Podróże

Ranking Najlepszych Walizek w 2024 roku

Ranking walizek

Od czasu pojawienia się tanich linii lotniczych podróżowanie stało się łatwe, relatywnie tanie i powszechne. Tanie linie z uwagi na koszty przelotu narzuciły określone warunki podróżowania, ograniczając m.in ilość i wagę przewożonego bagażu. Najbardziej zmieniły się parametry bagażu podręcznego, który na przestrzeni lat podlegał już kilkakrotnym przeobrażeniom.

Kupując dzisiaj torby i walizki, o których wiadomo, że zostaną bagażem podróżnym warto zapoznać się z aktualnymi przepisami poszczególnych linii lotniczych. Przepisy te niestety się różnią i dobrą radą dla wszystkich podróżujących często jest zakup walizki do bagażu podręcznego wprowadzanego osobiście do samolotu pod konkretną linię lotniczą. A jeszcze lepiej jest zaopatrzyć się w walizki na potrzeby tych najpopularniejszych firm lotniczych.

Ranking walizek

Jest na rynku kilka firm, które wyspecjalizowały się w produkcji eleganckich, trwałych i świetnie wyglądających toreb podróżnych i walizek. W budowie podróżnej walizki na kółkach najważniejsza jest konstrukcja i to ona tak naprawdę decyduje o jej wartości. Konstrukcja nośna, bezgłośne kółka to najważniejsza część walizki. Od nich zależy długowieczność torby oraz komfort jej użytkowania.

Na pierwszym miejscu rankingu toreb należy postawić firmę Samsonite. Wyroby tej firmy obecne są na wszystkich najlepszych lotniskach świata. W firmowych sklepach można kupić doskonałe, niezwykle odporne na zewnętrzne bodźce wyroby potrzebne każdemu podróżnemu. Torby, torebki, walizki o różnych wielkościach zaopatrzone w uchwyty teleskopowe i kółka obracające się o 360 stopni tworzą całe zestawy podróżne w najmodniejszych kolorach.

Kolejną uznaną firmą produkującą walizki podróżne jest Wittchen. To podobna klasa, producent doskonałych walizek miękkich, twardych, z tworzyw ABS, doskonale zabezpieczonych przed kradzieżą.

Brics Bellagio to walizki doskonałe, wykonane z toskańskiej skóry. Niektóre modele dysponują specjalną zewnętrzną kieszenią do transportu laptopa. Wygodne, stylowe i eleganckie.