Ciekawostki

10 Ciekawostek Przyrodniczych dla Dzieci

Przyroda to nic innego jak całe piękno, które otacza nas na co dzień. To coś, czym zachwycamy się każdego dnia, ale również i każdej nocy. Ale nie tylko dorośli zwracają na nią szczególną uwagę. Szczególne zachwyty zaczynają wykazywać nią już najmłodsi. Już od małego cieszą swoje oczy tym wszystkim, co są w stanie zaobserwować, jak i również są pod ogromnym wrażeniem tego wszystkiego.

Dlatego warto z tego miejsca zapoznać się z najlepszymi przyrodniczymi ciekawostkami dla dzieci, które mogą być dla nich jednakowo świetną zabawą, ale przede wszystkim nauką.

1. Wróbel

Pierwsza ciekawostka dotyczy pięknych zwierząt, jakimi niewątpliwie są wróbelki. Otóż niewiele osób o tym wie, ale wróble to ptaki egzotyczne, które pojawiły się na terenie Europy wraz z rozwojem rolnictwa.

2. Ryby

Najmłodsi bardzo często mogą słyszeć określenie „zdrów jak ryba”. Otóż niestety nie jest to prawdą, gdyż ryby również chorują. Szczególnie dokuczają im różnorakie choroby skóry, jak i również ataki pasożytów.

3. Dziki

Niezwykle interesująca ciekawostka dotyczy dzików. Otóż ich samice mają więcej pokarmów w przednich sutkach, a co za tym idzie, warchlaki wybierają sobie jeden sutek, z którego piją już na stałe.

4. Słowiki

Kolejna ciekawostka dotyczy słowików. Otóż niewiele osób wie, że posiadają one zdolność również do śpiewania w porze nocnej. Taki talent posiada zaledwie garstka ptaków na całym świecie.

5. Kameleon

Zapewne wielu najmłodszych słyszało chociaż raz w życiu o kameleonie. Wielu z nich nawet mogło go widzieć. Ale nie każdy wie, że na terenie Polski żyje rzekotka drzewna, która także potrafi zmieniać swoje kolory.

6. Zając

Bardzo ciekawy jest także fakt, że zając, który zostanie spłoszony, potrafi osiągnąć prędkość nawet do siedemdziesięciu kilometrów na godzinę, co jest wynikiem wręcz niesamowitym.

7. Ptaki

Ptaki znane są z tego, że bardzo rzadko posiadają dobry słuch, ale są osobniki, które mają ową zdolność świetnie rozwiniętą. Przede wszystkim do takiej grupy należy zaliczyć sowy.

8. Lisy Vulpes

Tak zwane lisy Vulpes posiadają talent do udawania trupów. Potrafią leżeć bez ruchu z wywieszonym językiem, czym przyciągają drapieżne ptaki.

9. Szpak Sturnus

Szpak Sturnus znany jest z tego, że potrafi naśladować różnorakie odgłosy. Mogą być to ludzkie głosy, odgłos innych ptaków, a nawet dźwięk kosiarki.

10. Węże

W Polsce występuje pięć gatunków węży, ale jedynie żmija zygzakowata jest gatunkiem jadowitym.