Polska

10 Najlepszych Atrakcji Dla Dzieci w Sarbinowie i Okolicach

plaża w Sarbinowie
źródło: Stiopa / Wikipedia

Sarbinowo jest to wieś w północno zachodniej Polsce, w województwie zachodniopomorskim. Jest to miejsce, które jest często uczęszczane przez turystów i bez dwóch zdań jest to miejsce, które słynie z atrakcji turystycznych, zatem gdzie warto zaglądnąć będąc w Sarbinowie?

1. Promenada Nadmorska

Promenada Nadmorska w Sarbinowie jest to miejsce do, którego lgną turyści z całej Polski. Smażalnie ryb, piękne widoki i świeża morska bryza jest to najlepsze co może Cię spotkać w tym miejscu. Promenada w Sarbinowie powstała przez przezorność władz tego miejsca, które postawiły mur grodzący, chroniący Sarbinowo prze zalaniem przez fale. Do dziś dzień pełni on tam zaporę, czyli Promenadę Nadmorską w Sarbinowie.

2. Ogrody tematyczne Hortulus

Ogrody tematyczne znajdują się ok. 12 km od Sarbinowa, w Dobrzycy. Zostały założone w 1992 roku i są dopiększane do dzisiejszego dnia. Są one tematyczne, ponieważ znajdziemy tam ogrody z samymi różami, rodondronami, czy lawendą. Warto również wspomnieć, że ogrody są zaaranżowane w przeróżnych stylach, są w stylu włoskim, rzymskim, szwajcarskim i oczywiście są tam ogrody wiszące. W ogrodach możemy spotkać również różne ozdobniki typu ławeczki, czy głazy. Jest to zdecydowanie miejsce które należy obejrzeć i podziwiać.

3. Park linowy Tukan

Uwielbiasz adrenalinę i aktywne spędzanie czasu? W parku linowym Tukan w Mielnie znajdziesz tę aktywną rozrywkę. Park linowy oferuje aż 110 atrakcji dla dorosłych i dzieci. Aż 7 równych tras prawi, że będziesz mógł spróbować swoich sił w przeróżnych dyscyplinach i zaawansowanych trasach, które będziesz pokonywać. Cennik waha się od 10-40 złotych, wszystko zależy od tego ile masz lat i jaką trasę pragniesz pokonać.

4. CZACHA Espace room

Zagadki, szyfry i inne tego typu rzeczy może zaproponować Ci Escape room CZACHA w Mielnie. Jest to świetna atrakcja dla młodzieży i dorosłych. Jeśli masz w sobie coś z detektywa, jest to idealne miejsce dla Ciebie. Wszystko zaczyna się po tym jak wchodzisz do pokoju pełnego zagadek. Masz godzinę na wyjście z zamkniętego pomieszczenia. Dla jednych jest to sprawa banalna, inni zaś potrafią długo główkować nad rozwiązaniem zagadki. Będąc w Mielnie bok Sarbinowa koniecznie skorzystaj z tej atrakcji razem z dziećmi. To idealny sposób na spędzenie wspólnie wolnego czasu.

5. Rejs statkiem Mila

Rejs statkiem, jest bardzo ciekawym przeżyciem dla każdego dziecka oraz rodzica. Statek MILA oferuje rejs po jeziorze Jamno, który trwa około godziny. Na pokład statku jednorazowo może wejść aż 61 osób, dlatego jest to atrakcja dla każdej rodziny z dziećmi. Widoki rozpościerające się za burtami statku są na tyle niesamowite, że z pewnością zostaną w pamięci przez długie lata. Atrakcja tak, jest niemalże obowiązkowa dla każdego rodzica z dzieckiem. Wejście na pokład znajduje się w Mielnie, gdzie cumuje statek MILA.

6. Pomnik Morsa

Morsy to piękne i olbrzymie morskie stworzenia, od których nazwę zapożyczyli miłośnicy zimnych kąpieli. Tak się składa, że w Mielnie, w roku 2014 odbyło się grupowe bicie rekordu Guinnessa, w kategorii,,Największe Zanurzenie Misiów Polarnych’’. Z tego powodu pojawił się w tym miejscu pomnik wszystkich zimnolubnych amatorów kąpieli. Jest nim wielki Mors z brązu autorstwa poznańskiego rzeźbiarza Roberta Sobocińskiego. Pomnik jest tak nietypowy i intrygujący, że z pewnością przypadnie do gustu wszystkim małym podróżnikom, a być może także zainspiruje ich do rozpoczęcia przygody z kąpielami w chłodniejszej wodzie.

7. Latarnia Morska

Położona w Sarbinowie latarnia morska, to niezwykły przykład tego, jak te budowle działają na naszą wyobraźnię. Latarnia morska kojarzy się przede wszystkim z czasami, kiedy nie było elektryczności i marynarze wypatrywali jej blasku, jak wybawienia, kiedy morze pokazywało jak bardzo potrafi być nieprzewidywalne i nieprzyjazne. Sarbinowska latarnia morska należy do jednych z najwyższych tego typu obiektów na polskim wybrzeżu, a jej wysokość to aż 50 metrów. Została zbudowana pod koniec XIX wieku i obecnie jest otwarta dla turystów, dlatego stanowi ona jedną z większych atrakcji Sarbinowa.

8. Poniemieckie bunkry

Będąc nad morzem, warto opowiadać dzieciom o historii tego regionu, ponieważ z pewnością rozbudzi to w nich głód wiedzy. Świetnym przykładem zabytku historycznego, są położone w Mielnie dwa bunkry z czasów II wojny światowej. Ich przeznaczenie nie jest do końca znane, choć przypuszcza się, że pełniły one rolę prochowni lub stanowiska obserwacyjnego.

9. Escape Room Monster Room

Escape room Monster Room znajdujący się Mielnie oferuje zabawę z dreszczykiem, która z pewnością przypadnie do gustu starszym dzieciom. Otóż do wyboru są tutaj dwa scenariusze zabawy, takie jak Zombie i Laboratorium. Zadaniem jest jak najszybsze wydostanie się z pokoju, dzięki rozwiązywaniu skomplikowanych zagadek. Ćwiczenie umysłu z dreszczykiem emocji gwarantowane.

10. Plaża Gąski

Czym byłby wypoczynek nad morzem, bez relaksu na plaży. Uwielbiają to zarówno dorośli jak i dzieci, a plaża w Gąskach, należy do wyjątkowo czystych i szerokich plaż, dlatego idealnie nadaje się do odpoczynku od zgiełku i zwiedzania zabytków. Czasami piasek i szum morza, to wszystko czego do szczęścia potrzeba zarówno dzieciom, jak i rodzicom.