Polska

Najlepsze Trasy Rowerowe w Świnoujściu

trasy rowerowe świnoujście

Świnoujście to miasto o charakterze uzdrowiskowy znajdujące się w województwie zachodniopomorskim. Zarówno uzdrowiska, jak i bliskość Morza Bałtyckiego sprawiają, że miejscowość ta cieszy się wielką popularnością wśród kuracjuszy i turystów, ale ma do zaoferowania o wiele więcej. Okolice Świnoujścia świetnie nadają się na wycieczki rowerowe. Jakie trasy warto poznać? Poniżej znajdują się wybrane propozycje.

1. Trasa rowerowa na Latarnię Morską, Fort Gerharda i Falochron Centralny wynosi około 16 kilometrów i nie należy do trudnych. Czas przebycia trasy zależy tutaj głównie od tego, ile czasu zamierza się spędzić przy głównych atrakcjach.

2. Trasa ze Świnoujścia do miejscowości Bansin ma ponad 13 kilometrów długości i należy do wyjątkowo malowniczych. Wiedzie wzdłuż Morza Bałtyckiego, a na trasie zdarzają się również mola w niemieckich miasteczkach, muszle koncertowe i zadbane promenady. Znajduje się tutaj wiele miejsc, w których warto zatrzymać się na lody lub obiad, aby jednocześnie odpocząć i móc podziwiać piękne miejsca.

3. Droga wiodąca dookoła Świnoujścia ma prawie 13 kilometrów długości i wiedzie drogami stricte rowerowymi albo asfaltowymi, na których nie ma zbyt dużego ruchu. Ukształtowanie terenu sprawia, że nie jest to wariant trudny, dlatego większość osób nie powinna mieć z nim problemu.

4. Trasa ze Świnoujścia do Trzebiatowa ma ponad 80 kilometrów, dlatego zalecana jest rowerzystom, którzy przywykli do pokonywania dużych dystansów. Na szczęście cała droga pozbawiona jest licznych podjazdów i należy raczej do przyjemnych. W samym Trzebiatowie warto zatrzymać się na dłużej przy średniowiecznej Baszcie Kaszana oraz przy kościele Macierzyństwa NMP.

5. Trasa rowerowa ze Świnoujścia do Wapnicy ma ponad 21 kilometrów długości i należy do umiarkowanie trudnych. Jej początek wiedzie przez las, co jest wielką zaletą podczas letnich upałów, ale może być uporczywe, jeśli w ostatnich dniach padało, bo w lesie jest wtedy mnóstwo błota. W Wapnicy warto objechać dookoła jezioro, które prezentuje się pięknie z każdej perspektywy.

6. Pętla zaczynająca się i kończąca w Świnoujściu, a prowadząca również przez Trassenheide ma aż ponad 72 kilometry i jest bardzo atrakcyjna pod względem krajobrazowym. W czasie jazdy można podziwiać nie tylko morze, ale również piękne klify. W miejscowości Trassenheide znajduje się największe w Europie farma motyli.

7. Trasa prowadząca z Międzyzdrojów przez Świnoujście aż do niemieckiego Korswandt ma ponad 32 kilometry długości, ale ze względu na brak gwałtownych podjazdów należy do bardzo lekkich i przyjemnych. Trasa zaczynająca się po dopłynięciu promem do Niemiec wiedzie już tylko wzdłuż morza.

8. Trasa ze Świnoujścia to Pobierowa ma ponad 46 kilometrów długości i jest dobrą opcją dla doświadczonych rowerzystów, którzy szukają wrażeń i wyzwań. Ze względu na różnorodność i dużą ilość podjazdów nie należy ona do łatwych, ale z pewnością jest piękna. Częściowo wiedzie przez Woliński Park Narodowy, ale również przez Międzyzdroje, w których aż roi się od atrakcji.

9. Trasa rowerowa ze Świnoujścia do Szczecina to wariant dla doświadczonych rowerzystów albo też tych, którzy planują przystanki i noclegi po drodze. Cała trasa ma prawie 110 kilometrów długości i nie jest trudna, ale w okresie letnim temperatura i dystans mogą dać się we znaki. Na trasie czeka również sporo atrakcji i możliwości zboczenia na chwilę, aby je zobaczyć.

10. Pętla zaczynająca się i kończąca w Świnoujściu wiedzie przez niemiecką miejscowość Keringsdorf i należy do bardzo atrakcyjnych pod względem krajobrazowym. Ma tylko s17 kilometrów długości i nie jest wymagająca, dlatego sprawdzi się w przypadku wycieczek rodzinnych.