Pokemon Go – Ciekawostki, Informacje i Fakty

pokemon go

Pokemon Go to jedna z gier wydana na smartfony w 2016 roku, która zgromadziła ogromną rzeszę fanów na cały świecie. Można było za jej pomocą łapać pokemony podróżując po swojej okolicy, która była rzeczywistą mapą.

Okazywało się, że pokemony ukryte są w różnych dziwnych miejscach w realnym świecie i za pomocą komórki można było je złapać do wirtualnej gry. Poniżej 10 ciekawostek o Pokemon Go! :

1. Żaden z graczy nie doszedł jeszcze do maksymalnego poziomy gry. Jest on ustanowiony na 40 poziomie i wymaga bardzo dużej liczby doświadczenia – około 20 milionów punktów.

2. Podczas wzrostu naszego poziomu doświadczenia możemy spotykać coraz to silniejsze i groźniejsze pokemony. Według analiz przyjmuje się, że można mieć z nimi kontakt już po osiągnięciu 20 poziomu w grze.

3. W grze występują najrzadsze pokemony takie jak : Mewtwo, Moltres, Zapdos i Articuno oraz Mew określany jako pokemon mityczny. Nie ma jeszcze żadnych danych jak je złapać i prawdopodobnie potrzebny jest do ich schwytania specjalny masterball.

4. W grze pokemon go, pojawić się ma inny legendarny stwór – Ditto. Ten pokemon ma niezwykłą umiejętność przeistaczania się w dowolnego pokemona.

5. Podczas walki w gymie panuje zasada: Pokemon broniący się w Gymie atakuje równo co półtorej sekundy.

6. Podczas walki siła ataku zwiększa się o 25 procent, kiedy ten atak reprezentuje ten sam typ co pokemon. Dla przykładu w walce w wodzie pokemon wodny dostanie dodatkową premię do ataku.

7. Obrażenia ataku pokemona zwiększają się wraz ze wzrostem poziomu doświadczenia trenera.

8. Im większe mamy doświadczenie, tym trudniej nam jest złapać pokemona.

9. Każdy typ pokemona ma określone parametry jak trudno go złapać do pokeballa oraz jak często on ucieka podczas walki. Specjalne podkręcane rzuty lub pokeballe zwiększają szansę schwytania nowego osobnika.

10. Najsilniejszy atak wśród pokemonów, które nie są legendarnymi posiada Dragonite. Ogólnie najsilniejszym pokemonem jest legendarny mewtwo.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *