Porady

Roaming tani jak street food w Tajlandii. W Orange Flex to możliwe, a do tego nie przekroczysz pakietu

kobieta w trakcie podróży

Artykuł sponsorowany

Podróż daleko poza granice Unii Europejskiej to wspaniała przygoda, ale też wyzwanie, przede wszystkim komunikacyjne. Kontakt z bliskimi nawiązujesz głównie dzięki hotelowemu Wi-Fi lub (co wymaga czasu, organizacji i planowania) starterowi lokalnego operatora… albo zachowujesz swój numer i korzystasz z taniego roamingu w Orange Flex. Sprawdź, jak to działa.

Roaming w Orange Flex – solidna alternatywa dla lokalnych starterów

Do tej pory roaming bywał sporym wydatkiem dla podróżujących, zwłaszcza w krajach egzotycznych. Trzeba było kombinować, a blogi i kanały podróżnicze polecały zazwyczaj jeden sprytny sposób na obejście drogich połączeń i braku dostępu do sieci. Trzeba było kupić kartę SIM u lokalnego operatora i włożyć ją do własnego telefonu. To oznaczało dodatkowe planowanie i zabierało czas, który przecież można przeznaczyć na przyjemniejsze aktywności. Ale wiesz co? Już nie musisz zawracać sobie tym głowy. Roaming w Orange Flex to korzystna alternatywa dla lokalnych starterów.

Opłacalny roaming poza UE

W przypadku podróży do krajów UE sprawa z roamingiem jest prosta – dzwonisz i SMS-ujesz na takich samych zasadach jak w Polsce, a pakiet danych do wykorzystania za granicą masz już w cenie swojego Planu. Jeśli braknie Ci GB, po prostu dokupujesz paczkę danych w apce Flexa. Wystarczy kliknąć i gotowe, od ręki, dosłownie w kilka chwil. Zakup pakietu jest jednak konieczny, gdy wyjeżdżasz poza UE.

W Orange Flex skorzystasz z nowych, stworzonych na potrzeby podróżników pakietów:

 • Pakietu Brytyjskiego ze spoko promką na Wielką Brytanię i Gibraltar:
  • 1 GB za 9 zł,
  • 3 GB za 20 zł,
  • 5 GB za 30 zł,
  • 10 GB za 50 zł;
 • Pakietu Tu i Tam, działającego w 46 krajach na całym świecie (listę znajdziesz na https://flex.orange.pl/uslugi/roaming):
  • 2 GB za 20 zł,
  • 5 GB za 40 zł,
  • 10 GB za 80 zł.

Przy zakupie zwróć uwagę na datę ważności pakietów – z dodatkowej paczki GB skorzystasz przez określony czas od chwili kupna. Dlatego nie musisz płacić za dane w roamingu przed wylotem – na luzie kupisz odpowiedni pakiet już po wylądowaniu, bez łączenia się z płatną siecią na miejscu.

Bezpieczny roaming bez przykrych niespodzianek

Podróż do odległego miejsca jest ekscytująca, ale i stresująca. Roaming w Orange Flex trochę Ci tego stresu odejmie. W jaki sposób? To bardzo proste. Za pakiet roamingu płacisz z góry. To oznacza, że gdy wykorzystasz swoją paczkę GB, transmisja danych zostanie automatycznie zablokowana.

Co z tego wynika? A no to, że nie zużyjesz ani kilobajta ponad opłacony limit danych. Dzięki temu na Twoim koncie nie naliczą się dodatkowe opłaty za korzystanie z internetu za granicą.

Brzmi spoko, ale martwisz się, że blokada transmisji Cię zaskoczy? Nic podobnego. Apka Flexa powiadomi Cię, gdy zużyjesz 80% danych ze swojego pakietu. To odpowiedni moment, by zdecydować, czy potrzebujesz dokupić kolejną paczkę danych. Bieżące zużycie GB w roamingu też możesz śledzić w aplikacji.

W ten sposób możesz rozsądnie zarządzać pakietem i w pełni kontrolować wydatki związane z dostępem do sieci za granicą. Dzięki temu unikniesz niezbyt miłej niespodzianki w postaci gigantycznego rachunku za telefon po powrocie.

Przetestuj Orange Flex z roamingiem w podróży

Ofertę roamingu w Orange Flex możesz tanio przetestować podczas najbliższej zagranicznej wycieczki. Chcesz wiedzieć, jak to zrobić? To serio proste. Wystarczy pobrać apkę Flexa i wybrać dowolny Plan z oferty z nowym numerem. Jeśli wpiszesz kod promocyjny FLEX, zapłacisz za Plan komórkowy tylko 1 zł przez pierwszy miesiąc użytkowania. Potem lecisz za granicę i wykupujesz odpowiedni pakiet roamingu.

Po powrocie możesz zawiesić numer aż do kolejnej podróży – nawet na 6 miesięcy! A jak Ci się spodoba, to po prostu przenieś numer do Orange Flex na stałe. Od 22 kwietnia wśród oferty Planów pojawia się nowość, czyli roczna subskrypcja numeru w korzystnej ofercie – 12 miesięcy w cenie 10.

A jak masz telefon z eSIM, to już w ogóle świetnie, bo możesz aktywować sobie numer telefonu w Orange Flex  tylko do korzystania z internetu. Zajmie Ci to dosłownie parę minut, bo aktywacja przez apkę jest intuicyjna i prosta. Potem tylko dokupujesz pakiet GB na wybrany kraj i cyk – łączność ze światem zachowana, nawet w dalekiej podróży. Pobierz apkę Orange Flex i ciesz się internetem za granicą.