Polska

10 Najlepszych Restauracji w Łańcucie i okolicy

pizza na kolacje

W Łańcucie znajduje się wiele zabytków, takich jak szesnastowieczny kompleks zamkowy czy magnacka wozownia ze wspaniałą kolekcją konnych powozów, niegdyś należących do rodziny Potockich. Samo miasto położone jest w województwie podkarpackim, które jest znane przede wszystkim z nietuzinkowej, w głównej mierze drewnianej architektury. W związku z tym Łańcut jest popularny miejscem turystycznym. Które restauracje w mieście są najlepsze?

1. Piktonówka

fot. fb.com/pickonowka

Piktonówka to lokal, w którym triumfy święci kuchnia regionalna. Zatem każdy, kto tylko ma ochotę, by spróbować potraw podkarpackich, z pewnością się nie rozczaruje. Bowiem w menu restauracji znajdują się między innymi: grzanki z kocim serem, grillowany filet z łososia z buraczkami czy faworki drobiowe dla dzieci. Warto też wspomnieć, że budynek składa się z trzech kondygnacji, na których znajdują się kolejno – restauracja, kawiarnia i pub. A wszystko to w jednym miejscu.

Adres: Kościuszki 13, Telefon: 177 773 162

2. Piwiarnia

fot. fb.com/p/Piwiarnia-Warki-Łańcut-100063447836889

Restauracja charakteryzuje się przystępnymi, zróżnicowanymi cenami oraz dużą ilością miejsc. Jej wystrój z ceglanymi wykończeniami oraz subtelnym oświetleniem pomaga stworzyć przyjemny, nieco intymny nastrój. Porcje takich dań jak chociażby wyśmienity placek po węgiersku są duże i adekwatne do ceny.

Adres: Rynek 5, Telefon: 172 255 111

3. Przystań Smaku

fot. fb.com/przystansmakukraczkowa

Kraczkowa, w której znajduje się Przystań Smaku to mała wieś znajdująca się w odległości zaledwie 5 kilometrów od Łańcuta. Można tutaj zwiedzić wiele gospodarstw agroturystycznych oraz udać się do niepowtarzalnej restauracji. Znajduje się ona w budynku w kształcie statku, zaś w środku można się poczuć niczym na pokładzie prawdziwego okrętu. Sam lokal jest także od wewnątrz stylizowany, a ciemne drewno i okienka okrętowe zachwycają zarówno dorosłych, jak i dzieci. W menu tego zaskakującego obiektu można znaleźć tak wykwintne potrawy, jak: krem z selera z oliwią koperkową, pieczony łosoś z cukinią i migdałami oraz ziemniaczanymi chipsami czy pikantne mule w białym winie z dodatkiem limonki.

Adres: Kraczkowa 1625, Telefon: 530 512 513

4. Wolanka

fot. fb.com/p/Restauracja-Wolanka-100063510881247

Lokal cieszy się popularnością, która jest zasługą przede wszystkim wieloletniej obsługi w niemalże niezmienionym składzie. Wolanka zdobyła w 2018 roku pierwsze miejsce w konkursie Nowin w kategoriach: najlepsza kuchnia oraz najlepszy kucharz. Menu składa się z sekcji głównej oraz propozycji dla dzieci oraz osób, którym zależy na utrzymaniu kondycji (dania fit). Restauracja specjalizuje się także w organizowaniu wesel oraz usługach cateringowych.

Adres: Wola Dalsza 365, Telefon: 500 145 470

5. Caffe Antico

Zdjęcie ilustracyjne fot. Toa Heftiba | Usnplash

Na początek należy wspomnieć o wyjątkowym, nieco wzorowanym na styl antyczny wystroju, który składa się między innymi z krzeseł chronionych czerwonymi pokrowcami, jasnych ścian, obrazów przedstawiających greckie rzeźby czy lamp w kształcie twarzy mitologicznych bogów. Jest to doprawdy klimatyczny lokal, w którym zwierzęta są mile widziane. Restauracja posiada także kameralny ogródek restauracyjny.

Adres: Rynek 3, Telefon: 172 256 151

6. Obiady na Rzeźniczej

fot. fb.com/ObiadyNaRzezniczej

Restauracja ta jest dość zaskakująca, lecz cieszy się ogromną popularnością – zarówno wśród turystów, jak i mieszkańców Łańcuta. Bowiem w lokalu Obiady na Rzeźniczej potrawy są serwowane na wagę. Oznacza to, że klient ma dużą swobodę wyboru i dokładnie może łączyć różne elementy potraw oraz decydować, za jak dużą porcję zapłaci. Jakie dania są dostępne w lokalu? Chociażby zrazy ziemniaczane z serem mozzarella, warzywa z pary czy marchewka z chrzanem. Jednakże codziennie dostępne są inne produkty.

Adres: Rzeźnicza 10, Telefon: 577 123 423

7. Pałacyk

Zdjęcie ilustracyjne fot. Matt Briney | Unsplash

Pałacyk został wzniesiony w 1904 roku przez jednego z uczestników powstania styczniowego. Obecnie budowla jest miejscem działalności restauracji oraz hotelu. Restauracja składa się z kilku tematycznych sal dla gości: dużej balowej, myśliwskiej oraz kameralnej – bankietowej. Każda z nich jest urządzona w odpowiednim stylu.

Adres: Paderewskiego 18, Telefon: 570 573 580

8. Karczma pod Strzechą

fot. fb.com/karczmapodstrzechakraczkowa

Uroczy lokal mieści się w pięknej, drewnianej chacie. Akcenty góralskie zostały równie mocno podkreślone w menu. Dzięki temu w Karczmie pod Strzechą można zakosztować takich dań, jak: ser górski z boczkiem i żurawiną, żurek podkarpacki, placki ziemniaczane z sosem grzybowym i śmietaną czy pieczone żebro na kapuście.

Adres: Kraczkowa 1397, Telefon: 691 117 905

9. CASTELLO Pizza & Pasta

fot. fb.com/castello.lancut.restauracja

Najmocniejszymi punktami w karcie dań są przede wszystkim pizze oraz makarony – np. gnocchi buraczkowe z orzechami włoskimi i mozzarellą. Jednakże wymyślne przystawki serwowane w lokalu, również są wysoko oceniane przez klientów. Jedną z nich jest gamberi in salsa cremosa.

Adres: Rynek, Telefon: 669 760 070

10. Bogdanka

fot. fb.com/MotelBogdanka

Bogdanka znajduje się w motelu wybieranym jako baza noclegowa przez turystów z Polski oraz zagranicy. W menu restauracji przeważają przede wszystkim tradycyjne potrawy kuchni polskiej, takie jak: bigos po staropolsku czy gulasz gospodarski.

Adres: Armii Krajowej 82, Telefon: 693 401 906