Polska

Gdańsk, Gdynia i Sopot na Weekend: Co Warto Zobaczyć?

przystań

Trójmiasto, to raj dla turystów. Znajduje się tu mnóstwo atrakcji, które przypadną do gustu każdemu turyście niezależnie od wieku.

Wśród licznych miejsc, znajdują się tu miejsca, które cieszą się ogromną popularnością, dlatego przedstawiamy top listę atrakcji w Trójmieście, które warto zobaczyć będąc na weekend w Trójmieście.

Sopot na Weekend

Najlepszą lokalizacja do zwiedzania jest Monte Casino w Sopocie. To główna ulica Sopotu, która zaczyna się już od dworca PKP i ciągnie się aż do Molo. W jej ciągu, znajdują się liczne sklepy z pamiątkami dla turystów, restauracje oraz kawiarnie.

Idąc w stronę sopockiego molo możemy zobaczyć oryginalny krzywy domek, do budowy którego, wykorzystano materiały niesymetryczne. W jego wnętrzu, mieszczą się sklepy oraz kawiarnia.
Idąc dalej, po lewej stronie, znajduje się muzeum figur woskowych.

Wystawione są w nim figury znanych i popularnych osób oraz postaci z bajek, które w pełni wykonane są z wosku. Figury są bardzo realistyczne oraz trwałe, dzięki czemu można zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcie.

Następnym punktem na turystycznej mapie Sopotu jest pijalnia wódy solankowej. Znajduje się ona w Domu Zdrojowym, tuż przy wejściu na Molo. To tam, można spróbować zdrowotnej wody, przyczyniającej się do poprawy samopoczucia i stanu zdrowia.

Na zakończenie pozostaje już spacer po molo. Można z niego podziwiać zachód słońca, lub obserwować cumujące statki. To fantastyczna atrakcja, głównie dla rodzin z dziećmi.

Gdańsk na Weekend

Kolejną atrakcją dla osób, które posiadają mało czasu na zwiedzanie, jest Długi Targ w Gdańsku. W ciągu ulicy, znajduje się mnóstwo atrakcji turystycznych. Tuż koło nieaktywnej już atrakcji, czyli Panienki z Okienka, zlokalizowana jest słynna Fontanna Neptuna.

Następnie, możemy zwiedzić muzeum poczty lub wnętrze bramy obronnej. Odbijając w lewo, zobaczymy słynnego Źurawia oraz Zatokę Gdańską, z której można wypłynąć w rejs turystycznym statkiem. Miejsce jest bardzo popularne i chętnie odwiedzane przez turystów.

W okresie letnim, organizowane jest tam słynny Jarmark Dominikański, na którym wystawiają swoje produkty ludzie z całej Polski. Dla osób pragnących wypoczynku i spokoju, polecamy plaże Stogi.

Z plaży, możemy zaobserwować statki cumujące do portu lub wybrać się na fascynujący spacer ścieżką prowadzoną wśród wydm. Można podziwiać więc nie tylko wydmy, ale również roślinność która ją porasta.

Kolejnym miejscem w Gdańsku, gdzie zaznamy spokoju jest Sobieszewo. Droga na wyspę sobieszewską, prowadzi przez. most pontonowy, co jest dużą atrakcją zwłaszcza, że jest to jedyny, tak duży most pontonowy w Polsce.

Gdynia na Weekend

Plaża, jest częścią rezerwatu przyrody, dlatego zobaczyć możemy tam mnóstwo mew, oraz pozbierać liczne muszelki, wyrzucane przez morze. Miejsce jest na prawdę godne uwagi. Jeśli Planujesz odwiedzić Gdynię, to koniecznie przespaceruj się bulwarem.

Ma on aż 1. 5 kilometra długości. Po za częścią spacerową, wykorzystywany jest jako falochron, do rozbijania dużych fal, zbliżających się do miasta. Można z niego podziwiać wschody i zachody słońca oraz obserwować cumujące statki.

Nieopodal znajduje się gdyńskie Akwarium, w którym są liczne akwaria z różnego rodzaju gatunków roślin i morskich zwierząt. Można zaobserwować styl życia poszczególnych zwierząt oraz sposób ich karmienia. Miejsce pełni role edukacyjną i rozrywkową.

Na zakończenie pobytu w Gdyni polecamy zwiedzić Dar Pomorza, czyli ogromny statek, w którym znajduje się muzeum wojenne. Zgromadzone w nim rekwizyty przedstawiają losy mieszkającej na nim niegdyś załogi. Przedstawiają wyposażenie szalup, kuchni czy ubrań, które nosił kapitan statku.

Zgromadzono również broń, telefony oraz przedmioty codziennego użytku. To fantastyczne miejsce, które warto zwiedzić.

Jeśli pragniesz spędzić czas aktywnie, koniecznie wybierz się do Gdyńskiego Centrum Nauki Experyment, gdzie na turystów, czeka mnóstwo atrakcji. Liczne wystawy, warsztaty oraz przedmioty zgromadzone w Centrum Nauki, pozwolą każdemu zrozumieć prawo grawitacji. Będąc w Experyment z pewnością miło i ciekawie spędzisz czas, na wspaniałej zabawie.

Na sam koniec zwiedzania Trójmiasta, koniecznie wybierz się na rejs statkiem. Pływając, z pewnością będziesz mieć możliwość przyjrzenia się znanym i lubianym zabytków i innej perspektywy.
To również możliwość wykonania fantastycznych zdjęć, w zupełnie innym kadrze. Z pewnością każda osoba, która wybierze się na krajoznawczy rejs statkiem, będzie zadowolona.

To już wszystkie propozycje atrakcji w Trójmieście, które warto zobaczyć będąc na weekend w nadmorskim Trójmieście. Oczywiście, nie są to jedyne miejsca godne uwagi, natomiast ze względu na krótki czas, przeznaczony na zwiedzanie, będzie to najbardziej fascynująca i atrakcyjna trasa.

Na popularnych i często uczęszczanych ulicach Trójmiasta, organizowane są również różnego rodzaju imprezy okolicznościowe oraz wydarzenia kulturalne. Przed wybraniem miejsc odpowiednich dla siebie, warto sprawdzić aktualne wydarzenia, które organizowane będą w rejonie zwiedzanych miejsc. Być może, uda się trafić na ciekawą wystawę lub wydarzenie.