Polska

Najlepsze trasy rowerowe w Kołobrzegu

trasy rowerowe Kołobrzeg

Na pewno większość osób się zgodzi ze stwierdzeniem, że Polska to naprawdę piękny kraj. Jest w niej tyle ciekawych i interesujących miejsc, które naprawdę warto zobaczyć, chociaż raz w życiu. Oczywiście trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że nie wszystkim podobają się te same miejsca. Dlatego też w Polsce jest dość dużo fajnych miejscowości. Na pewno każdy wybierze to miejsce, które najbardziej będzie mu odpowiadało. Wiele osób uważa, że najpopularniejsze są miejscowości górskie. Jest w tym trochę prawdy. Jednak nadmorskie miejscowości także mają swój urok. Komu nie podoba się widok morza? Bardzo popularnym miastem prócz Trójmiasta jest Kołobrzeg. Co ma on do zaoferowania? Na pewno fajnym pomysłem jest jeżdżenie na rowerze w tym miejscu. Zadbamy nie tylko o swoją kondycję fizyczną ale także szybciej pokonamy odległości, które chcemy i zwiedzimy co chcemy. Otóż Kołobrzeg to jedna z nadmorskich miejscowości, która leży w północno – zachodniej części kraju. Położony jest w województwie zachodnio- pomorskim, na Pomorzu Zachodnim. Leży także nad Morzem Bałtyckim.

Oto lista popularnych tras rowerowych:

  1. OSIEDLE RADZIKOWO – PLAŻA – To dość popularna i bardzo łatwa trasa. Na dodatek bardzo krótka, gdyż do pokonania jest prawie 1,5 kilometra. Cała trasa prowadzi przez brukowaną drogę. Nie ma może tutaj żadnych ciekawych zabytków, ale jest za to bezpośredni kontakt z przyrodą. Otóż ścieżka prowadzi przez tereny bagienne, ogródki działkowe.
  2. NADMORSKI PARK ZDROJOWY – Ta trasa też jest krótka i bardzo łatwa do pokonania. Poradzą sobie z nią nawet początkujące osoby. Odległość jaką trzeba pokonać wynosi 3,5 kilometra i można to zrobić w około 10 minut. Cała trasa prowadzi przez brukowaną drogę. Jadąc tą trasą zobaczymy przepiękną Latarnię Morską. Trasa prowadzona jest wzdłuż plaży. Jeśli ktoś uwielbia przyrodę to ta ścieżka jest dla niego.
  3. KOŁOBRZEG – PODCZELE– Ta trasa także jest dość krótka, gdyż wynosi tylko 8 kilometrów. Jest łatwa i większość trasy prowadzi przez kostkę brukową. Po drodze miniemy bardzo piękne, urokliwe i chronione obszary Ekoparku Wschodniego. Jeśli ktoś kocha przyrodę, ta ścieżka jest odpowiednia.
  4. KOŁOBRZEG – USTRONIE MORSKIE – Ta trasa jest bardzo prosta i dość szybka. Do pokonania jest około 15 kilometrów i można to zrobić w około 45 minut. Ścieżka prowadzi przez drogę brukowaną i asfaltową. Dlatego też jazda będzie dość płynna. Warto dodać, iż jadąc tą trasą warto udać się na miejsce, gdzie rosną najstarsze dęby w Polsce: ponad 800 letniego dębu „Bolesław” oraz 650 letniego dębu „Warcisław”.
  5. KOŁOBRZEG – MIELNO – Trasa ta nie jest bardzo skomplikowana, ale odległość jaką trzeba by było pokonać wynosi już 36 kilometrów. Dlatego ścieżka ta jest idealna dla osób, które uwielbiają długie podróże i dla osób, które mają dobrą kondycję fizyczną. Trasa prowadzi drogami takimi jak: brukowana, asfaltowa i częściowo ścieżkami leśnymi.
  6. KOŁOBRZEG – DŹWIRZYNO – Ta trasa jest bardzo prosta. Odległość do pokonania to ponad 16 kilometrów więc nie jest dużo. Każdy powinien sobie z nią poradzić. Droga jest asfaltowa i mineralna. Co można zobaczyć po drodze? Otóż zaliczamy do nich między innymi malownicze lasy, wzdłuż morza oraz częściowo przez byłe tereny wojskowe.
  7. KOŁOBRZEG – MRZEŻYNO  – TRZEBIATÓW – Ta trasa jest średnia, czyli ani nie łatwa ani nie trudna. Ścieżka prowadzi przez drogę asfaltową około 25 km oraz 10 km przez asfaltową szosę. Trasa ta prowadzi przede wszystkim przez lasy, wzdłuż morza oraz przy urokliwym jeziorze Resko.