Ciekawostki

10 Najpiękniejszych Wysp Świata

bora-bora

Wczasowicze uwielbiają wyspy, ponieważ oferują im one piaszczyste plaże, lazurową wodę, egzotyczną roślinność i owoce, a także dostęp do upragnionego słońca. Niektóre z nich rzeczywiście kojarzą się z istnym rajem na Ziemi. Oto dziesięć najpiękniejszych wysp na świecie, które warto odwiedzić z wielu powodów.

1. Bora-Bora

Znajdujące się w Polinezji Francuskiej wyspy Bora-Bora uznawane są za jeden z najpiękniejszych archipelagów na świecie. Wulkaniczna wyspa z lazurową laguną, w której podziwiać można płaszczki, rekiny czy żółwie morskie, to idealne miejsce dla wielbicieli nurkowania.

2. Seszele

Gdyby wyruszyć na wschód od Kenii, trafiłoby się na teren zajęty przez ponad sto granitowych i koralowych wysp. Seszele zachwycają naturą, która nie odczuła w dużym stopniu ingerencji człowieka. Znajdują sie tutaj dżungle wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

3. Malediwy

Znajdujące się na Oceanie Indyjskim Malediwy kojarzą się powszechnie z hotelami w postaci domków na palach, z których po drabince można zejść prosto do błękitnej wody. Rafy koralowe, które okalają cały archipelag, przyciągają miłośników snorkellingu i są doskonale widoczne przez krystalicznie czystą wodę.

4. Palawan

Palawan to wyspiarska prowincja należąca do Filipin. Nazywa się je rajem i nie ma w tym ani krztyny przesady. Wysokie, jasne skały wystają wysoko ponad poziom wody, a w lokalnych wioskach rybackich można skosztować pysznej kuchni.

5. Mauritius

Mauritius to afrykańska wyspa, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Poza lazurowym morzem i pięknymi plażami, znajduje się tutaj wyjątkowo bogata fauna i flora. Wyspa daje turystom szansę na podziwianie egzotycznych zwierząt, a także bujnej roślinności, niespotykanej w innych częściach świata.

6. Bali

Bali to indonezyjska wyspa znajdująca się w archipelagu Małych Wysp Sundajskich. Oferuje turystom rozmaite atrakcje, a wśród nich zwiedzanie wspaniałych świątyń, malownicze plaże, Monkey Forest czy pyszną lokalną kuchnię.

7. Bahamy

Bahamy to aż 700 wysp, które położone są na Oceanie Atlantyckim w pobliżu Ameryki Północnej. To właśnie Amerykanie najczęściej odwiedzają te okolice, ale wyspy cieszą się również wielką popularnością wśród turystów z innych części świata. Eksplozja barw w postaci raf koralowych i bogata infrastruktura sprawiają, że Bahamy przyciągają miliony ludzi z różnych powodów.

8. Ko Phi Phi

Ko Phi Phi to cieszące się coraz większą popularnością wysp tajskich. Lazurowa woda tropikalnego morza okala tutaj pokryte bujną roślinnością wysepki, dookoła których znajdują się rafy koralowe. Wyspa ta bardzo często stanowi naturalną scenografię dla hollywoodzkich filmów.

9. Dominikana

Dominikana jest najsłynniejszą wyspą na Karaibach. Jej plaże pokryte są jasnym piaskiem, a wyginające się palmy nad błękitną wodą przypominają raczej krajobraz stworzony w programie graficznym. Na wyspie znajdują się również tereny górzyste i ogromna ilość kurortów o wysokim standardzie.

10. Hawaje

Hawaje to wyspy należące do Stanów Zjednoczonych, które położone są na Oceanie Spokojnym. Od lat kojarzą się z pięknymi plażami, palmami, kolorowymi drinkami i świetną zabawą. To również miejsce, gdzie poza przyrodą, można zachwycać się lokalną kulturą i doskonałą muzyką.