10 Najlepszych Atrakcji dla Dzieci w Szczyrku 2023

zima w Szczyrku

Urlop z dziećmi to dla rodziców prawdziwe wyzwanie. Interesuje Was, jak zagwarantować swoim pociechom moc atrakcji podczas wypoczynku w Szczyrku? Poniżej znajdziecie 10 przygotowanych przez nas propozycji.

1. Szczyt Klimczok

Szczyrk to miasteczko turystyczne w Beskidzie Śląskim, leżące u podnóża góry Klimczok. Wycieczkę na szczyt można rozpocząć z centrum Szczyrku, podążając niebieskim szlakiem. Początkowo szlak prowadzi asfaltem, dalej zaczynają się kamienie, jednak droga nie nadwyręży zbytnio młodocianych. Po drodze warto zwrócić uwagę na Sanktuarium na Górce – miejsce kultu Maryjnego, oraz na liczne otwarte przestrzenie, z których rozpościera się wspaniały widok na Skrzyczne i Wielką Czantorię. Zdjęcie z dziećmi na takim tle będzie pamiątką na lata. Wycieczkę zwieńcza odpoczynek w schronisku, gdzie warto się posilić gdyż oferuje ono tradycyjną domową kuchnię. Dzieci na pewno zainteresuje sklepik z pamiątkami i słodyczami. Jakaś nagroda za trudy wspinaczki należy się każdemu 🙂

2. Kanapowa Kolej Linowa – Skrzyczne

Kochacie górskie szlaki, ale obawiacie się, że z małym dzieckiem nie dacie rady? A może jesteście po prostu zmęczeni wczorajszym dniem? Kanapowa Kolej Linowa w Szczyrku jest w takim przypadku idealnym rozwiązaniem. Dzięki niej w komfortowy sposób dostaniecie się na najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego – Skrzyczne. Czynna przez cały rok 7 dni w tygodniu. Dzieci do lat 6 wjadą bezpłatnie, a za starsze zapłacimy 8-12zł, w zależności od wieku i sezonu.

3. Tydzień Kultury Beskidzkiej

Jeśli Wasz pobyt w Szczyrku planujecie na koniec lipca lub początek sierpnia, koniecznie odwiedźcie szczyrkowski amfiteatr Skalite. Odbędzie się tam 56. Tydzień Kultury Beskidzkiej, który zgromadzi blisko 100 zespołów pieśni i tańca z całego świata. Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Urok tego wielkiego festynu na pewno porwie tych młodszych jak i starszych w wir wspólnej zabawy.

4. Pływalnia COS Szczyrk

Upał potrafi być bardzo męczący, a nic nie da takiej ochłody jak basen. Kryta pływalnia w Szczyrku jest idelalnym rozwiązaniem dla dzieci, które już potrafią pływać, ze względu na głębokość basenu (1, 6-1, 8m), jednak jeden tor ma głębokość 90cm, jest więc przystosowany dla początkujących pływaków. W cenie biletu można skorzystać również z jacuzzi.

5. Korty Tenisowe

Na terenie Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka przygotowań olimpijskich w Szczyrku warto skorzystać z kortów tenisowych. Wspólna gra z dziećmi pobudzi ich do rywalizacji i prawdopodobnie zmęczy na tyle, by nie miały już sił na psoty. Można tu liczyć na profesjonalną obsługę oraz skorzystać z lekcji dla osób zaczynających swoją przygodę z tenisem ziemnym.

6. Stajnia Eliksir

Wasze dziecko kocha zwierzęta? A może chcecie w nim tę miłość dopiero obudzić? Koniecznie odwiedźcie stajnię Eliksir usytuowaną u podnóża gór Skalite i Skrzyczne. Dla najmłodszych niezapomnianą atrakcją będzie oprowadzanie na kucyku (1 okrążenie – 5zł), a dla trochę starszych – rozpoczęcie przygody z końmi (nauka jazdy na lonży – 30 min 30-40zł).

7. Kulig

Uważacie, że jeśli nie jeździcie na nartach, to nie macie po co jechać z dziećmi do Szczyrku zimą? Wyprowadzimy Was z błędu! Przygodą, która na długo pozostanie w waszej pamięci może być Góralski Kulig. Przy blasku pochodni i żywiołowej folk-kapeli przejażdżka trwająca ok. 45 minut minie wam w mgnieniu oka! Na pewno nie wrócicie do domu głodni. Kulig to okazja do spróbowania kiełbasy zbójnickiej, pajdy chleba ze smalcem i ogórkiem i innych miejscowych specjałów. Zmarzluchy ogrzeją się gorącą herbatą i… gorącą atmosferą 🙂

8. Wypożyczalnia rowerów

Aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu, w otoczeniu gór, lasów i pięknych widoków. Brzmi dobrze? Dzieciom na pewno spodoba się pomysł wypożyczenia rowerów, co umożliwi Wam Tri2bike na ul. Grzybowej 1. Pracownicy w profesjonalny sposób pomogą dobrać rower do wieku i wzrostu dziecka, oraz wyposażą je w kask i ochraniacze. Dostępne są nawet foteliki rowerowe dla najmłodszych. A ścieżek rowerowych w Szczyrku i okolicach jest naprawdę dużo.

9. Przedszkole narciarskie

Pobyt w górach to idealna okazja do nauki jazdy na nartach. „Skiprzedszkole Eskimoski” to połączenie opieki, zabawy i nauki dla dzieci w wieku 4 do 12 la. Zajęcia dopasowane do przedziału wiekowego i stopnia zaawansowania organizowane są w małych grupach i zbierają bardzo pozytywne opinie rodziców wypoczywających z dziećmi w Szczyrku.

10. Lodowisko

Choć Szczyrk kojarzy się głównie z nartami i górskimi wycieczkami, warto również skorzystać z dyscypliny, którą mogą uprawiać już kilkuletnie dzieci. Łyżwiarstwo rozwija zmysł równowagi i gwarantuje świetną zabawę. W Szczyrku polecamy otwarte ogólnodostępne lodowisko przy hotelu Meta. Nie musisz mieć swoich łyżew. Na miejscu bez problemu je wypożyczysz.

4.1/5 - (liczba ocen: 10)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.