Polska

7 Najlepszych Barów i Pubów w Toruniu

bary toruń

Toruń jest wymarzonym kierunkiem podróży dla miłośników nauki, przy czym największym zainteresowaniem cieszy się tu astronomia. Wędrówki śladami Mikołaja Kopernika kuszą, a miejscowe planetarium kusi ciekawymi seansami. Miasto przyciąga też wspaniałymi budowlami, malowniczymi terenami nad Wisłą i pomnikami o wyjątkowych formach.

Można tu do woli spacerować po klimatycznych uliczkach, można cieszyć się smakiem miejscowych pierników. A gdzie można odpocząć po długim dniu? W klimatycznym pubie lub barze, w którym najważniejsza jest dobra muzyka i świetna zabawa. Takich lokali na terenie miasta nie brakuje. Które z nich cieszą się największą popularnością? Oto kilka barów w Toruniu, do których warto zajrzeć.

1. Pub Kredens

W pobliżu toruńskiego planetarium czeka Pub Kredens” – jeden z popularniejszych barów w historycznej części miasta. Za co pokochali go goście? Przede wszystkim za wspaniały klimat i wszechstronność. Można tu wpaść na piwo lub na pizzę, można potańczyć przy dobrej muzyce. W stylowym wnętrzu organizowane są liczne imprezy muzyczne  (m.in. dla studentów), jednak nie tylko miłośnicy dobrej zabawy chętnie odwiedzają to miejsce. „Kredens” słynie z pysznej pizzy (m.in. hiszpańska, cztery sery, capri i vegetariana), burgerów i napojów. Studenci mogą tu liczyć na atrakcyjne zniżki, wszyscy goście na dobrą zabawę i przyjazną atmosferę.

2. Pub Rock Stadion

W pobliżu krzyżackiego zamku i terenów spacerowych nad Wisłą czeka niezwykły bar, który zachwyci  każdego miłośnika muzyki rockowej. Historia tego miejsca zaczyna się w latach 90. XX wieku, kiedy to miłośnicy mocniejszej muzyki stworzyli  wyjątkowy pub. Do dziś najważniejsza jest tu muzyka, przy której można spędzić wolny czas.  Można jej słuchać, można wziąć udział w rockotece,  można  też spróbować swoich sił w karaoke. Czekają tu również liczne gatunki piw, drinków i shotów, przy których można odpocząć w gronie znajomych. I choć miejsce to powstało z myślą o fanach mocniejszego brzmienia, każdy może się tu poczuć doskonale.

3. Pub Beczka

Na staromiejskim rynku, w klimatycznej piwnicy, czeka kolejne miejsce stworzone z myślą o fanach dobrej zabawy. To „Pub Beczka” – popularny lokal dysponujący trzema przestronnymi salami z wygodnymi kanapami, letnim ogródkiem i bogato wyposażonym barem. Można tu odpocząć przy zimnym piwie i nacieszyć się widokiem słynnej beczki, można się też delektować kolorowymi drinkami. A że pomysłowość tutejszych barmanów nie zna granic, każdy znajdzie dla siebie idealną kompozycję.

4. DO DNA pub&more

Czy można połączyć dyskotekę z pubem? Można, o czym wiedzą doskonale mieszkańcy Torunia. „DO DNA” to klimatyczny pub na Placu Teatralnym, w którym można odpocząć przy drinku lub poszaleć na parkiecie. Można tu wpaść na poniedziałkowe karaoke, można przyjść na Disco Party, organizowane w czwartki. Można tu również odpocząć po ciężkim dniu i porozmawiać ze znajomymi przy zimnym piwie lub kolorowym drinku. Wybór jest spory, zatem dla każdego znajdzie się odpowiedni specjał.

5. Wehikuł Czasu

„Wehikuł Czasu” kusi korzystną lokalizacją i bliskością takich atrakcji, jak Żywe Muzeum Piernika. Jak można spędzić wieczór w tym miejscu? Można pograć ze znajomymi w bilard lub piłkarzyki, można spróbować swych sił w karaoke. Można tu odpocząć i posłuchać dobrej muzyki – przede wszystkim rockowej, można przyjść tu na poniedziałek z Polską Muzyką. Duża sala, wygodne kanapy oraz świetnie wyposażony bar, w którym każdy znajdzie coś dla siebie – oto czynniki, dzięki którym „Wehikuł Czasu” cieszy się w Toruniu bardzo dużą popularnością.

6. Po prostu

Na ulicy Szewskiej czeka kolejny bar, chętnie odwiedzany i przez mieszkańców Torunia, i przez turystów. To „Po prostu” – miejsce kuszące niepowtarzalnym klimatem i ciekawą ofertą. To dobre miejsce dla tych, którzy chcą posiedzieć ze znajomymi przy drinku oraz dla tych, którzy chcą zorganizować większą imprezę. Każdy może się tu napić ziemnego piwa, aromatycznej kawy lub wybornego drinka. Serwowana tu Irish Coffee już dawno zyskała sławę – nie tylko w gronie tych, którzy lubią drinki z whisky. Gin Jagoda, słodki drink z rumem i truskawkami lub tropikalny drink z sokiem ananasowym – oto miejscowe specjały, przy których można się zrelaksować po dniu pełnym wyzwań.

7. Kafefajka

Kto chce spędzić czas w przyjemnym barze na Starym Mieście, ten doceni „Kafefajkę” na Małych Garbarach. Lokal ten powstał 18 lat temu i był pierwszą palarnią fajki wodnej w Polsce. Dziś przyciąga pięknym wnętrzem, lokalizacją w starej kamienicy oraz przyjazną atmosferą, która skutecznie sprzyja relaksowi. Wciąż można się tu odprężyć przy fajce wodnej, można też porozmawiać z przyjaciółmi przy piwie lub pysznym drinku. Wybór jest ogromny, zatem każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego.