Polska

Najlepsze Trasy Rowerowe w Bieszczadach

trasy rowerowe bieszczady

Bardzo popularnym miejscem jaki z roku na rok jest coraz częściej odwiedzanym przez dużą liczbę turystów są oczywiście góry. Wszystko dlatego, że tam można aktywnie spędzać czas. Dlatego też jest to idealne miejsce dla osób, które w taki właśnie sposób uwielbiają spędzać swój wolny czas czy też urlop. W górach jest znacznie więcej do robienia niż w innych częściach Polski. Bardzo popularne są  Bieszczady. Nie są jednak tak popularne jak Tatry, jednak zdecydowanie warto tam także zajrzeć. To jest cudowne miejsce, z przepięknymi widokami. Kto wie, gdzie w ogóle znajdują się te góry? Warto wspomnieć, iż jest to grupa dwóch pasm górskich znajdujących się w łańcuchu Karpat. Pasma Bieszczadów znajdują się między Przełęczą Łupkowską a Przełęczą Wyszkowską. Najwyższy szczyt Bieszczadów to Pikuj zaś na terytorium Polski – Tarnica.

Oto lista popularnych tras rowerowych w Bieszczadach:

  1. Bukowiec – Beniowa – wiata w dolinie potoku Niedźwiedziego – Jest to dość prosta trasa, która odbywa się na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Odległość jaką trzeba przebyć to 19 kilometrów.
  2. Tarnawa Niżna – Dźwiniacz Górny – Tarnawa Niżna – To także mało skomplikowana trasa. Trzeba przebyć około 11 kilometrów. Szlak znajduje się na terenie Parku Narodowego. Dlatego też jest to idealna trasa dla osób, które uwielbiają przebywać blisko przyrody.
  3. Tarnawa Wyżna – Sokoliki – To jedna z krótszych tras, które znajdują się na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego.  Trzeba przebyć zaledwie 2,5 km w jedną stronę.
  4. Sękowiec – rezerwat Hulskie – Smolnik n.Sanem – Dwerniczek – Dwernik – Chmiel – Sękowiec – Jest to dość wymagająca trasa, ale nie jest taka trudna. Odległość jaką trzeba przebyć wynosi ponad 37 kilometrów. Jest to idealne szlak dla osób ceniących sobie spokój i piękno otaczającej go przyrody.
  5. Lesko – Uherce Mineralne – Orelec – Bóbrka – Myczkowce – Uherce Mineralne – Lesko – Jest to dość przyjemny szlak, z którym poradzą sobie wszyscy. Całą drogę jest asfalt, czyli wygodnie się jedzie. Nie jest zbyt wymagająca, jednak trzeba przebyć ponad 30 kilometrów. Na trasie można spotkać i zwiedzić takie zabytki jak: zabytki Leska, cerkwie i kościoły w Orelcu, Bóbrce czy Myczkowcach.
  6. Doliną Sanu i Solinki z Leska na Słowację – Nie jest trasą zbyt wymagającą, jednak trzeba mieć zdecydowanie dobrą kondycję. Wszystko dlatego, że do przebycia ponad 60 kilometrów.
  7. Podkarpackie Trasa 22 Szlakiem cerkwi w dolinie Sanu – To bardzo popularna i mało wymagająca trasa. Po drodze można spotkać naprawdę sporo ciekawych atrakcji. Trzeba przebyć ponad 26 kilometrów. Trasa jest zróżnicowana, gdyż pierwsza część jest wymagająca przez drogi gruntowe, natomiast druga część prowadzi przez asfalt.
  8. Podkarpackie Trasa 11 Wokół Arłamowa – W tej trasie trzeba pokonać aż 36 kilometrów. Jednak warto dodać, iż nie jest ten szlak jakoś bardzo skomplikowany. Nie ma zbyt dużo ciekawych miejsc. Jednak to idealna trasa dla osób, które chcą cieszyć się ciszą i spokojem.
  9. Z Tyrawy Wołoskiej wokół Działu – Do pokonania jest aż 32,7 kilometra. Trasa jest średniego poziomu trudności. Prowadzi asfaltem, więc droga jest przyjemna. Można po drodze podziwiać doliny, potoki i kościoły.

Jak widać w górach jest naprawdę dużo możliwości. A co za tym idzie tras rowerowych jest naprawdę mnóstwo. Tylko od nas zależy jaki poziom trudności trasy nas interesuje. Jedni wybiorą krótkie trasy, inni dłuższe. To zależy od naszej kondycji.