15 Fascynujących Ciekawostek o The Rolling Stones

The Rolling Stones to niekwestionowana legenda muzyki rockowej i jeden z najważniejszych zespołów w historii. Co warto wiedzieć o zespole? Poniżej znajdują się wybrane informacje na jego temat.

1. Symbolem zespołu od dawna są kobiece usta z wystawionym językiem. Logotyp ten jest inspirowany hinduską boginią Kali, która włada czasem i śmiercią, a także jest pogromczynią zła. Przypuszcza się, że jest to też nawiązanie do charakterystycznych ust lidera grupy, czyli Micka Jaggera.

2. Keith Richards na początku kariery został poinstruowany, żeby usunąć ze swojego nazwiska literę „S”, ponieważ wówczas będzie ono brzmiało bardziej światowo. Oczywiście zlekceważył tę propozycję, a jego nazwisko pozostało bez zmian.

3. W latach sześćdziesiątych, kiedy zespół rozpoczynał swoją karierę, ich długie włosy wywoływały skandal wśród brytyjskich klas wyższych. Z okazji Bożego Narodzenia w 1963 roku muzycy zamieścili w jednej z brytyjskich gazet świąteczne życzenia dla wszystkich głodujących fryzjerów oraz ich rodzin.

4. Mick Jagger w młodości był bardzo szybkim i utalentowanym biegaczem. Sam twierdzi, że jest to jeden z sekretów jego doskonałej kondycji, a jego ruchy stały się symboliczną częścią koncertów zespołu The Rolling Stones.

5. The Rolling Stones od początku mieli związki z równie popularnym zespołem The Beatles. Jednym z ich pierwszych hitów był cover piosenki Beatlesów pod tytułem „I wanna be your man”, za to Paul McCartney, Ringo Starr, George Harrison i John Lennon odwdzięczyli się, śpiewając chórki w utworze „We love you” Stonesów.

6. Martin Scorsese jest słynnym reżyserem, który słynie z upodobania do piosenek Rolling Stonesów. Jeden z ich utworów, a mianowicie „Gimme Shelter”, wykorzystał w aż trzech filmach, czyli w „Chłopcach z ferajny”, „Infiltracji” oraz „Kasynie”.

7. W 2006 roku The Rolling Stones wystąpili na brazylijskiej plaży Copacabana w Rio de Janeiro, gromadząc półtora miliona fanów, co do tej pory jest rekordem, jeśli chodzi o występy na żywo.

8. W 2013 roku pukiel włosów Micka Jaggera obcięty w latach sześćdziesiątych sprzedał się za 6 tysięcy dolarów.

9. Jeden z założycieli grupy, Brian Jones, przed rozpoczęciem kariery pracował w domu handlowym Whitleys, ale wyrzucono go stamtąd za kradzież.

10. Film „Gimme Shelter” z 1970 roku jest rejestracją jednego z darmowych występów grupy. Nagranie zostało wykonane przez George’a Lucasa, który w późniejszych latach zasłynął jako reżyser „Gwiezdnych wojen”.

11. Podczas pracy nad albumem „Exile on Mn. Street” Stonesi stosowali metodę surrealistów i dadaistów, która polegała na tym, że pocięli gotowe teksty i poskładali wiersze w przypadkowy sposób.

12. W teledysku zespołu do utworu „Anybody Seen Mu Baby” występuje dwudziestodwuletnia Angelina Jolie.

13. Pod koniec lat sześćdziesiątych młody Mick Jagger powiedział w jednym z wywiadów, że nie spodziewa się, aby dożył starości. Rzeczywistość okazała się zupełnie inna.

14. Mick Jagger zagrał w filmach „Freejack” oraz „Ned Kelly”.

15. Charlie Watts dołączył do zespołu później. Podczas pierwszego koncertu na perkusji zagrał Mick Avory.

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *