Ciekawostki

10 interesujących ciekawostek o piosenkarzach

ciekawostki o piosenkarzach

Co takiego jest w muzyce, że tak nas pociąga? Może dlatego, że muzyka ma zdolność wywoływania w nas silnych reakcji emocjonalnych. Pomyśl o tym – wszyscy możemy przypomnieć sobie przynajmniej jedną piosenkę, która sprawia, że czujemy coś, gdy ją słyszymy. Może to być piosenka grana na zakończenie szkoły średniej. A może jest to piosenka, która zawsze będzie ci przypominać o bolesnym rozstaniu. Oto różne ciekawostki o piosenkarzach, które mogą Cię zaskoczyć.

1. Według RIIA, czyli Zrzeszenia Amerykańskich Wydawców Muzyki, najwięcej płyt wśród solowych wykonawców sprzedał amerykański wokalista i autor piosenek country, Garth Brooks. Ich liczba wynosi 148 mln. Jako zespół wyprzedzają go tylko The Beatles ze 178 mln płyt.

2. Najwięcej słów w jednym utworze zawarł brytyjski raper Harry Shotta. W utworze „Animal”, trwającym 6 minut i 9 sekund, zmieścił 1771 słów. Wyprzedził tym samym Eminema, który w utworze „Rap God”, trwającym 6 minut i 4 sekundy, zawarł 1560 słów.

3. Na życiu Johnny’ego Casha ogromne piętno odcisnęła śmierć starszego brata, Jacka. Zmarł on w wyniku wypadku z piłą tarczową. Johnny Cash miał wówczas 12 lat.

4. Robbie Williams jest wielkim fanem nagości. Artysta przyznał, że płytę „Escapology” nagrywał w stroju Adama. Robbie ma również na koncie najwięcej nagród Brit Awards.

5. Celine Dion w 1988 r. wygrała 33. Konkurs Piosenki Eurowizji, który odbywał się w Dublinie. Reprezentowała wówczas Szwajcarię z utworem „Ne partez pas sans moi”.

6. W wieku 4 lat Bruno Mars zagrał małego Elvisa Presleya w filmie „Miesiąc miodowy w Las Vegas”. Ponadto artysta tak naprawdę nazywa się Peter Gene Hernandez i ma filipińskie i portorykańskie korzenie.

7. Rekordzistką jeśli chodzi o skalę głosu, jest włosko-brazylijska piosenkarka Georgia Brown. Artystka obdarzona jest 8-oktawową skalą głosu. Artystka wydała jak dotąd 4 albumy.  Jest ponadto multinstrumentalistką. Gra na gitarze, saksofonie, keyboardzie, perkusji i fortepianie.

8. Amerykański raper Drake umieścił największą liczbę utworów w top 5 amerykańskiej listy przebojów Billboard Hot 100. W najlepszej piątce znalazło się jak dotąd 30 utworów tego artysty.

9. Robyn Rihanna Fenty, czyli po prostu Rihanna, urodziła się na Barbadosie. Ten wyspiarski kraj ustanowił dzień urodzin piosenkarki świętem narodowym. Ponadto w 2017 r. imieniem artystki została nazwana jedna z ulic w stolicy.

10. LeAnn Rimes jest najmłodszą w historii zdobywczynią nagrody Grammy. W chwili otrzymywania wyróżnienia miała 14 lat. Od drugiego roku życia choruje na łuszczycę.