Polska

Najlepsze Pizzerie w Trójmieście

pizza

Smakoszy włoskiej pizzy w Polsce nie brakuje. Z tego powodu w całym Trójmieście działa bardzo dużo restauracji oferujących pizzę – włoską, amerykańską czy też polską. W poniższym artykule przedstawiamy listę 10 najlepszych lokali serwujących pizze, jakie możemy znaleźć w Gdańsku, Gdyni oraz Sopocie. Kolejność umieszczenia poszczególnych lokali jest przypadkowa.

1. Pizzeria Francesco

fot. fb.com/pizzagdynia

Niewątpliwie najsłynniejsza i chyba najlepsza pizzeria w całym Trójmieście. Zlokalizowana jest ona w Gdyni przy ul. Antoniego Abrahama 20. Ceny dań są bardzo przystępne, natomiast jakość składników bardzo wysoka. Zamówienia są realizowane w miarę szybko, średnio około 20 minut. Lokal od niedzieli do czwartku otwarty jest od godziny 12:00 do godziny 22:00, w weekendy natomiast od godziny 12:00 do godziny 23:00. Lokal jednak nie oferuje dowozu zamówień, zjeść można więc tylko na miejscu.

2. Pizza Napoli

fot. fb.com/pizzanapoligdansk

Nazwa wprawdzie nie jest oryginalna. Ciężko zliczyć ile lokali w Polsce nosi nazwę „Pizza Napoli”. W tym lokalu będziemy mogli spróbować prawdziwej neapolitańskiej pizzy z pieca opalanego drewnem.

W związku z tym zamówienia są tutaj realizowane w tempie neapolitańskim, czyli bardzo szybkim, bowiem piec opalany drewnem posiada temperaturę przekraczającą 400 stopni Celsjusza, dlatego średni czas pieczenia jednej pizzy wynosi średnio półtorej minuty. Lokal zlokalizowany jest w Gdańsku, przy ulicy gen. Emilia Augusta Fieldorfa 2. Od poniedziałku do soboty czynny jest od godziny 11:00 do godziny 22:00, natomiast w niedziele od godziny 12:00 do godziny 22:00.

3. A Modo Mio

fot. fb.com/p/A-Modo-Mio-da-Ciro-100069903701638

Restauracja położona jest w Sopocie przy ul. Bohaterów Monte Cassino 16. Od niedzieli do czwartku czynna jest od godziny 12:00 do godziny 22:00, natomiast w piątki i soboty czynna jest od godziny 12:00 do godziny północy. Jeżeli chcemy spróbować prawdziwych włoskich smaków będąc w Sopocie lub bliższych okolicach, to warto wybrać się właśnie do A Modo Mio. Dodatkowo będziemy mogli skosztować przepysznych włoskich deserów, takich jak tiramisu i panna cotta, które są własnoręcznie robione na miejscu.

4. Czerwony Piec

fot. fb.com/czerwonypiecgdynia

Kolejna gdyńska restauracja serwująca włoskie pizze w tym zestawieniu. Zlokalizowana jest przy ulicy Starowiejskiej 40C. Lokal od poniedziałku do soboty czynny jest od godziny 12:00 do godziny 22:00, natomiast w niedziele od godziny 12:00 do godziny 20:00.

Spora część gdańszczan zapytana o najlepszą pizzę w mieście odeśle nas właśnie do Czerwonego Pieca. Wszakże ponad trzy tysiące opinii w Google i średnia ocen na poziomie 4. 7 nie mogą się mylić. Najlepiej mieć wcześniej zrobioną rezerwację, ponieważ często wszystkie stoliki są zajęte. Lokal nie jest za duży, stąd naprawdę bardzo ograniczona liczba miejsc. Restauracja oferuje możliwość odbioru zamówienia na wynos.

5. Włoszczyzna

fot. fb.com/wloszczyznapizza

Włoszczyzna to gdańska restauracja położona przy ul. prof. Stefana Myczkowskiego 1. Przyjść tam możemy od poniedziałku do soboty w godzinach 12:00 – 22:00, natomiast w niedzielę do godziny 20:00. Możemy zjeść tutaj bardzo pyszną pizzę w przystępnej cenie. Posiadają również bogatą ofertę dla wegetarian.

6. Prosto Sopot

Włoska restauracja serwującą dobrą włoską pizzę zlokalizowana jest w Sopocie przy ul. Kościuszki 14. Od poniedziałku do czwartku czynna jest od godziny 12:00 do godziny 21:00, natomiast w piątki i soboty do godziny 22:00, w niedziele zaś do godziny 20:00. Miejsce oferuje bogatą ofertę dla wegetarian oraz wegan. O wysokiej jakości dań tutaj serwowanych może świadczyć fakt, że w 2019 roku serwis TripAdvisor wyróżnił ten lokal Certyfikatem jakości.

7. La Famiglia Pizza

Pizzeria mieści się w Gdańsku przy ul. Lektykarskiej 1/2 lok. 1, a wiec w samym centrum Starego Miasta. Od poniedziałku do czwartku czynna jest od godziny 12:00 do godziny 22:00, natomiast w piątki, soboty i niedziele od godziny 11:00 do godziny 22:30. Poza bardzo wysoką jakością serwowanych tutaj dań wyróżnić trzeba naprawdę niskie ceny. Dodatkowo do wyboru mamy tutaj sporo rodzajów oliw do pizzy.

8. Viva La Pizza

Lokal położony jest w Gdyni przy ul. Świętojańskiej 49. Od czwartku do soboty możemy tam pójść zjeść od godziny 12:00 do godziny 24:00, natomiast od niedzieli do środy od godziny 12:00 do godziny 23:00. W lokalu możemy również osobiście odebrać pizzę na wynos. Warto również zainteresować się ofertą lunchową, gdzie od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00 – 14:00 możemy liczyć na menu obiadowe w bardzo atrakcyjnych cenach. Jeżeli więc mieszkamy albo pracujemy w pobliżu, to warto od czasu do czasu odwiedzić Viva La Pizza w Gdyni.

9. Pizzeria „no, to tu”

Lokal, który jest czynny od poniedziałku do soboty w godzinach od 11:00 – 21:00. Serwowana tu pizza jest bardzo smaczna oraz tania. Można powiedzieć, że cena na pewno nie odzwierciedla jakości podawanych dań. Można mieć nadzieję, ze ceny w najbliższym czasie nie wzrosną. Restauracja znajduje się w Sopocie przy ul. Króla Jana Kazimierza 1.

10. Na Okrągło

W Gdańsku przy ul. Wyspiańskiego na rogu z ul. Białą mieści się popularna w ostatnim czasie pizzeria o nazwie „Na Okrągło”. W tygodniu, tj. od poniedziałku do piątku czynna jest od godziny 12:00 do godziny 21:00, natomiast w weekendy czynna jest godzinę dłużej. Lokal oferuje pizzę w miarę przystępnych cenach. Pizza oczywiście pieczona jest w piecu opalanym drewnem.