Europa

10 najlepszych atrakcji dla dzieci w Rzymie

Rzym

Rzym jest stolicą Włoch i jednocześnie najstarszym miastem w tym kraju. Nie bez powodu nazywa się go Wiecznym Miastem, bo architektura, którą możemy tam zobaczyć sięga naprawdę zamierzchłych czasów. Niemniej jednak, nie jest to miejsce przeznaczone tylko dla miłośników historii. Możemy wybrać się tam całą rodziną i mieć pewność, że będziemy się dobrze bawić. Jakie atrakcje dla dzieci znajdziemy w Rzymie?

Poznaj też -> Najlepsze atrakcje w Rzymie

1. Koloseum

Koloseum w Rzymie

Punkt obowiązkowy. Jeśli chcemy zanurzyć się w historii Wiecznego Miasta, bez wątpienia będziemy musieli udać się do Koloseum. Warto jednak pamiętać o tym, żeby nie wybierać się tam w okolicach południa. We Włoszech w lato może być naprawdę gorąco, a chodzenie po Koloseum w pełnym słońcu może być niebezpieczne nie tylko dla dzieci, ale też dla nas samych.

2. Muzeum Explora

To interaktywne muzeum, w którym czas będzie płynął szybciej! Dzieci będą miały okazję wziąć udział w przeróżnych zabawach, a nawet nauczyć się gotować. To miejsce dla maluchów do 12 roku życia, a więc starsze dzieci mogą się tam trochę nudzić. Bilet kosztuje 8 euro, więc wcale nie tak dużo, jak na wielogodzinną zabawę. Musimy pamiętać jednak o tym, że muzeum jest zamknięte w poniedziałki.

3. Zoo Bioparco

Ogród zoologiczny znajduje się w malowniczym parku Villa Borghese. To jedno z najstarszych zoo na świecie i będziemy mogli zobaczyć tam ponad 200 gatunków zwierząt. Możemy przemierzyć je pieszo lub za pomocą specjalnej kolejki wraz z przewodnikiem. Taka osoba opowie nam o wszystkich zwierzakach, które znajdują się w ogrodzie. Co ciekawe, jeśli nasze dziecko ma poniżej metra wzrostu, będzie mogło tam wejść zupełnie za darmo! To ciekawy system, który jest zupełnie inny niż u nas, gdzie zazwyczaj patrzy się na wiek malucha.

4. Hydromania – ciekawy park wodny

Świetny sposób na panujący we Włoszech upał. Będziemy mieli okazję zjechać ze zjeżdżalni i pobawić się w basenach. Po wielu dniach zwiedzania miasta w panującym tam upale, wizyta w takim aquaparku będzie prawdziwą ulgą. Będziemy mogli spędzić tam nawet cały dzień i z pewnością nie będziemy się nudzić. Znajdziemy tam atrakcje zarówno dla bardziej aktywnych, jak i dla tych, którzy lubią wylegiwać się w ciepłym jacuzzi z bąbelkami.

5. Rainbow Magicland – park rozrywki

Kolejna atrakcja, na którą będziemy musieli poświęcić cały dzień. To niesamowite wesołe miasteczko pełne atrakcji dla dzieci i dorosłych. Znajdziemy tam wiele karuzeli, zjeżdżalni i diabelskich młynów. Co prawda park nie znajduje się w samym Rzymie, ale jakieś 45 kilometrów od miasta, ale z pewnością warto do niego pojechać. Musimy pamiętać o tym, że park jest otwarty tylko od kwietnia do września, a więc jeśli odwiedzamy Rzym zimą, nie uda nam się go odwiedzić.

6. Janikulum

To wzgórze, na którym znajduje się Rzym. Z jego szczytu będziemy mogli oglądać panoramę miasta. Zobaczymy niesamowitą architekturę i wszystkie zabytki z zupełnie innej perspektywy. Do doskonałe miejsce na spokojne spacery z wózkiem. Jeśli dzień będzie bardzo gorący, będziemy mogli ochłodzić się za pomocą ozdobnej fontanny.

7. Oglądanie Rzymu z lotu ptaka

Skoro już jesteśmy przy oglądaniu miasta z góry, możemy też zdecydować się na turystyczny lot samolotem. Takie atrakcje oferuje na przykład lotnisko Aeroporto Roma Urbe. Wraz z doświadczonym pilotem wzniesiemy się na wysokość 450 metrów i będziemy mogli oglądać najciekawsze zabytki Rzymu. Taki lot będzie świetną atrakcją dla każdego dziecka. Z pewnością nie zapomnimy takiego sposobu zwiedzania miasta! Ile będzie nas kosztowała taka zabawa? Lot trwający 20 minut kosztuje 70 euro.

8. Oasi Park

To nie jest zwykłe wesołe miasteczko. Znajdziemy tutaj wiele atrakcji, które są dedykowane dla małych dzieci. Nasze pociechy będą mogły wziąć udział w wielu zabawach i grach, a także wygrać coś w organizowanych przez park konkursach.

9. Rejs po Tybrze

Jeśli zamiast latania wolimy pływanie, powinniśmy zdecydować się na rejs statkiem po Tybrze. W ten sposób również będziemy mogli oglądać najciekawsze zabytki Rzymu, a zapłacimy za to znacznie mniej, niż za samolot. Taka atrakcja będzie nas kosztowała około 15 euro za osobę.

10. Lody

Wszyscy wiedzą, że Rzym słynie z włoskich lodów i z pewnością nie możemy o nich zapomnieć będąc na miejscu. Takie lody są zupełnie inne niż te, które możemy dostać w Polsce. A przecież wiadomo, że każde dziecko uwielbia jeść lody, szczególnie gdy dzień jest bardzo upalny! Oprócz tego, warto też na pewno zjeść prawdziwą włoską pizzę i makarony. Z pewnością cała rodzina będzie zachwycona poznawaniem nowych smaków.

Czytaj dalej: Ciekawostki o Rzymie