Ciekawostki

15 Ciekawostek o Rihannie

źródło: Wikipedia

Rihanna to jedna z najpopularniejszych gwiazd muzyki rozrywkowej, której muzyka znana jest na całym świecie. Wokalistka, która urodziła się na Barbadosie, szybko zrobiła międzynarodową karierę i obecnie uznaje się ją za jedną z najbardziej wpływowych gwiazd muzyki na świecie.

1. Pełne imię artystki to Robyn Rihanna Fenty.

2. Słynna wokalistka urodziła się 20 lutego 1988 roku w St. Michael w południowej części Barbadosu.

3. Od maja 2012 do maja 2013 roku Rihanna zarobiła 53 miliony dolarów. Tym samym biznesowy magazyn „Forbes” uznał ją za jedną z najbardziej wpływowych i znaczących celebrytek na całym świecie.

4. Rihanna jest od dawna aktywna w social mediach. Jej fanpage na Facebooku obserwuje ponad 80 milionów osób, a teledyski i filmy na oficjalnym profilu serwisu YouTube mają wiele miliardów wyświetleń.

5. Rihanna zagrała w kilku dużych produkcjach filmowych. Możemy zobaczyć ją m.in. w Battleship: Bitwa o Ziemię, Dziewczynach z drużyny 3 i Ocean’s 8. Zagrała również w trzech serialach: Las Vegas, Wszystkie moje dzieci i Bates Motel.

6. Kolekcja nagród i wyróżnień Rihanny jest naprawdę imponująca. Artystka zdobyła 4 nagrody American Music Awards, 9 statuetek Grammy i 7 nagród konkursów MTV.

7. Rihanna stworzyła dwa zapachy perfum.

8. Rihanna wystąpiła w Polsce pięć razy. W 2007 roku dała koncert na krakowskim festiwalu Coke Live Music Festival. Pozostałe koncerty odbywały się w ramach poszczególnych tras artystki w latach 2008, 2011, 2013 i 2016.

9. W 2009 roku doszło do kłótni pomiędzy artystką i jej chłopakiem Chrisem Brownem, który dopuścił się aktu przemocy fizycznej wobec kobiety. Jeszcze w tym samym roku został on skazany przez sąd na karę więzienia w zawieszeniu.

10. Jako szesnastolatka Rihanna wygrała w konkursie miss szkoły. Zdobyła także pierwsze miejsce w konkursie talentów, na którym zaśpiewała piosenkę Mariah Carey.

11. Dzieciństwo artystki nie było proste. Mieszkała w niewielkiej chacie w biednej, barbadoskiej dzielnicy. Duży wpływ na jej życie miał ojciec, który uzależniony był od narkotyków i alkoholu. Mimo trudnego startu w dorosłość, młodej Rihannie dopisało szczęście, gdy poznała Evana Rogersa – amerykańskiego producenta muzycznego, który od razu poznał się na jej talencie i niezwykłej charyzmie.

12. Łącznie artystka była nominowana 401 razy do różnych nagród i zdobyła 134 statuetki w prestiżowych plebiscytach muzycznych na całym świecie.

13. Rihanna jest założycielką fundacji „Believe”, która wspomaga dzieci i młodych ludzi w dostępie do nowoczesnej medycyny i różnych form edukacji. Rozpowszechnia także wiedzę o możliwości oddania szpiku kostnego dla osób cierpiących na nowotwór krwi, wspiera programy walki z AIDS oraz finansowo pomaga różnym szpitalom i klinikom.

14. Artystka wielokrotnie brała udział w różnych akcjach, których celem było zebranie funduszy na odbudowę miast po kataklizmach naturalnych. Zaśpiewała m.in. na charytatywnych koncertach po trzęsieniu ziemi na Haiti (2010 rok) i po katastrofie elektrowni jądrowej w Fukushimie w 2011 roku.

15. Rihanna ma 173cm wzrostu.