Ciekawostki

Sznaucer miniaturowy – 10 ciekawostek oraz informacji

Sznaucer miniaturowy

Psy są zwykle bardzo oddane swoim właścicielom. Są to zwierzęta, które można nauczyć wielu rzeczy, wystarczy odrobina cierpliwości i konsekwencji. Jest wiele interesujących ras psów, każdy może więc znaleźć psa, który będzie pasował do jego stylu życia. Osoby, które chcą znaleźć psa wesołego, aktywnego i uroczego, powinny się zastanowić nad psem rasy Sznaucer Miniaturowy.

1. Sznaucer Miniaturowy to mały piesek, który jest niesamowicie energiczny. Pies ten jest bardzo towarzyski, uwielbia swoich właścicieli, jest łagodny i chętnie bawi się z dziećmi.

2. Sznaucery Miniaturowe wyrastają na niewielką wysokość 30cm. Ich umaszczenie może być wielorakie, najczęściej jednak spotyka się u nich umaszczenie pieprz i sól, jednolite czarne, białe i czarno srebrne.

3. Psy te pochodzą z Niemiec. Od początku psy te były hodowane na towarzyszy dla ludzi, w XIX wieku były niezwykle popularne.

4. Sznaucery są mocno przywiązane do właścicieli ale są jednocześnie dosyć uparte. Lubią podkreślać swoją niezależność, jeśli jednak zapewni się im odpowiednią aktywność fizyczną, wtedy będą grzeczne i spokojne.

5. Sznaucer Miniaturowy jest doskonałym psem stróżującym. Mimo swoich małych rozmiarów jest bardzo czujny i wyczulony na wszelkie hałasy. Reaguje na nie szczekaniem, co sprawia, że jest doskonałym obrońcą.

6. Psy rasy Sznaucer Miniaturowy bardzo lubią aktywność fizyczną. Cenią sobie bieganie, skakanie i zabawę w przeciąganie czy siłowanie się.

7. Sznaucery nie są drogie w utrzymaniu. Nie jedzą zbyt wiele, warto jednak pamiętać o tym, że ich pożywienie powinno być pełnowartościowe.

8. Psy te należy wychowywać konsekwentnie ale bez krzyków i kar. Przede wszystkim problemem może być ich nieustanne szczekanie.

9. Sznaucery są dosyć odporne i zdrowe, dożywają sędziwego wieku. Jeśli już im się zdarzają jakieś dolegliwości, to zwykle tyczą się one oczu, mogą się u nich pojawiać problemy ze słabą produkcją łez.

10. Sznaucery Miniaturowe są małe, ale za to bardzo wytrzymałe, zniosą więcej niż by się mogło wydawać. Niestraszne im zimno ani upały.