Ciekawostki

10 Ciekawostek o Polskich Celebrytach

confetti

Piosenkarze, aktorzy, prezenterzy telewizyjni, blogerzy, czyli najpopularniejsi w mediach Polacy. Poniżej ciekawostki na temat wybranych postaci.

1. Monika Richardson

Monika Richardson oraz Piotr Kraśko są kuzynostwem. Ojciec prezenterki telewizyjnej oraz matka dziennikarza są rodzeństwem.

2. Artur Rojek

Zarówno Artur Rojek, jak i Tomasz Organek z wykształcenia są nauczycielami. Pierwszy z nich uczył WF-u, drugi zaś angielskiego. Obaj zrezygnowali z pracy w szkole na rzecz muzyki.

3. Wojciech Sosnowski

Wojciech Sosnowski, lepiej znany jako raper Sokół ma bardzo ciekawych przodków. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że jest on praprawnukiem Stanisława Wyspiańskiego, a jego stryjem jest Leszek Sokół, malarz surrealista.

4. Daria Zawiałow

Popularna piosenkarka Daria Zawiałow jest wielką fanką seriali. W wolnej chwili może oglądać seriale masowo, odcinek za odcinkiem, sezon za sezonem. Do jej ulubionych hitów należą „Fargo”, „The Walking Dead” oraz „Gra o tron”.

5. Dagmara Kaźmierska

Promowana przez program „Królowe życia”, Dagmara Kaźmierska spędziła 14 miesięcy w więzieniu. Została skazana za sutenerstwo. Sąd udowodnił jej, że werbowała kobiety, aby później zmuszać je do prostytucji oraz że dwukrotnie uczestniczyła w handlu ludźmi.

6. Robert Lewandowski

Czasami droga na szczyt nie jest najłatwiejsza. Przekonał się o tym najlepszy polski piłkarz, Robert Lewandowski. W sezonie 2005/2006 grał on w trzecioligowej drużynie Legii Warszawa. Miał nadzieję dostać się do pierwszego składu, jednak klub nie przedłużył z nim kontraktu, a „Lewy” znalazł się w 2-ligowym Zniczu Pruszków.

7. Julia Kuczyńska

Maffashion, a właściwie Julia Kuczyńska, zaliczana jest do najbardziej rozpoznawanych i lubianych blogerek modowych. Zajmuje się ona także projektowaniem ubrań. Jej kolekcja Eppram odniosła duży sukces i została dostrzeżona na arenie międzynarodowej. Jej ubrania nosiły m.in. Kourtney Kardashian oraz Addison Rae.

8. Maryla Rodowicz

Ikona polskiej muzyki, Maryla Rodowicz w młodości odnosiła sukcesy jako lekkoatletka. Trenowała ona skok w dal, sprint oraz biegi płotkarskie. Zdobywała medale na mistrzostwach Polski w kategorii młodzików, niestety doznała kontuzji stawu barkowego, co zmusiło ją do przerwania treningów.

9. Patryk Vega

Patryk Vega to obecnie najbardziej kontrowersyjny polski reżyser. Zyskał sławę za sprawą takich filmów jak „Pitbull”, czy „Służby specjalne”. Zaczął pracować zarobkowo już w wieku 14 lat, handlując nielegalnym oprogramowaniem na jednej z warszawskich giełd.

10. Anna Mucha

Anna Mucha jako dziecko zagrała w filmie Stevena Spielberga „Lista Schindlera”. Wcieliła się w postać Danki Dresner, jednej z osób ocalonych przez Oskara Schindlera.