10 najlepszych atrakcji dla dzieci w Pile 2021

fontanna w Pile

Nie wiesz co robić z dzieckiem w Pile, żeby miło spędzić czas i nie zaznać nudy? Przeczytaj 10 najlepszych atrakcji dla dzieci w Pile i nie zastanawiaj się nad tym więcej!

1. Jump Extreme – Pilski Park Trampolin

Jump Extreme na ul. Warsztatowej to nie tylko 16 trampolin, ale też basen z gąbkami, kosze oraz miejsce gdzie można organizować urodziny. Każdy w zależności od wieku oraz posiadanych umiejętności znajdzie coś dla siebie. To super rozrywka dla dzieci i chwila spokoju dla rodziców, oczywiście, jeśli nie chcą się do nich dołączyć. Po godzinie skakania będą tak wymęczone, że nie będą już miały ochoty broić. Bilet rodzinny to najkorzystniejsza opcja i koszt 20zł.

2. Aquapark Piła – strefa basenowa

Szykuje się upalny dzień, a Ty zastanawiasz się, co robić z dzieckiem? A może zapowiadają deszcz i tym bardziej nie masz pomysłu na atrakcje dla dzieci? Niezależnie od pogody warto iść do Aquaparku w Pile przy ul. Artura Grottgera 4. Starsze dzieci chętnie skorzystają z basenu rekreacyjnego i sportowego oraz dwie duże zjeżdżalnie, a maluchy z brodzika dla dzieci z mini zjeżdżalnią w kształcie słonika. Całą rodziną można zrelaksować się w wannach whirpool, porwać się nurtowi sztucznej rzek czy pozwolić na dobroczynne działanie biczy wodnych, gejzerów i dysz masujących. Warto również zainteresować się organizowanymi tu feriami dla dzieci oraz zajęciami. Po pobycie w tym miejscu i skorzystaniu z wodnych atrakcji na pewno wrócicie do domu zrelaksowani i wypoczęci.

3. Aquapark Piła – lodowisko i tenis

Jeśli nie umiesz pływać lub po prostu nie masz ochoty na basen z dziećmi i tak polecamy wizytę w pilskim Aquaparku. Tutejsze lodowisko funkcjonuje sezonowo od listopada do marca w zależności od wysokości temperatur powietrza. Jest wyposażone w wypożyczalnię łyżew i kasków, nie musicie więc kupować swoich. Kolejnym plusem jest to, że lodowisko jest zakryte, można z niego korzystać niezależnie od pogody. W okresie letnim również możecie skorzystać z atrakcji Aquaparku, polecamy tenis ziemny i stołowy. To wspaniała aktywność niezależnie od wieku, dla każdego, kto jest w stanie utrzymać rakietę w ręce.

4. Jezioro Płotki

By zrelaksować się nad jeziorem, wcale nie trzeba jechać na Mazury. Jezioro Płotki leży w bezpośrednim sąsiedztwie Piły i gwarantuje udany wypoczynek. Piaszczysta plaża ze strzeżonym kąpieliskiem, wypożyczalnia sprzętów wodnych, boisko do piłki plażowej, usługi gastronomiczne – to wszystko nie ustępuje najpopularniejszym miejscowościom turystycznym, a czeka na Wasze pociechy tuż za rogiem. Dodatkowo zdradzimy wam, że w pilskim jeziorze dinozaury nie wyginęły. W głębinach kryje się podwodny park jurajski, dostępny w całości dla nurków, a dla dla tych, którzy nie odważą się zejść pod wodę, jeden z dinozaurów wynurza się do połowy raz dziennie.

5. Geo Park Linowy

To miejsce zgarnia wszystkie najlepsze opinie i nazywane jest najlepszym miejscem do wypoczynku w Pile, nad jeziorem Płotki. Ponad 800 metrów tras zawieszonych na drzewach od 3m do 12m nad ziemią. 5 tras do wyboru sprawia, że nie zabraknie zabawy i adrenaliny nikomu, od najmłodszych po dorosłych. Mini Park Linowy jest odpowiedni dla dzieci już od 3 roku życia. Kolejne ścieżki oznaczone są kolorami, w zależności od stopnia zaawansowania: zielona Ścieżka Pod Reglami, niebieska Ścieżka Nad Reglami, oraz czarna Orla Perć. Na miejscu jest możliwość zjedzenia i relaksu.

6. Rzeka Gwda

Płynąca przez Piłę rzeka Gwda umożliwia zwolennikom turystyki kajakowej spływy wśród przepastnych lasów. Spływ Gwdą to wyzwanie, z którym poradzi sobie każdy, nawet początkujący kajakarz. Taka aktywność zajmie Wam cały dzień. Często więc spływ zakończony jest ogniskiem i wspólnym pieczeniem kiełbasek. Spływ nie należy jednak do tanich rozrywek. Alternatywą może być rejs tramwajem wodnym „Gordalina”. Za symboliczną opłatą ok. 2 zł możemy wraz z dziećmi podziwiać uroki natury z pokładu statku.

7. Skansen w Osieku

Graniczący z Piłą skansen to miejsce, w którym wraz dziećmi poznacie kulturę ludową Wielkopolski. Nie martwcie się o nudę w tym miejscu, na pewno jej nie zaznacie. To „żywe muzeum”, czyli takie, które przez doświadczenie obcowania z wybranymi obiektami pomaga wyobrazić sobie warunki życia naszych przodków. W czasie odwiedzin dowiemy się jakie przetwory przygotowywano w tym regionie na zimę, jak robiono masło, a jak kawę zbożową. Zobaczymy sposób wypiekania. Na przełomie maja i czerwca możemy zaś obserwować cały proces wyrobu pieczywa czyli od momentu zbierania zboża, do chwili wyjęcia z pieca pachnącego bochenka. Inne atrakcje to możliwość wypróbowania swoich sił w warsztacie tkackim, oraz liczne organizowane tu imprezy, koncerty i pokazy.

8. Imprezy okolicznościowe i kultura

W mieście przez cały rok coś się dzieje. Na jarmarku wielkanocnym czy bożonarodzeniowym możecie z dzieckiem podziwiać stragany, zakupić tradycyjne wyroby i podziwiać piękne ozdoby. Piła to ważny ośrodek, który przyciąga przez cały rok ludzi spragnionych atrakcji kulturalnych. Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny „Bukowińskie Spotkania”, Music Festival & Master Class, Festiwal Teatrów Tańca, Noc muzeów, Zawody Balonowe, Piłę na skrzyżowaniu kultur, koncerty muzyki klasycznej i rozrywkowe – to tylko wybrane imprezy organizowane w mieście, na które możecie iść całą rodziną.

9. Teatr i kino dla dzieci

Fabryka Emocji – za takim hasłem kryje się Regionalne Centrum Kultury w Pile. Przedstawienia teatralne i kinowe specjalnie z myślą o dzieciach uczą, bawią i rozwijają wyobraźnię. Czasem warto zapoznać się z repertuarem i odejść od telewizora. Wspólne wyjście na pewno będzie miłym i pouczającym sposobem spędzenia popołudnia.

10. Młodzieżowy Dom Kultury „Iskra”

Mieszkając w Pile i okolicy koniecznie wybierz się z dziećmi do Domu Kultury i wybierz dla nich zajęcia odpowiadające ich zainteresowaniom. Mimo, że w nazwie występuje słowo „młodzieżowy”, zajęcia są dostosowane również dla dzieci. Pracownia plastyczna, muzyczna, teatralna, klub literacki, szachowy czy akrobatyka sportowa. To duży wybór, prawda?
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *