Ciekawostki

Przeprowadzka z firmą przeprowadzkową czy bez

kabina samochodu dostawczego

Nadszedł jeden z najważniejszych momentów w Twoim życiu – przeprowadzka. Zazwyczaj takie wydarzenie budzi nie tylko ekscytację i nadzieję na pozytywną zmianę, ale także duży stres. By dokonać przenosin do innego miasta w możliwie prosty i bezproblemowy sposób, trzeba pamiętać o wielu obowiązkach. Właśnie dlatego wiele osób decyduje się na zatrudnienie profesjonalnej firmy przeprowadzkowej. Czy to rzeczywiście koniecznie, by sprawnie zmienić miejsce zamieszkania?

Co jest najczęstszą przyczyną przeprowadzek?

Perspektywa lepszej pracy, możliwość założenia rodziny, rozpoczęcie studiów, nowy start – to tylko kilka z powodów, które mogą nas nakłonić do przeprowadzki w obrębie kraju. Przenosząc się do innego miasta, nierzadko na drugim końcu Polski, spodziewamy się, że od tej pory nasze życie nabierze innego charakteru. Choć zmiany bywają przerażające, to jednak niemal zawsze oczekujemy, że będą miały pozytywny finał.

Nie da się jednak ukryć, że niewiele osób jest w stanie porzucić wszystko, co do tej pory znało i zamieszkać w zupełnie obcym mieście. Zazwyczaj więc motywacją do przenosin jest szansa na zdobycie zatrudnienia. Rynek pracy rozwija się bardzo dynamicznie, w związku z tym może się okazać, że to w innym regionie jest większe zapotrzebowanie na specjalistów z naszej dziedziny. A może już udało nam się nawiązać kontakt z przedstawicielem branży, który zaproponował nam posadę?

Podobnie jest w przypadku młodych dorosłych, którzy chcą kontynuować naukę w szkole wyższej. Często decydują się na wybór uczelni z dala od domu, co daje też szansę na usamodzielnienie się. Wówczas również trzeba się zmierzyć z trudami przeprowadzki, choć niejednokrotnie nie jest ona permanentna – część osób po ukończeniu studiów postanawia wrócić do rodzinnego miasta.

Dodatkowo powodem przenosin może być po prostu chęć towarzyszenia partnerowi, jeśli ten mieszka w innym regionie. Jedna ze stron decyduje się wówczas na przeprowadzkę, by móc dalej rozwijać relację i w przyszłości założyć rodzinę.

Więcej na temat przeprowadzek dowiesz się na stronie https://fortis-przeprowadzki.pl/.

Czy konieczne jest wynajęcie firmy przeprowadzkowej?

Oczywiście zorganizowanie przeprowadzki na własną rękę jest jak najbardziej możliwe, szczególnie jeśli poprosimy o pomoc rodzinę oraz znajomych. Wspólnymi siłami można z powodzeniem przenieść się do innego miasta, szczególnie jeśli nie jest bardzo oddalone od dotychczasowego miejsca zamieszkania. Wymaga to jednak ścisłej organizacji, samozaparcia oraz sporej ilości wolnego czasu.

Niestety trzeba pamiętać też o tym, że przeprowadzka wiąże się z szeregiem różnych zadań. Trzeba niejednokrotnie przygotować nowe mieszkanie na nasze przybycie, rozwiązać umowy z dostawcami usług, zgłosić przenosiny chociażby do banku, a przede wszystkim posortować, spakować i przewieźć rzeczy. Nadmiar tych obowiązków to dla wielu osób zbyt twardy orzech do zgryzienia – wówczas do akcji może wkroczyć firma przeprowadzkowa.

Korzystając z usług profesjonalistów, możemy mieć pewność, że nasze meble, ubrania, sprzęt elektroniczny czy przedmioty osobiste zostaną odpowiednio zabezpieczone i przetransportowane w całkowicie bezpiecznych warunkach. Niejednokrotnie przeprowadzka wymaga przewozu dobytku setki kilometrów dalej, co może być trudne bez pomocy specjalistów. Po omówieniu wszelkich warunków współpracy możemy się umówić na konkretny dzień i mieć stuprocentową pewność, że wszystko, co jest nam potrzebne, znajdzie się w nowym domu lub mieszkaniu w wyznaczonym terminie, na dodatek bez ryzyka uszkodzenia.

Na co zwrócić uwagę, poszukując firmy przeprowadzkowej?

Nawet jeśli przeprowadzka odbywa się na terenie kraju, nie możesz zapominać o tym, że tylko podpisanie umowy z kimś zaufanym zagwarantuje powodzenie całego procesu. Dlatego, zapoznając się z ofertami firm przeprowadzkowych, trzeba sprawdzić kilka kwestii:

  • opinie – recenzje od zadowolonych klientów to najlepsza reklama dla danej firmy;
  • stan floty – samochody powinny być regularnie serwisowane i posiadać wyposażenie umożliwiające bezpieczny transport;
  • zakres usług – zdecydowanie lepiej postawić na przedsiębiorstwo, które nie tylko przewiezie rzeczy, ale też pomoże w ich pakowaniu, przenoszeniu, wnoszeniu i rozpakowaniu, a nawet przy montażu mebli;
  • certyfikaty;
  • aktualne ubezpieczenie.