Polska

Przejażdżka Lamborghini Gallardo w Pszczółkach

autodrom lamborghini

Niedawno miałem okazję przejechać się Lamborghini Gallardo na torze Autodrom Pomorze w Pszczółkach, a to wszystko dzięki stronie prezentmarzen.com. Można tam kupić dla znajomych i rodziny takie fascynujące prezenty jak jazda sportowymi samochodami lub skok ze spadochronu.

Lamborghini Gallardo ma następujące parametry:

  • Przyspieszenie: 3.4 sekund do 100 km/h
  • Prędkość max: 315 km/h
  • Moc: 570 KM
  • Waga: 1500 kg
  • Napęd: 4×4
  • Pojemność: 5.2 l
  • Skrzynia biegów: automatyczna

Jazda tym autem daje mnóstwo emocji.

Lamborghini rozwinął na przestrzeni lat wiele wspaniałych samochodów – między innymi Countach, Murcielago i Miura. Jednak żaden z tych samochodów nie odniósł tak dużego sukcesu jak Lamborghini Gallardo. Możesz pamiętać ten samochód z gry Need for Speed, gdzie został oznaczony jako jeden z najlepszych.

Nazwany po walczącym byku, Gallardo wszedł do produkcji w 2003 roku i cieszył się 10-letnim cyklem produkcyjnym do 2013 roku. Ostatnim Gallardo był jaskrawoczerwony model Spyder Performante, stanowiący ukoronowanie cyklu produkcyjnego jednego z najlepszych samochodów Lamborghini.

W sumie w ciągu 10-letniego cyklu produkcyjnego wyprodukowano 14022 sztuki, czyli więcej niż jakikolwiek model Lamborghini. O jego sukcesie może świadczyć fakt, że przed Gallardo pod marką Lamborghini sprzedawanych było około 250 samochodów rocznie. Ale po stworzeniu Gallardo liczba ta wzrosła do 2 tysięcy samochodów rocznie.

Technologia stojąca za każdym dziełem Lamborghini jest bestią. Z jego unikalnych właściwości aerodynamicznych i wyglądu nie dziwi fakt, że większość miłośników samochodów sportowych preferuje egzotyczną markę samochodu. Prawie każdy marzy o posiadaniu takiego samochodu.

Jeśli kiedykolwiek byłeś w jakimkolwiek miejscu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, natychmiast zauważysz ich kulturę luksusowych samochodów, w tym Lamborghini.

Co ciekawe pierwsze Lamborghini to były ciągniki. Swoje doświadczenie z czasów II wojny światowej Ferruccio Lamborghini wykorzystał do stworzenia ciągników z części zamiennych. Stamtąd Lamborghini oficjalnie rozpoczął swoją działalność, a ludzie pokochali jego produkty. Dziś Lamborghini Trattori działa pod inną firmą, ale nadal są projektowane przez tę samą firmę, która stworzyła Gallardo i Maserati MC12.