Ciekawostki

15 Fascynujących Ciekawostek o The Walking Dead

the walking dead
źródło: Xeworlebi / Wikipedia

„The Walking Dead” to amerykański serial telewizyjny zrealizowany na podstawie komiksu o tym samym tytule, który zrobił ogromna furorę na całym świecie. Co warto o nim wiedzieć? Poniżej znajdują się wybrane ciekawostki na jego temat.

1. Premiera serialu odbyła się w 2010 roku, a fabuła opowiada o ludziach, którzy starają się przeżyć w postapokaliptycznym świecie zdominowanym przez zombie. Sama seria komiksowa ukazywała się od 2003 do 2019 roku.

2. Aktorzy, którzy wcielili się w rolę zombie, musieli przejść specjalne szkolenie, aby nauczyć się chodzić we właściwy sposób.

3. W pierwszym odcinku serialu, kiedy wyeliminowany zostaje pierwszy zombie, widać, że rozprysk krwi na koszuli wyraźnie układa się w uśmiechniętą czaszkę.

4. Zombie w serialu to kreatury, które gryzą, atakują i odchodzą w przeciwnym kierunku. Powiedziane jest jednak wyraźnie, że nie oddychają, dlatego oddech aktorów grających złych bohaterów był usuwany w sposób cyfrowy.

5. W pierwszym sezonie pojawia się scenę, w której Merle Dixon pojawia się na dachu i strzela do spacerowiczów. Doszło wówczas do nieprzyjemnego incydentu, ponieważ ludzie nie wiedzieli, że kręcony jest serial i wezwano jednostkę specjalną. Na szczęście sprawa szybko została wyjaśniona.

6. Twórca komiksu „The Walking Dead”, Robert Kirkman, był przez cały czas na planie podczas kręcenia pierwszego sezonu serialu.

7. Nazwisko Edwina Jennera, serialowego lekarza z Centrum Chorób Zakaźnych, nawiązuje do nazwiska Edwarda Jennera, który w rzeczywistości wynalazł pierwszą szczepionkę. W ten sposób twórcy produkcji postanowili złożyć mu hołd.

8. Początkowo twórcy seriali chcieli go sprzedać HBO, ale został on odrzucony ze względu na zbyt wysoki poziom brutalności.

9. Ulubioną bronią Daryla była kusza, a postać ta stała się tak popularna, że szczegółowa replika kuszy pojawiła się nawet w sieci sklepów Walmart.

10. Norman Reedus początkowo nie chciał grać Daryla, za to starał się o rolę jego starszego brata, Merle’a, który wydawał mu się o wiele ciekawszą postacią. Najciekawsze jest jednak to, że obaj bohaterowie zostali wymyśleni na potrzeby seriali i nie było ich w komiksie.

11. W scenach, w których widzimy latające organy ludzkie i mięso, najczęściej używane było mięso drobiowe. Z kolei do scen uczt z ciałami ludzi najczęściej wykorzystywano szynkę namoczoną w occie. Aktorzy przyznawali, że odgrywanie scen, w których rzekomo jedzą ludzkie mięso było dla nich największą udręką.

12. Wszystkie sceny z umarlakami było kręcono w absolutnej ciszy, a dźwięk został dodany dopiero w postprodukcji.

13. Wnikliwy obserwator i widz zauważy zabieg, który ma na celu ukazanie upływu czasu. Chodzi o to, że w każdym kolejnym sezonie zombie są coraz bardziej szarzy i w stanie coraz większego rozkładu.

14. Mimo tego, że serial opowiada o zombie, słowo to ani razu nie pada z ust aktorów. Nazywani są raczej „walkers”, czyli szwędaczami.

15. Rick Grimes, grany przez Andrew Lincolna, nie zmienia w serialu bielizny. Rzeczywiście, aktor za każdym razem ma te same bokserki.