10 najlepszych restauracji w Szczyrku

Szczyrk to turystyczno-wypoczynkowe miasto znajdujące się w południowej Polsce, a dokładnie w województwie śląskim.

Nieopodal Szczyrku znajduje się Bielsko-Biała, a sam Szczyrk leży w Beskidzie Śląskim.

To idealne miejsce na aktywny wypoczynek, a także miasto, w którym można zjeść doskonałe potrawy.

1. Restauracja Green Pub Sjesta

Restauracja Green Pub Sjesta to miejsce, w którym doświadczymy mieszanki kulturowej. Można się tutaj rozkoszować potrawami meksykański, włoskimi i polskimi.

2. Karczma Ciosana

Karczma Ciosana prosperuje już od ponad dekady i wciąż cieszy się niesłabnącym uznaniem. Szef kuchni poleca śniadania, choć warto również pojawić się tutaj w porze obiadowej. Na uwagę zasługują kwaśnica oraz pyszny żurek z jajkiem.

3. Mamma Mia

Mamma Mia to raj dla entuzjastów włoskiej kuchni, choć nie brakuje tutaj również potraw polskich. Idealne miejsce dla rodzin z dziećmi.

4. Markowa Destylarnia

Markowa Destylarnia serwuje pyszne burgery. Na tym nie kończy się jednak karta dań. Warto skusić się na tutejszą pizzę czy pyszną zupę dyniową.

5. Pierogarnia Bracka

Pierogarnia Bracka to kameralny klimat i doskonałe pierogi w najróżniejszych kombinacjach. Sporym zainteresowaniem cieszą się ruskie oraz z mięsem, aczkolwiek oferta jest znacznie obszerniejsza.

6. Swojskie Jadło

Swojskie Jadło w Szczyrku to wyjątkowy lokal. Raj dla miłośników mięsiw w różnych wersjach. Warto skusić się na pyszne placki ziemniaczane.

7. Karczma Maciejówka

Karczma Maciejówka to idealne miejsce na większą okoliczność, ale również lokal, do którego po prostu warto zajrzeć w dogodnej chwili. Króluje tutaj kuchnia polska w najlepszym wydaniu.

8. Gospoda Bajka

Gospoda Bajka to miejsce z nietuzinkowym klimatem. Drewniany wystrój, ciepłe oświetlenie i przemiła obsługa sprawiają, że chce się tutaj powracać. Lokal serwuje dania regionalne i kuchnię polską.

9. Karczma Na Brzegu

Karczma Na Brzegu znajduje się w cudownej okolicy. Lokal serwuje przepyszne dania mięsne i regionalne rarytasy.

10. Huta Smaków

Huta Smaków to miejsce zachwycające od pierwszej chwili. Każde danie przygotowywane jest z ogromną starannością i w efekcie przypomina mini arcydzieło. To mieszanka różnych smaków, dlatego znajdziemy tutaj doskonałej jakości sushi, jak i pyszną włoską pizzę.

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.