Ciekawostki

15 Interesujących Ciekawostek o Tomie Feltonie

Tom Felton
źródło: GabboT / Wikipedia

Tom Felton jest brytyjskim aktorem, który zyskał międzynarodową sławę wcielając się w rolę Draco Malfoya w ekranizacji serii o Harrym Potterze J.K. Rowling. Co warto o nim wiedzieć? Poniżej znajdują się informacje.

1. Tom Felton, a właściwie Thomas Andrew Felton, urodził się w 1987 roku w Epsom. Od dziecka chciał być aktorem, a w wieku dziesięciu lat występował w pierwszych reklamach.

2. Na castingu, w którym w końcu udało mu się zdobyć rolę Draco Malfoya, starał się na początku o rolę Harry’ego Pottera i Ronalda Weasleya.

3. Kiedy grał Draco Malfoya musiał farbować włosy na platynowy blond i nie mógł się opalać. Wszystko to dlatego, że jego postać opisywana była przez pisarkę jako chłopiec blady o niemal białej cerze i bardzo jasnych włosach.

4. Debiutował w filmie w 1997 roku, kiedy zagrał Groszka w „Pożyczalskich” Petera Hewitta. Kolejnym filmem była „Anna i król”, w którym zagrał syna Jodie Foster.

5. Za rolę w filmach „Harry Potter i Książę Półkrwi” oraz „Harry Potter i Insygnia Śmierci” dwa razy otrzymał prestiżową nagrodę MTV Movie Awards dla najlepszego czarnego charakteru.

6. Tom Felton mieszka na co dzień w hrabstwie Surrey, czyli tam gdzie według książek znajdował się słynny dom przy Privet Drive, w którym Harry Potter mieszkał razem z wujostwem.

7. z głównymi bohaterami filmów o Harrym Potterze Tom Felton grał w kolejnych częściach przez dziesięć lat. Tyle wystarczyło, aby zaprzyjaźnić się z Danielem Radcliffem, który zagrał Harry’ego Pottera, oraz Emmą Watson, która wcieliła się w rolę Hermiony Granger.

8. Tom miał do czynienia z niepoczytalnym fanem, który nazywał siebie Lucjuszem Malfoyem, a Tomowi wysłał podpisane warunki adopcyjne i dokumenty zmiany imienia i nazwiska na Draco Malfoy.

9. Jego ulubionymi potrawami są włoska pizza oraz hamburgery z sieci McDonald’s. Uwielbia też lody czekoladowe.

10. Tom jest w posiadaniu oryginalnego scenariusza do jednej z części Harry’ego Pottera, na którym podpisali się dla niego wszyscy aktorzy. Helena Bonham Carter podpisała się jako „Ciocia Bella”, ponieważ w filmach wcieliła się w jego ciotkę, Bellatrix.

11. W szkole zawsze przepadał za fizyką i geografią.

12. Ma bardzo zróżnicowane upodobania muzyczne. Na co dzień słucha bardzo dużo rapu i muzyki klasycznej.

13. Jako młody chłopak stał się milionerem i okazał się bardzo hojny dla członków swojej rodziny. W ramach podziękowania za wsparcie przez wszystkie lata każdemu członkowi rodziny kupił nowe Audi. Warto wspomnieć, że ma trzech starszych braci.

14. Tom Felton, chociaż wcielał się w rolę czarnego charakteru w całej serii o Harrym Potterze, na planie miał opinię sympatycznego chłopaka. Jest wyjątkowo skromny i wiedzie normalne życie, a autorka serii, J.K. Rowling, nazwała go najmilszą osobą, jaką zna.

15. Kiedy w Nowym Jorku fani czekali na mrozie na premierę siódmej części „Harry Potter i Insygnia Śmierci”, Tom Felton postanowił zamówić dla nich pizzę.