Podróże

20 śmiesznych ciekawostek

uśmiech

Każdy z nas bez wątpienia uwielbia się śmiać. Z pewnością w dobry nastrój może wpędzić nas sukces w pracy, szkole czy po prostu śmieszna ciekawostka ze świata. Dlatego by z uśmiechem wkraczać w każdy dzień, warto mieć w zanadrzu coś śmiesznego. Pamiętaj, ze pozytywne podejście do życia jest to połowa sukcesu jaki możemy dzięki temu zyskać. Najważniejsze jest odpowiednie podejście do życia oraz otaczającego nas świata.

1. Czy wiesz, że rozmiar oczu człowieka nie zmienia się od samych narodzin do śmierci? Dlatego też większość osób rozpoznaje się po latach właśnie przez to, że ich spojrzenie oraz kolor i rozmiar oczu się nie zmienia.

2. Czy wiesz, że skakanie z budynków w Nowym Yorku jest zakazane, jeżeli osoba planująca popełnić samobójstwo przeżyje, może ona zostać skazana nawet na karę śmierci. Jest to swego rodzaju przestroga oraz alarm w stosunku do ludzi planujących podjęcie nieodpowiedniej decyzji jeśli chodzi o swoje życie.

3. Czy wiesz, że bitwa na poduszki jest w Niemczech zakazana? Stało się tak za sprawą tego, że poduszka w prawie niemieckim uważana jest za broń. Jest to nie do pomyślenia w większości krajów ponieważ, bitwa na poduszki jest jedną z głównych podpunktów np. przy dziecięcych zabawach.

4. Dokarmianie zwierząt w miejscach publicznych w Izraelu jest surowo zabronione, jeżeli nie dostosujesz się do tego możesz ponieść bardzo surową karę.

5. Czy wiesz, że podlewanie trawnika gdy zacznie padać deszcz jest zakazane w Kanadzie, jest tam również zakazane wspinanie się na drzewa.

6. W Ohio zakazano prawnie upijani ryb alkoholem, gdyż odbijało się to na ich zdrowiu, a nie raz życiu.

7. Czy wiesz, że pierwszy prezydent Stanów Zjednoczonych, hodował konopie w swoim ogrodzie?

8. Uwielbiasz lody waniliowe? Więc nie jest to ciekawostka dla Ciebie. Do lodów waniliowych dodawana jest substancja zwana kastoreum. Jest to sproszkowana wydzielina napletkowa bobra kanadyjskiego.

9. Czy wiesz, że kobiety mrugają oczami blisko dwa razy więcej niż mężczyźni? Dzieje się tak za sprawą tego, że oczy kobiety narażone są na szkodliwe substancje zawarte w kosmetykach do makijażu, niekiedy wysuszają one gałki oczne dlatego kobiety mrugają częściej.

10. W Emiratach Arabskich na 100 kobiet przypada 219 mężczyzn, dlatego też kobiety są tam rozchwytywane ponieważ jest ich o połowę mniej niż mężczyzn.

11. Czy wiesz, że każdego roku w Chinach, Chińczycy zużywają 80 miliardów pałeczek do jedzenia? Jest to niesamowicie dużo, lecz drewniane pałeczki w szybki sposób ulegają np. złamaniu lub postrzępieniu.

12. Czy wiesz, że zgodnie z rozporządzeniem brytyjskich sił zbrojnych każdy czołg stacjonujący musiał być wyposażony w specjalny zestaw do robienia herbaty, dzieje się tak za sprawą tego, że o godzinie 17 pija się tam herbatę.

13. Wyspy owcze mają swoją nazwę nie bez powodu. Na ich terenie przebywa 50 tysięcy ludzi oraz 70 tysięcy owiec. Więc jest ich o 20 tysięcy więcej od ludzi. Stąd też nazwa wysp.

14. Lubisz żuć gumę do żucia? Jeżeli tak, Singapur nie będzie odpowiednim miejscem dla Ciebie. W Singapurze jest również zakaz palenia papierosów oraz wykorzystywania windy do załatwienia swoich potrzeb fizjologicznych.

15. W Wielkiej Brytanii panuje zwyczaj codziennego ćwiczenia strzelania z łuku, ponieważ podczas wojny stuletniej Brytyjczycy słynęli z doskonałego strzelania z łuku.

16. Czy wiesz, że wyznaczany prze lekarza termin porodu najczęściej jest mylny, tylko 4% dzieci rodzi się w dniu, w którym wyznaczył lekarz ginekolog podczas badania. Właśnie dlatego tak często poród jest niespodzianką.

17. Sahara jest to największa pustynia na świecie, jednak tylko 15% jej powierzchni pokrywa piasek. Jest to bardzo trudne do uwierzenia jednak jest to zdecydowana prawda.

18. Leonardo da Vinci potrafił malować jedną ręką, a drugą pisać. Jest to dla nas zdecydowanie nie do pomyślenia. Jednak był to mistrz jedyny w swoim rodzaju. To właśnie dlatego osoby, które mają takie zdolności i interesują się wieloma dziedzinami nauki, nazywane są ludźmi renesansu.

19. Czy wiesz, że trzy najbogatsze rodziny na świecie mają łącznie więcej środków niż 48 najbiedniejszych krajów łącznie? Jest to nie do pomyślenia dla zwyczajnego zjadacza chleba jednak tak wielkie dochody jakie oni posiadają są w stanie utrzymać 48 najbiedniejszych krajów.

20. Czy wiesz, że woda kokosowa może służyć jako osocze krwi? Teoretycznie może ona być wykorzystywana w medycynie. Nie tylko picie wody kokosowej działa w sposób zdrowy na człowieka lecz również inne jej wykorzystanie może być dla nas wręcz zbawienne.