Podróże

Przewodnik Kulinarny po Międzyzdrojach 2024

źródło: Pit1233 / Wikipedia

Międzyzdroje to niewielkie, aczkolwiek bardzo popularne miasto znajdujące się w województwie zachodniopomorskim.

Ze względu na swoje wyjątkowo dobre położenie każdego roku staje się wakacyjną destynacją dla wielu turystów pragnących odpoczywać w przepięknej scenerii.

Międzyzdroje to również miasto, które ma sporo do powiedzenia w kwestii kulinarnej.

1. Restauracja Carmen

Restauracja Carmen to z całą pewnością jedno z najbardziej znanych miejsc w Międzyzdrojach. Lokal odznacza się wspaniałym luksusowym wystrojem i słynie z pięknie podanych dań kuchni europejskiej.

2. Rafa

Rafa to miejsce, które ma szansę zachwycić najwybredniejszych klientów. Lokal serwuje doskonale przygotowane ryby i dania mięsne. Warto się tutaj wybrać również dla owoców morza.

3. Kredens

Kredens to miejsce, które wyjątkowo umiejętnie łączy smaki kuchni polskiej, europejskiej oraz tej, która przynależy wyłącznie do województwa zachodniopomorskiego. Warto tutaj zajrzeć, będąc w pobliżu. Jedzenie jest pyszne, a obsługa zawsze staje na wysokości zadania.

4. La Spezia

La Spezia to restauracja w Międzyzdrojach, w której będziemy mogli skosztować pysznych steków oraz doskonale przygotowanej pizzy. Warto skosztować również tutejszych makaronów.

5. Neptun

Neptun to kolejne miejsce, które cieszy się już pewnego rodzaju renomą w Międzyzdrojach. To idealny lokal na romantyczną kolację lub rodzinny obiad. Z całą pewnością warto skosztować tutejszych owoców morza.

6. Osteria Pizzeria

Osteria Pizzeria. Miejsce, do którego każdy miłośnik włoskich specjałów powinien zajrzeć. Lokal odznacza się atrakcyjnym wystrojem, nienaganną obsługą i pysznym jedzeniem.

7. Miramare

Miramare to restauracja, od której można się uzależnić. Warto skusić się na tutejsze burgery wołowe z serem cheddar lub smażoną rybę.

8. Port

Port to restauracja znajdująca się raptem kilka metrów od plaży. Już sama lokalizacja zachęca do odwiedzin. Kolejną zachętą z pewnością może być ryba z pieca i doskonałej jakości ryba smażona.

9. Arts Kitchen

Arts Kitchen to legendarna już włoska restauracja w Międzyzdrojach. Dla osób, które pałają wyjątkowo dużą sympatią do włoskich dań jest to miejsce idealne.

10. Papillon

Papillon to miejsce, w którym niemal każde danie mieni się kolorami. Każde z nich zasługuje na miano arcydzieła. To jedna z tych restauracji, w której kuchnia polska nabiera zupełnie nowej jakości.