10 fascynujących ciekawostek o sporcie

chłopiec grający w piłkę

Sport to niezwykle obszerna dziedzina, w której znajdują się dziesiątki najróżniejszych dyscyplin. Co warto o nim wiedzieć? Poniżej znajdują się wybrane ciekawostki na temat sportu.

1. Od 1990 roku Michael Jordan wraz z Chicago Bulls nie przegrali trzech meczów z rzędu. Sam Jordan uznawany jest za jednego z najwybitniejszych koszykarzy w historii.

2. W 1974 roku podczas Mundialu reprezentacje dostały do dyspozycji busy marki BMW. Kiedy Zair odpadł z mistrzostw, ekipa próbowała wrócić do swojego kraju autobusem, ale im się to nie udało.

3. Grecja jest jedynym państwem na świecie, które podczas każdych igrzysk olimpijskich uczestniczyło w nich pod swoją flagą.

4. W 2009 roku Usain Bolt pokonał 100 metrów w Berlinie w trakcie 9,58 sekundy. Jest to rekord, który do tej pory nie został pobity, a sam Usain Bolt od lat stanowi fenomen na skalę światową w zakresie biegania.

5. W 1912 roku stworzono ostatni medal olimpijski ze złota. Dzisiejsze medale są tworzone w ponad 90 procentach ze srebra, a także miedzi i tylko 1 procenta złota. Są to więc medale pozłacane.

6. Do połowy XIX wieku piłeczki golfowe były robione z piór oraz skóry. Dopiero od tamtego momentu furorę zaczęły robić piłeczki z tworzywa sztucznego.

7. Aż trzy razy w historii igrzyska olimpijskie odbyły się w państwach, które dzisiaj już nie istnieją.

8. Podczas zawodów wioślarskich w 2019 roku zdyskwalifikowano dwie łodzie, które miały pod spodem zupełnie nielegalne w tym wypadku silniki. Oszuści nie mieli szans na jakikolwiek rewanż.

9. Podczas meczów tenisowych na Wimbledonie tenisiści muszą mieć białe stroje i jest to kwestia, która dotyczy nawet spodniej części butów. Są to zawody, które bardzo silnie nawiązują do tradycji i w których niewiele zmieniło się na przestrzeni dekad.

10. Osoby, które uprawiają sport, mają większe serca niż osoby, które nie zapewniają sobie żadnej aktywności fizycznej. Mają również większe zapotrzebowanie na sól.

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.