Polska

Najlepsze trasy rowerowe w Ustroniu Morskim

trasy rowerowe ustronie morskie

Ustronie Morskie jest miejscowością, przygotowaną do przyjęcia rowerowych turystów. Jej dużym atutem jest szereg ścieżek rowerowych i liczne trasy wokół miejscowości. To idealna gmina na spędzenie urlopu w miejscowości nadmorskiej. Rower pozwoli dotrzeć do ciekawych, czystych, bogatych przyrodniczo i historycznie, zacisznych zakątków. Jakie są najlepsze trasy rowerowe Ustronie Morskie?

Aktywny wypoczynek zyskuje na popularności. Wakacje na rowerze są coraz częściej wybieraną opcją. Stale powiększająca się infrastruktura rowerowa sprawia, że coraz więcej Polaków decyduje się spędzić wakacje na rowerze. Ustronie Morskie jest bardzo popularne wśród miłośników jazdy na dwóch kółkach. Głównie ze względu na przyjazne ukształtowanie terenu oraz przepiękne widoki.

Szlaki rowerowe w Ustroniu Morskim

1. Międzynarodowy Szlak Nadmorski R10

Międzynarodowy Szlak Nadmorski R10 nad Bałtykiem to trasa, która liczy blisko osiem tysięcy kilometrów. Trasa wiedzie przez Polskę, Niemcy, Danię, Szwecję, Finlandię, Estonię, Łotwę, Litwę, a także Rosję. Polski odcinek trasy biegnie od Świnoujścia. Część tej trasy przebiega przez Ustronie Morskie. Jednym z odcinków trasy Szlaku Nadmorskiego R10 jest droga z Ustronia Morskiego do Dźwirzyna. Trasa liczy 29 kilometrów. Nie jest wymagająca, nadaje się na weekendowe przejazdy rodzinne. Nie ma tu większych wzniesień. Wiedzie po wybrzeżu, jest bardzo malownicza. Przebiega przez tereny Natura 2000, a także przez kołobrzeski Ekopark.

2. Zielony Szlak po okolicach Ustronia

Zielony szlak rowerowy liczy 23 kilometry. Prowadzi przez Ustronie Morskie, a także sąsiednie miejscowości, takie jak Kukinka, Rusowo czy Wienatowo. W każdej z tych miejscowości znaleźć można ciekawe zabytki czy przyrodnicze okazy. We wsi Rusowo przejeżdżać będziemy przez park podworski, w którym można zobaczy takie drzewa jak: wiekowe platany czy dęby. Znajduje się tu Platan Antoni, który liczy sobie 280 lat. W centrum znajduje się zabytkowy kościół czy wieża ciśnień. W Rusowie znajduje się także pole golfowe. Trasa nie jest długa, ale zatrzymując się w wielu miejscach może zająć nawet cały dzień. Dzięki niej lepiej poznamy tereny Ustronia Morskiego i zobaczymy wiele ciekawych okazów przyrody.

3. Spacerowa trasa rowerowa Ustronie Morskie – Kołobrzeg

Trasa wiedzie wzdłuż brzegu morza, przez las. Liczy niewiele ponad 10 kilometrów. To trasa dla okazjonalnych rowerzystów, którzy na co dzień nie jeżdżą zbyt dużo na rowerze. Trasa jest przyjemna i poprowadzona została z daleka od ruchu samochodowego. Podczas przejażdżki możemy zejść w wielu miejscach na plażę, by odpocząć sobie. Na trasie wyznaczonych zostało wiele wiat i przystanków dla rowerzystów.

4. Szlak do najstarszych dębów w Polsce

To wycieczka nie tylko dla miłośników przyrody. Niebieski szlak prowadzi do najstarszych dębów w Polsce. Trasa liczy około 31 kilometrów. Prowadzi leśnymi ścieżkami. Jest bardzo dobrze opisana. Wzdłuż drogi znajdują się tablice edukacyjne. Szlak wiedzie z Ustronia Morskiego i zmierza w kierunku Lasu Kołobrzeskiego. Rosną w nim wiekowe i potężnych rozmiarów dęby: Bolesław, który liczy sobie 800 lat i Warcisław, który ma ponad 640 lat. To pomniki przyrody, które warto zobaczyć i podziwiać.

Ustronie Morskie to gmina, która z otwartymi rękoma przyjmuje rowerowych turystów. Wokół niej jest wiele ciekawych tras, które zachwycą każdego miłośnika jednośladów. jednocześnie Ustronie Morskie może stać się bazą wypadową do dalekich rowerowych eskapad. Co ważne, gmina jest odpowiednio przygotowana na turystów, którzy własnych rowerów nie posiadają.