10 Najlepszych Atrakcji w Rewie

Rewa to piękne nadmorskie miasteczko, które bezapelacyjnie warto odwiedzić przynajmniej raz w życiu. Piękne widoki i masa niezwykłych atrakcji sprawiają, że podróż tam będzie wspominana przez wiele długich lat.

Dlatego warto zapoznać się z tymi najlepszymi atrakcjami, które sprawią, że pobyt tam stanie się jeszcze wspanialszy.

1. Cmentarzysko Wraków

Pierwszym miejscem, które dla wielu turystów, szczególnie tych, którzy kochają nurkować, jest wręcz prawdziwym rajem. To właśnie tam można znaleźć wiele wraków statków, które na każdym nurku robią ogromne wrażenie.

2. Krzyż Morski

To jedno z najbardziej znanych i charakterystycznych miejsc, jakie można znaleźć na terenie Rewy. W dawnych latach w jego okolicy chowano zmarłych, którzy umierali na liczne zarazy. W 1922 roku u jego stóp odbyła się msza, w której udział brał sam generał Józef Haller.

3. Aleja Ludzi Zasłużonych Morzu

To aleja poświęcona wszystkim ludziom, którzy pracowali zarówno na morzu, jak i w jego okolicach i stracili tam swoje życie. To upamiętniające owych ludzi miejsce znajduje się tuż koło Krzyża Morskiego.

4. Plaża

To prawdziwy raj dla całej rodziny. Piaszczysta plaża z widokiem cudownego morza sprawiają, że można tu spędzać całe dnie. Na uwagę zasługuje fakt, że bardzo rzadko jest ona przeludniona, dlatego to doskonałe miejsce na relaks.

5. Cypel Rewski

To atrakcja, która zostanie zapamiętana do końca życia przez każdego, kto się tam pojawi. To nic innego, jak piaszczysty półwysep, ale fenomenem jest to, że podczas przypływu potrafi się wydłużyć nawet do kilometra. A same widoki są tam wręcz magiczne.

6. Rezerwat przyrody

To kolejne z tych pięknych miejsc, które wręcz trzeba zobaczyć. To ptasi rezerwat, który pełny jest rzadkich rodzajów ptaków, jak na przykład biegus zmienny, czy też ohar.

7. Rejsy

Na uwagę zasługują również odbywające się tam rejsy na trasie Rewa- Jastarnia. To istny raj dla prawdziwych miłośników morskich wypadów, które pełne są cudownych widoków i niezastąpionego morskiego klimatu.

8. Sporty wodne

To również doskonałe miejsce dla wszystkich pasjonatów sportów wodnych. Każdy z nich znajdzie tu coś dla siebie i spędzi aktywnie czas przy niezwykłych widokach, jakie niewątpliwie Rewa proponuje.

9. Molo

Warto również wybrać się na tamtejsze molo. To doskonałe miejsce na wieczorny spacer, który pozwoli się odpowiednio zrelaksować i zakochać się w zachodzie słońca, wraz z morskim widokiem.

10. Stara jachtowa przystań

Będąc w Rewie, warto również zobaczyć znajdującą się tam starą jachtową przystań. Przez drugą wojną światową cumowały tu statki pasażerskie i niewielkie żaglowce.

Oceń artykułDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.