The Voice Kids”. Następnie wygrała program „Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2019” utworem „Superhero”. Wystąpiła z nim podczas zwycięskiego dla niej 17. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci.

6. Ma starszą o 4 lata siostrę Melisę, która także zajmuje się muzyką, pisząc teksty i komponując. Pomagała młodszej siostrze przy tworzeniu „Still Standing” oraz kawałka do wyzwania #hot16challenge. Siostry wystąpiły razem podczas specjalnego odcinka programu Lego Masters TVN.

7. Ze względu na liczne zajęcia Viki przeszła na indywidualny tok nauczania. Z przedmiotów szkolnych najbardziej nie lubi matematyki. Pomocą w zgłębianiu tej dziedziny służy jej jednak ciocia.

8. Fani na jednym ze zdjęć piosenkarki wypatrzyli bliznę na jej nadgarstku. Okazało się, że miała ona niewielki wypadek ze stłuczonym kubkiem. Skaleczył ją jeden z odłamków, którego nie zauważyła.

9. Wśród swoich muzycznych inspiracji niejednokrotnie wymieniała Arianę Grande. Lubi też Jessie G i Shawna Mendesa. Z orientalnych klimatów, do których również odnosi się w swojej twórczości, artystka wsłuchuje się w dokonania Abir czy Noa Kirel.

10. Ma psa, szpica, który wabi się Mikey. Wcześniej miała już inne zwierzęta takie jak papużki, żaby, rybki, koty, żółwie i szynszyle. Marzy o posiadaniu owczarka australijskiego.

11. Angażuje się w ekologię. Jej utwór „Superhero” traktuje właśnie o ratowaniu planety. Dochód ze sprzedaży tego singla artystka przekazała na fundację WWF.

12. Wydała do tej pory jeden album studyjny. Był nim „Getaway (Into My Imagination)” z 2020 r., który uzyskał status złotej płyty.

13. Najnowszy singiel „Barbie” miał swoją premierę 23 września 2022 r. W tym roku ma się również ukazać nowa płyta artystki, która będzie utrzymana w stylu r&b i urban pop.

14. Wokalistka nagrała polska wersję piosenki „Rocket to the Moon” do filmu „Wyprawa na Księżyc” z 2020 r. w reżyserii Glena Keane’a. Utwór nosi tytuł „Wznieść się chcę”.