Porady

Podróżowanie na diecie ketogennej

Często zdarza się, że podczas podróży ludzie nie są pewni, czy są w stanie nadążyć za tłustym stylem życia ketogenicznym. Jednym z najtrudniejszych elementów każdej diety jest jej utrzymanie jej z dala od domu: z dala od kuchni, sprzętu kuchennego i rutynowych czynności. Jednak w dzisiejszych czasach podróże są zjawiskiem powszechnym, a konieczność podróżowania nie powinna być powodem rezygnacji z diety.

Kluczem do walki z tym zjawiskiem jest przygotowanie. Poniżej zamieściliśmy kilka wskazówek i trików, które pomogą Ci w realizacji celów żywieniowych podczas nieobecności w komfortowej okolicy.

Hotel

Hotel

Jest to obecnie powszechna praktyka dla większości ludzi. Upewnij się, że masz w pokoju aneks kuchenny. W ten sposób można ugotować jedzenie na kilka dni i nadal być zadowolonym zarówno z talii, jak i portfela, gdy wrócisz do domu. Umożliwiło nam to utrzymanie diety ketogenicznej w czasie podróży.

Dobrą rzeczą jest to, że wiele hoteli, w których znajdują się pokoje z aneksami kuchennymi, nie pobiera większych opłat niż za normalne pokoje. Zadzwoń z wyprzedzeniem, aby upewnić się, czy będzie taka możliwość.

Airbnb

Airbnb

Kolejną wskazówką jest szukanie apartamentów. Jeśli odwiedzasz miasto, jest szansa, że ma ono mnóstwo nowych budynków mieszkalnych, które służą na wynajem.

Restauracje

Restauracja

Poświęć trochę czasu na szukanie różnych miejsc gastronomicznych w okolicy – restauracji, jadłodajni, kawiarni i sklepów spożywczych. Jeśli jesteś przygotowany i gotowy, gdy tam dotrzesz, to całe wakacje będą mniej stresujące i pobyt na diecie ketogenicznej o wiele łatwiejsze.

W najlepszych restauracjach informacje o wartości odżywczej w menu można znaleźć w Internecie. Możesz nawet dokonać rezerwacji przed przyjazdem. Aby mieć pewność, zadzwoń i daj im znać o tym, czego nie jesz.

Niektóre opcje menu, które możesz mieć:

Grillowana sałatka z kurczaka lub steku z marchewką. Dodać sól, pieprz i awokado.
Burger wołowy lub kanapka z kurczaka bez chleba, z serem, cebulą. Dodać sałatkę.
Wołowina lub kurczak, z wierzchnią warstwą awokado i sera.
Pieczeń z grillowanymi warzywami i sałatką.

Sprawdź, czy możesz zamienić ryż lub frytki na smażone lub grillowane warzywa.

Czasami nie możesz mieć pewności, co restauracje wkładają do jedzenia, więc po prostu zrób wszystko, co w twojej mocy i sprawdź ich menu online.

Dzięki połączeniu kiełbasy, salami, warzyw i sera mogliśmy tanio zjeść fantastyczny lokalny posiłek.

Kilka pomysłów na przekąski

szaszłyki

Poszukaj przekąsek, które można łatwo przechowywać. Zastanów się, co będzie smakować na pokładzie samolotu, jeśli podróżujesz samolotem. Jeśli jedziesz samochodem, możesz mieć nieco więcej miejsca na jedzenie. Możesz wziąć lodówkę turystyczną, aby warzywa i przekąski były chłodne i świeże.

Gotuj posiłki i przekąski z wyprzedzeniem. Zrób śniadanie lub przekąskę, którą możesz włożyć do torebki i ją tam przechowywać.

  • Sery takie jak ser twardy lub pełnotłusty
  • Szaszłyki
  • Mięso takie jak salami
  • Orzechy: Surowe, o niskiej zawartości węgla, takie jak migdały i orzechy makadamia.
  • Proszek MCT do mieszania w wodzie lub kawie

Zanim wyjedziesz, sprawdź w Internecie, jakie miejsca z możliwością jedzenia będziesz miał gdziekolwiek się zatrzymasz lub spędzisz każdy dzień. Może się to wydawać jako dużo pracy, ale w rzeczywistości pomoże Ci to lepiej czuć się i zmniejszyć stres podczas wakacji.