Ciekawostki

Sposoby komunikacji online 2022: transmisje wideo, historie na Instagramie, wideoczat Omegle

rozmowa online

Wielu z pewnością pamięta, że na początku XXI wieku komunikacja w sieci odbywała się głównie za pomocą najprostszych czatów tekstowych i e-maili. Ale w dzisiejszych czasach dostępne są dziesiątki możliwości komunikacji online, od wideorozmów z najwyższą jakością obrazu i dźwięku po absolutnie nietuzinkowe rozwiązania: wirtualne koncerty, niezobowiązujące spotkania z ludźmi z całego świata i randki w ciemno.

Przyjrzyjmy się kilku najistotniejszym trendom w komunikacji internetowej, które już budzą spore zainteresowanie użytkowników i osiągną szczyt popularności w 2022.

Transmisje online

Twitch od dawna jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych usług do transmisji strumieniowych wideo na świecie. Liczba odwiedzających platformę często sięgała 450-500 milionów użytkowników miesięcznie. Twitch nadal cieszy się popularnością, ale ze względu na dużą liczbę alternatyw użytkownicy przechodzą na inne platformy: GoodGame, Mixer, Bigo Live, Facebook Live, YouTube i tak dalej.

Podczas pandemii koronawirusa zainteresowanie transmisją strumieniową gwałtownie wzrosło. Ludzie spędzają dużo więcej czasu w domu, poszukując rozrywki. Wielu muzyków, blogerów i znanych osobistości medialnych prowadzi transmisje wideo, które dla wielu stały się dla prawdziwą ucieczką od nudy. Wielu światowej sławy muzyków nadal prowadzi koncerty na żywo. Są wśród nich Metallica, Billie Eilish, Avril Lavigne, AWOLNATION, Trivium i inni. Warto zauważyć, że wiele z tych koncertów online ma na celu zebranie funduszy na cele charytatywne. Warto pamiętać również o transmisjach gier, które były i nadal pozostają bardzo popularne.

Historie na Instagramie

komunikacja online

Instagram to jedna z najpopularniejszych platform społecznościowych na świecie. Znajduje się on na szóstym miejscu w rankingach popularności i ustępuje tylko Facebookowi, YouTube, WhatsApp, FB Messenger i WeChat.

Według oficjalnych statystyk każdego dnia na Instagramie publikowanych jest ponad 400 milionów historii. W pewnym sensie ten format jest nawet bardziej odpowiedni niż klasyczne posty w sieci społecznościowej. Historie dają więcej swobody i nie zmuszają do zawracania sobie głowy jakością publikowanych treści. Ponadto, ze względu na charakter formatu, prawie nie można ich przeoczyć, w przeciwieństwie do zwykłego postu. Nie ma wątpliwości, że w przyszłości historie na Instagramie będą ciągle zyskiwały na popularności, a liczba korzystających z nich użytkowników — systematycznie wzrastać.

Wideo czat Omegle i jego odpowiedniki

W latach 2020-2021 anonimowe czaty wideo przeżywają prawdziwe odrodzenie. Na początek, warto omówić Omegle. Ten anonimowy czat istnieje od 2009 roku, ale podczas pandemii stał się niezwykle popularny. Jednak pomimo swojego „wieku” nie jest to najwygodniejszy anonimowy czat wideo. Moderacja jest tu raczej kiepska, nie można wyszukiwać rozmówców według płci ani lokalizacji, a wygląd strony jest nieco przestarzały. Dlatego użytkownicy często preferują odpowiedniki Omegle. A dziś jest ich naprawdę wiele.

Jednym z głównych konkurentów Omegle było kiedyś Chatroulette. Niestety z powodu złej moderacji, strona ta szybko straciła publiczność. Teraz jednak wykonano poprawek do Chatroulette, a użytkownicy stopniowo wracają do witryny.

Innym interesującym odpowiednikiem Omegle jest Chatspin. Jego ważną zaletą jest możliwość filtrowania ze względu na płeć. Tutaj możesz określić, czy jesteś mężczyzną, kobietą, parą, czy nie identyfikujesz się z żadną płcią. Witryna spróbuje wyszukać dla Ciebie najbardziej odpowiedniego rozmówcę. Poza tym w Chatspin można użyć filtra ze względu na kraj, aby zawęzić rezultaty wyszukiwania.

Spośród nowszych alternatyw dla Omegle, warto bliżej przyjrzeć się Emeraldchat. Jedną z jego głównych cech jest poziom karmy dla każdego użytkownika. Im wyższy poziom karmy, tym wyższy priorytet w łączeniu się z rozmówcami, a zła karma znacznie utrudnia komunikację. W Emeraldchat można między innymi wysyłać rozmówcy zdjęcia i pliki multimedialne, a także odwiedzać czat grupowy.

Witryną całkiem inną od innych na tej liście jest Omegle Alternative. Wyjątkowość tego czatu polega na specjalnym filtrze płci. Ten czat wideo koncentruje się przede wszystkim na mężczyznach i łączy ich wyłącznie z dziewczynami. Ponadto na omeglealternative.com/pl każda dziewczyna przechodzi weryfikację konta podczas rejestracji. W związku z tym na stronie nie ma absolutnie żadnych fałszywych kont, botów, profili reklamowych itp. Jeśli wcześniej korzystałeś z innych czatów wideo, to wiesz, że w większości witryn jest to poważny problem.

Ostatnim anonimowym czatem wideo, który warto byłoby rozważyć, jest Chathub. Tak naprawdę nie różni się on zbytnio od Omegle, ale oferuje filtr ze względu na płeć, a moderacja jest na wyższym poziomie. Chathub nie ma też aplikacji na smartfony i tablety, ale mobilna wersja strony działa całkiem nieźle.

Jaki jest najlepszy sposób na komunikację przez Internet w 2022?

Nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie. Każdy format ma wady i zalety. Ponadto wiele zależy od tego, jakie są Twoje cele – czy chcesz miło spędzić czas, porozmawiać z podobnie myślącymi ludźmi, znaleźć nowych przyjaciół lub bratnią duszę.

Wypróbuj różne formaty, znajdź taki, który najbardziej Ci odpowiada. Porównaj możliwości różnych usług i korzystaj z różnych narzędzi do komunikacji. Nie zapomnij o obserwowaniu najnowszych trendów, bo teraz zmieniają się one bardzo szybko. Najlepiej pokazuje to przykład aplikacji Clubhouse, która szybko zyskała sławę online, ale zapomniano o niej równie szybko. Kto wie, może już niedługo zobaczymy nową aplikację, będącą odpowiednikiem Instagrama czy Facebooka, który na zawsze zmieni same zasady komunikacji w Internecie. Bądź na bieżąco z trendami i znajdź platformy internetowe, na których będziesz czuć się komfortowo!