Polska

10 najlepszych atrakcji dla dzieci w Jastrzębiej Górze

Plaża w Jastrzębiej Górze

Jastrzębia Góra to urocza wieś letniskowa położona na Pobrzeżu Gdańskim. Jako ciekawostkę można dodać, że jest najbardziej wysuniętą na północ miejscowością Polski. Jak na letnisko przystało najważniejsza i najatrakcyjniejsza dla turystów jest czysta plaża ale są też inne ciekawe miejsca w Jastrzębiej Górze i okoliach, które warto zobaczyć, zwłaszcza jeśli odpoczywamy z dziećmi.

Zwierzaki Nad Potokiem

emu

To mini zoo znajduje się blisko Gdańska. Warto przyjechać tutaj z dziećmi lub zorganizować imprezę plenerową tj. urodziny, zabawy, biesiady, ognisko. Interaktywne Zoo w Żukczynie „Zwierzaki Nad Potokiem” to miejsce, w którym dzieci mają okazję poznać, dotknąć, nakarmić i pogłaskać wiele gatunków oswojonych zwierzaków.

Wiele mieszkańców Mini Zoo urodziło się i wychowało wśród ludzi. Lubią kontakt z dziećmi, uwielbiają się przytulać i być głaskane.

W soboty i niedziele rozpalane jest ognisko dla wszystkich gości. Na miejsce można przywieźć własny prowiant lub zakupić kawę i kiełbaski z pieczywem w Food Trucku.

alpaka przy ognisku

Mini Zoo jest bardzo ciekawą atrakcją dla dzieci gdzie mogą poznać różne zwierzęta. Znajdziemy tutaj: kucyki, emu, alpaki, różne egzotyczne ptaki, daniele, kozy, świnki, owieczki, pawie i wiele innych. Większość zwierząt jest oswojona. Można podejść i karmić. Zaletą tego obiektu jest parking pośrodku mini zoo, dzięki czemu mamy stały dostęp do rzeczy z samochodu. Na wyspie pośrodku stawu znajduje się altana gdzie w razie czego można schować się przed deszczem.

króliczek

Co można zrobić na miejscu?

  • Doświadczenie karmienia różnorodnych zwierząt takich jak alpaki, kucyki, imponujące strusie, sympatyczne krówki, daniele, emu, lamy oraz wiele innych gatunków.
  • Jazdy na kucyku w soboty i niedziele pomiędzy 11 a 15.
  • Spotkanie z egzotycznymi ptakami, w tym jaskrawymi papugami i pięknymi pawiami.
  • Możliwość potrzymania króliczka lub świnki morskiej po uprzednim zapytaniu personelu.
  • Obserwowanie codziennego życia takich zwierząt jak nutrie, świnki wietnamskie, kangurki i chińskie mundżaki.
  • Klasyczny ciągnik dostępny dla dzieci do siedzenia.
  • Szeroki wybór zabawek dla najmłodszych, takich jak koparki, samochodziki i mini ciągniki.
  • Rozległy, otwarty teren, idealny do organizacji pikników.
  • Leżaczki dostępne dla komfortowego wypoczynku.

2 kucyki

Jeśli chodzi o alpaki, to są one bardzo spokojne. Na życzenie można dostać za darmo kubek do karmienia różnych zwierząt. Można alpaki nakarmić przysmakiem z ręki. Fajnie jest alpaki przytulać i robić sobie z nimi zdjęcia.

Zobacz na mapie Google: Kliknij Tutaj

1. Lisi Jar

Miejsce szczególne i magiczne. Cisza, spokój, mnóstwo zieleni, która w upalne dni daje cień o ochłodę. Warto wybrać tę trasę jako zejście do morza. Jar ma około 350 metrów długości a porośnięty jest starymi, ponad stuletnimi bukami.

2. Latarnia Morska Rozewie

Powstała w 1655 roku zachwyca do dzisiaj. Obecnie mieści się w niej Izba Stefana Żeromskiego i Muzeum Latarnictwa. Dzieci poznają dzieje latarni i działanie źródła światła. Mogą się również wybrać na wycieczkę po urozmaiconym i tajemniczym terenie, w rezerwacie z pięknym lasem ze starymi drzewami.

3. Ośrodek Przygotowań Olimpijskich we Władysławowie

Wewnątrz obiektu znajdują się hale sportowe, , korty, baseny i boiska. Organizowane są imprezy sportowe, które zapewne ucieszą nie tylko dzieci ale i tatusiów. W pobliżu ośrodka znajduje się Aleja Gwiazd Sportu, która przypomina o osiągnięciach naszych sportowców i trenerów.

4. Ocean Park

Tutaj dzieciaki mogą się wyszaleć na dużym placu zabaw a dodatkowo zobaczyć prawdziwe rekiny pływające w dużych akwariach.

5. Domek Do Góry Nogami we Władysławowie

Jest to obowiązkowy punkt do zobaczenia. Można dostać zawrotów głowy bo wszystko w tym budynku jest odwrotnie. Chwilami trzeba naprawdę utrzymywać pion aby nie upaść na skośnej powierzchni. Prawdziwy trening dla wzroku i błędnika, który nie jest przyzwyczajony do takich miejsc. Dla dzieci to wyjątkowa frajda i doświadczenie.

6. Muzeum Figur Woskowych w Jastrzębiej Górze

Tutaj zobaczymy naturalnej wielkości figury gwiazd kina, sportu i postaci z bajki. Dla dzieci zdjęcie z osobą znaną tylko z ekranu telewizyjnego to świetna pamiątka z wycieczki.

7. Promenada Światowida

Wiadomo nie od dziś, że dzieciaki lubią kolorowe kramy, błyskotki i dobre lody. To właśnie promenada jest dla nich rajem. Dużo barów, ciastkarni, lodziarni, kramików i stoisk z pamiątkami zatrzyma nasze pociechy na długie godziny. Jest to dość głośne miejsce. Zewsząd dochodzi muzyka, nie tylko z pobliskich lokali. Uliczni grajkowie, chętnie za parę złotych pokażą swój talent. Na końcu promenady znajduje się luneta przez którą można wypatrzeć statek.

8. Park Linowy Tarzan Park

Dobre miejsce dla dzieci lubiących ekstremalne wyzwania. Na wysokich platformach podwieszonych na linach, wysoko nad ziemią powstał ciekawy tor przeszkód. Trasy posiadają różny stopień trudności dla dzieci w każdym wieku. Najpopularniejsze to Pirat i Bosman. Wszystko odbywa się przy użyciu profesjonalnych lin i zabezpieczeń, oczywiście pod okiem wykwalifikowanego personelu. Po takiej przeprawie dzieci nie będą już miały ochoty na dalsze zwiedzanie i szaleństwa.

9. Muzeum Motyli

Prywatny obiekt, w którym właściciel udostępnił do zobaczenia 70 gablot wypełnionych motylami, pająkami, chrząszczami i przeróżnymi owadami z różnych stron świata. O każdym owadzie można dowiedzieć się czegoś ciekawego. Dzieci lubią takie miejsca, z pewnością bardziej niż ich mamy.

10. Wypoczynek w siodle

Zarówno w samej Jastrzębiej Górze, jak i w okolicach miasta znajduje się wiele stadnin koni. Osoby umiejące jeździć konno mogą wyruszyć na przejażdżkę na końskim grzbiecie. Dzieci mogą się nauczyć jazdy konnej pod okiem instruktora a także poznać końskie zwyczaje. Ostatnimi laty wakacje w siodle to bardzo popularna forma spędzania wolnego czasu.

4.6/5 - (liczba ocen: 10)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *