Polska

10 Najlepszych Sal Zabaw dla Dzieci w Warszawie 🤸‍♂️

sale zabaw w warszawie

Warszawa to stolica niesamowitych miejsc, gdzie możesz zabrać swoje dziecko. Zarówno miejsca na zewnątrz, jak i wewnątrz, gdzie dzieci mogą bawić się doskonale. W tym artykule przeczytaszo 10 niesamowitych miejscach, do których warto wybrać się z dzieckiem.

1. Sensorysie

To, że dzieci potrzebują rozwoju sensorycznego, wie każdy, ale nie każdy mógł stworzyć takie miejsce, w którym dzieci będą pracować nad swoim rozwojem, ale również będą świetnie się bawić. Sensorysie to właśnie to miejsce, gdzie dziecko może podążać różnego rodzaju labiryntami i miejscami, gdzie może dodatkowo świetnie się bawić z rówieśnikami.

2. Bawialnia Hultajka

Jeśli chcesz, aby twoje dziecko poczuło wolność to właśnie w bawialni Hultajka będzie to możliwe. Zapewnienie dziecku możliwości ruchu oraz sprawdzenia siebie na różnych wysokościach, linach, drabinkach to koniecznie odwiedź to miejsce. Dodatkowym atutem jest to, że wszystkie elementy zabawy zostały wykonane z naturalnych materiałów. Oprócz dużego placu zabaw, czekają również na dziecko miejsca odpoczynku. A co więcej, takie miejsce zostało stworzone też dla rodziców i opiekunów. Możesz usiąść na podwyższeniu z kawą i dobrą książką, a jednocześnie zerkać na to, jak bawi się twoje dziecko.

3. Małe Wielkie Przygody

Małe Wielkie Przygody to miejsce, w którym dziecko przepadnie bez reszty, ale myślę, że dorośli również będą zachwyceni. To klimatycznie miejsce na mapie Warszawy to połączenie kilku najciekawszych przestrzeni takich jak Magiczny Las czy Wyspa Piratów. To miejsca, w których dzieci mogą odkrywać różne historie związane z tymi miejscami oraz wspólnie się bawić. Energiczne, ale przede wszystkim realistyczne kolory są doskonałym dopełnieniem całej historii.

4. Airo 

Airo jest miejscem dla trochę starszych dzieci, ale tych, których rozpiera energia życiowa. To właśnie tutaj mogą bawić się i skakać wśród trampolin i bezpiecznych pianek w dużych basenach. Jest to miejsce do weekendowej zabawy dla całej rodziny, która chce doskonale się bawić i śmiać przez cały czas. Oprócz trampolin znajduje się również ekstremalna mini trasa, którą mogą pokonać tylko najdzielniejsze osoby. Możesz wspierać swoje dziecko w przejściu tej trasy, a na pewno będzie z siebie bardzo zadowolone i dumne, a Ty razem z nim.

5. Bawialnia w stylu Montessori

Miejsce o nazwie Bawialnia to przestrzeń w stylu Montessori, gdzie dziecko może poznać wiele elementów i wiele zabawek, które na pewno go zainteresują. Jest to zdecydowanie miejsce dla mniejszych dzieci, które są ciekawe świata i chcą poznać każdy element znajdujący się w tej przestrzeni. Może być to również test dla Ciebie i dziecka, czy nauka w stylu Montessori jest dla Was.

6. Klockowania

Jeśli w twoim domu klocki są wszędzie, a pasją dziecka jest składanie różnych rodzajów klocków, to koniecznie zabierz swojego malucha do Klockowi. To właśnie tutaj znajdziesz czas i przestrzeń, aby pobawić się ze swoim maluchem różnego rodzaju klockami. Zarówno tymi mniejszymi, jak i takimi ogromnymi, wykonanymi z lekkiego materiału. Możecie wspólnie zbudować ogromną wierzę, albo tor wyścigowy, inwencja twórcza należy do Was.

7. Inca Play

Inca Play to największy małpi gaj znajdujący się w Warszawie. Znajdziesz tutaj również pomniejszone elementy z wesołych miasteczek takie jak diabelski młyn, statek piracki, korytarz krzywych luster czy labirynt. Udział we wszystkich zabawach daje dziecku radość i satysfakcję z tego, że trafił do tak ciekawego miejsca. Oprócz tego, że dzieci mogą dobrze się bawić, to Ty również możesz obserwować je z oddali z doskonałej kawiarni.

8. Fun Park Digiloo

To miejsce dla prawdziwych fanów i fanek dinozaurów i historii z nimi związanymi. Fun Park Digiloo z pewnością wyróżnia się wystrojem w stylu dżungli oraz dinozaurem naturalnych rozmiarów. W bardzo dużej hali została zaaranżowana konstrukcja małpiego gaju wraz z różnego rodzaju zjeżdżalniami, przejściami oraz trampolinami. Jest to zdecydowanie miejsce dla dzieci, które mają dużo energii i zapału do intensywnej zabawy.

9. Sala zabaw Fikołki

Sala zabaw Fikołki należy do całej sieci miejsc zabaw o tej nazwie, w tym artykule przedstawimy Ci co znajduje się w oddziale w Arkadii. Znajduje się tutaj kilkupoziomowy małpi gaj wraz z różnego rodzaju zjeżdżalniami, torami przeszkód, a także boiskami do gry, labiryntem oraz ścianką wspinaczkową. Dzieci mogą wybrać co chcą robić i gdzie chcą się bawić, zapewnia to szeroka oferta sali zabaw Fikołki. Oprócz tego możesz zapisać swojego malucha na ciekawe warsztaty i eksperymenty, które prowadzą animatorzy.

10. Centrum Nauki Kopernik

Centrum Nauki Kopernik jest kultowym miejscem na mapie Warszawy, gdzie dzieci mogą bawić się i uczyć przez cały dzień. Przybliżenie praw fizyki, chemii czy biologi w ciekawej formie, może zachwycić i tych małych i tych dużych. Koniecznie zarezerwuj sobie cały dzień na zwiedzanie muzeum, bo z pewnością twoje dziecko będzie chciało wykonać każdy eksperyment samodzielnie.