Polska

10 Najlepszych Atrakcji w Rewie w 2024 roku

źródło: kkic / Wikipedia

Rewa to piękne nadmorskie miasteczko, które bezapelacyjnie warto odwiedzić przynajmniej raz w życiu. Piękne widoki i masa niezwykłych atrakcji sprawiają, że podróż tam będzie wspominana przez wiele długich lat.

Dlatego warto zapoznać się z tymi najlepszymi atrakcjami, które sprawią, że pobyt tam stanie się jeszcze wspanialszy.

1. Cypel Rewski

widok na cypel rewski
źródło: Joymaster / Wikipedia

To atrakcja, która zostanie zapamiętana do końca życia przez każdego, kto się tam pojawi. To nic innego, jak piaszczysty półwysep, ale fenomenem jest to, że podczas przypływu potrafi się wydłużyć nawet do kilometra.

2. Plaża

To prawdziwy raj dla całej rodziny. Piaszczysta plaża z widokiem cudownego morza sprawiają, że można tu spędzać całe dnie. Na uwagę zasługuje fakt, że bardzo rzadko jest ona przeludniona, dlatego to doskonałe miejsce na relaks.

3. Cmentarzysko Wraków

Pierwszym miejscem, które dla wielu turystów, szczególnie tych, którzy kochają nurkować, jest wręcz prawdziwym rajem. To właśnie tam można znaleźć wiele wraków statków, które na każdym nurku robią ogromne wrażenie.

4. Krzyż Morski

krzyż morski w rewie
źródło: Michael Tav / Wikipedia

To jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc, jakie można znaleźć na terenie Rewy. W dawnych latach w jego okolicy chowano zmarłych, którzy umierali na liczne zarazy. W 1922 roku u jego stóp odbyła się msza, w której udział brał sam generał Józef Haller.

5. Aleja Ludzi Zasłużonych Morzu

To aleja poświęcona wszystkim ludziom, którzy pracowali zarówno na morzu, jak i w jego okolicach i stracili tam swoje życie. To upamiętniające owych ludzi miejsce znajduje się tuż koło Krzyża Morskiego.

6. Rezerwat przyrody

mechelińskie łąki
źródło: Krzysztof Ziarnek / Wikipedia

Rezerwat przyrody – Mechelińskie Łąki. To kolejne z tych pięknych miejsc, które wręcz trzeba zobaczyć. To ptasi rezerwat, który pełny jest rzadkich rodzajów ptaków, jak na przykład biegus zmienny, czy też ohar.

7. Rejsy

Na uwagę zasługują również odbywające się rejsy na trasie Rewa- Jastarnia. To istny raj dla prawdziwych miłośników morskich wypadów, które pełne są cudownych widoków i niezastąpionego morskiego klimatu.

8. Sporty wodne

To również doskonałe miejsce dla wszystkich pasjonatów sportów wodnych. Każdy z nich znajdzie tu coś dla siebie i spędzi aktywnie czas przy niezwykłych widokach, jakie niewątpliwie Rewa proponuje.

9. Molo

Warto również wybrać się na tamtejsze molo. To doskonałe miejsce na wieczorny spacer, który pozwoli się odpowiednio zrelaksować i zakochać się w zachodzie słońca, wraz z morskim widokiem.

10. Mechelinki

Miejscowość położona bardzo blisko Rewy. Można do niej dojść choćby plażą. Zdecydowanie spokojniejsza i mniej popularna od Rewy. Można odpocząć na plaży czy wejść na tutejsze molo.

11. Rezerwat Beka

źródło: Fry72, Karel Frydrýšek / Wikipedia

Rezerwat położony niedaleko Rewy, nad samą Zatoką Pucką. Oprócz obcowania z naturą warto wejść na wieżę widokową, aby podziwiać piękną okolicę.