Ciekawostki

Pokemon Go – Ciekawostki, Informacje i Fakty

pokemon go

Pokemon Go to jedna z gier wydana na smartfony w 2016 roku, która zgromadziła ogromną rzeszę fanów na cały świecie. Można za jej pomocą łapać pokemony podróżując po swojej okolicy, która była rzeczywistą mapą.

Okazywało się, że pokemony ukryte są w różnych dziwnych miejscach w realnym świecie i za pomocą komórki można było je złapać do wirtualnej gry. Poniżej 10 ciekawostek o Pokemon Go! :

1. Począwszy od listopada 2020 roku, Niantic uruchomi swoją pierwszą aktualizację do Pokemon GO, GO Beyond, dodając najwięcej zmian od czasu wprowadzenia bitew Team GO Rocket. Wraz z aktualizacją zwiększył się level cap, nadchodzą sezony, a PvP otrzymuje aktualizację.

2. Podczas wzrostu naszego poziomu doświadczenia możemy spotykać coraz to silniejsze pokemony które mają wyższe CP . Według analiz przyjmuje się, że można mieć z nimi kontakt już po osiągnięciu 30 poziomu w grze.

3. Przychody Pokémon GO osiągnęły 1 miliard dolarów tylko w ciągu pierwszych dziesięciu miesięcy 2020 roku, dzięki czemu przychody z gry przekroczyły 4 miliardy dolarów.

4. Szacunkowa kwota, jaką Pokemon Go zarobił w pierwszym dniu: pomiędzy $4-$5 milionów dolarów. Przybliżona kwota przychodów, jakie Pokemon Go generuje codziennie: 2-3 miliony dolarów.

5. Podczas walki w gymie panuje  generalna zasada: Pokemon broniący się w Gymie atakuje równo co półtorej sekundy.

6. Dlaczego Pokemon jest zakazany w Arabii Saudyjskiej? W 2001 roku Wielki Mufti Arabii Saudyjskiej, który jest najwyższym autorytetem religijnym w królestwie, wydał zakaz franczyzy Pokémon, twierdząc, że zachęca ona do hazardu i promuje syjonizm.

7. Obrażenia ataku pokemona zwiększają się wraz ze wzrostem ze wzrostem CP i od ilości gwiazdek w appraise.

8. Czy ktoś złapał już wszystkie Pokemony w Pokemon Go? Nick Johnson jest pierwszą osobą, która ogłosiła, że zebrała każdego Pokémona w popularnej grze mobilnej Pokémon Go.

9. Jaki jest najrzadszy Pokemon w Pokemon Go? Gible: Znany niegdyś jako najrzadszy pokemon w całej grze, Gible stał się nieco bardziej dostępny w 2020 roku ze względu na liczne wydarzenia. Jednakże, poza tymi wydarzeniami, pozostaje on dalej rzadkim pokemonem.

10. 40 poziom maja już setki tysięcy graczy na świecie. Maksymalny poziom do zdobycia to 50.