10 najważniejszych atrakcji dla dzieci na Puławach

Łódź na Puławach

Puławy są miastem położonym w województwie lubelskim. Zarówno samo miasto jak i jego okolice są bardzo ciekawe i warte zwiedzenia.

1. Pałac Książąt Czartoryskich

Ta rezydencja z pewnością zainteresuje najmłodszych turystów. Piękne pałacowe komnaty przywołują na myśl dawne czasy. Na ścianach wiszą tablice pamiątkowe świadczące o bogatej historii pałacu. Do odpoczynku zachęca park, w którym znajdują się zabytkowe budowle: Świątynia Sybilli, Domek Gotycki, Altana Chińska i wiele innych. We wnętrzu wiślanej skarpy znajdują się groty z kaplicą. Spacer parkowymi alejkami, zwłaszcza w upalne letnie dni przynosi wytchnienie i pozwala odpocząć.

2. Most Jana Pawła II

Naprawdę robi duże wrażenie. Jest największym mostem łukowym w całej Polsce. Posiada aż 1038 metrów. Na pewno zainteresuje nasze pociechy.

3. Muzeum Nietypowych Rowerów

Znajduje się kilka kilometrów od Puław ale warto je zwiedzić. Założył je wielki miłośnik rowerów. W jego zbiorach znalazły się stare rowery, rowery cyrkowe i wiele innych. Każdy z rowerów jest sprawny i można się na nim przejechać. Właściciel w bardzo ciekawy sposób opowiada o historii roweru, o jego początkach a nawet o naprawie.

4. Magiczne Ogrody

Jest to rodzinny park tematyczny, który powstał w oparciu o oryginalną baśniową historię opowiadającą o walce dobra ze złem. Są tu linowe place zabaw, karuzele i tratwy. Dzieci spotkają skrzata i krasnoludka oraz inne niezwykłe stworzenia. jest to miejsce wyjątkowe i magiczne nawet dla dorosłych.

5. Marina w Puławach

Jest to przystań jachtowa. Miejsce bardzo popularne wśród mieszkańców. Jest tu duży bulwar, mnóstwo zieleni i miejsce do odpoczynku. W okresie letnim odbywają się tu koncerty i imprezy plenerowe. W Marinie można wypożyczyć rower, dobrze zjeść a dzieci mogą poszaleć na placu zabaw. na terenie obiektu znajduje się duży parking, na którym można bezpiecznie zostawić samochód.

6. Park Wodny MoSiR

Nowoczesny i doskonale wyposażony obiekt z kompleksem basenów o najwyższych standardach. Wodny plac zabaw dla dzieci to miejsce wyjątkowe. Takiego ogromu atrakcji pewnie żadne z nich się nie spodziewa. Zjeżdżalnie, fale, kaskady i gejzery, tory do nauki pływania i pełno wymiarowe baseny to tylko część oferty jaką miasto przygotowało zarówno dla mieszkańców jak i dla gości. Na terenie obiektu znajdują się punkty gastronomiczne i pełen węzeł sanitarny.

7. Open the door

Ciekawe miejsce dla nieco starszych dzieci. W pokojach czeka do rozwiązania wiele zagadek i szyfrów. Jest to próba cierpliwości i współpracy ponieważ gra odbywa się w kilkuosobowych grupach. Aby otworzyć kolejne drzwi trzeba rozwiązać zagadkę a do tego potrzebna jest współpraca. Na rozwiązanie zagadki i wydostanie się z pomieszczenia przewidziano 60 minut. Godzina dobrej zabawy zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.

8. Skatepark

Dla dzieci lubiących czynny wypoczynek miasto otworzyło park, w którym można bezpiecznie uprawiać sporty takie jak jazda wyczynowa na BMX czy skateboarding.

9. Międzyszkolne Obserwatorium Astronomiczne

Miejsce, w którym można dużo dowiedzieć się o niebie i o gwiazdach. Obiekt czynny do późnych godzin wieczorny przyciąga wielu miłośników astronomii.

10. Wieża ciśnień

Stary, zabytkowy obiekt pochodzący z 1896 roku. Kiedyś służył do zaopatrywania w wodę między innymi pałacu Czartoryskich. Warto ją zobaczyć, ponieważ jest obiektem o wyjątkowej konstrukcji i niezwykłym wyglądzie.

3.3/5 - (liczba ocen: 10)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.