Polska

10 Najlepszych Atrakcji dla Dzieci w Pile 2024

fontanna w Pile

Nie wiesz co robić z dzieckiem w Pile, żeby miło spędzić czas i nie zaznać nudy? Przeczytaj 10 najlepszych atrakcji dla dzieci w Pile i nie zastanawiaj się nad tym więcej!

1. Jump Extreme – Pilski Park Trampolin

Jump Extreme na ul. Warsztatowej to nie tylko 16 trampolin, ale też basen z gąbkami, kosze oraz miejsce gdzie można organizować urodziny. Każdy w zależności od wieku oraz posiadanych umiejętności znajdzie coś dla siebie. To super rozrywka dla dzieci i chwila spokoju dla rodziców, oczywiście, jeśli nie chcą się do nich dołączyć. Po godzinie skakania będą tak wymęczone, że nie będą już miały ochoty broić. Bilet rodzinny to najkorzystniejsza opcja i koszt 20zł.

2. Aquapark Piła – strefa basenowa

Szykuje się upalny dzień, a Ty zastanawiasz się, co robić z dzieckiem? A może zapowiadają deszcz i tym bardziej nie masz pomysłu na atrakcje dla dzieci? Niezależnie od pogody warto iść do Aquaparku w Pile przy ul. Artura Grottgera 4. Starsze dzieci chętnie skorzystają z basenu rekreacyjnego i sportowego oraz dwie duże zjeżdżalnie, a maluchy z brodzika dla dzieci z mini zjeżdżalnią w kształcie słonika. Całą rodziną można zrelaksować się w wannach whirpool, porwać się nurtowi sztucznej rzek czy pozwolić na dobroczynne działanie biczy wodnych, gejzerów i dysz masujących. Warto również zainteresować się organizowanymi tu feriami dla dzieci oraz zajęciami. Po pobycie w tym miejscu i skorzystaniu z wodnych atrakcji na pewno wrócicie do domu zrelaksowani i wypoczęci.

3. Aquapark Piła – lodowisko i tenis

Jeśli nie umiesz pływać lub po prostu nie masz ochoty na basen z dziećmi i tak polecamy wizytę w pilskim Aquaparku. Tutejsze lodowisko funkcjonuje sezonowo od listopada do marca w zależności od wysokości temperatur powietrza. Jest wyposażone w wypożyczalnię łyżew i kasków, nie musicie więc kupować swoich. Kolejnym plusem jest to, że lodowisko jest zakryte, można z niego korzystać niezależnie od pogody. W okresie letnim również możecie skorzystać z atrakcji Aquaparku, polecamy tenis ziemny i stołowy. To wspaniała aktywność niezależnie od wieku, dla każdego, kto jest w stanie utrzymać rakietę w ręce.

4. Jezioro Płotki

By zrelaksować się nad jeziorem, wcale nie trzeba jechać na Mazury. Jezioro Płotki leży w bezpośrednim sąsiedztwie Piły i gwarantuje udany wypoczynek. Piaszczysta plaża ze strzeżonym kąpieliskiem, wypożyczalnia sprzętów wodnych, boisko do piłki plażowej, usługi gastronomiczne – to wszystko nie ustępuje najpopularniejszym miejscowościom turystycznym, a czeka na Wasze pociechy tuż za rogiem. Dodatkowo zdradzimy wam, że w pilskim jeziorze dinozaury nie wyginęły. W głębinach kryje się podwodny park jurajski, dostępny w całości dla nurków, a dla dla tych, którzy nie odważą się zejść pod wodę, jeden z dinozaurów wynurza się do połowy raz dziennie.

5. Geo Park Linowy

To miejsce zgarnia wszystkie najlepsze opinie i nazywane jest najlepszym miejscem do wypoczynku w Pile, nad jeziorem Płotki. Ponad 800 metrów tras zawieszonych na drzewach od 3m do 12m nad ziemią. 5 tras do wyboru sprawia, że nie zabraknie zabawy i adrenaliny nikomu, od najmłodszych po dorosłych. Mini Park Linowy jest odpowiedni dla dzieci już od 3 roku życia. Kolejne ścieżki oznaczone są kolorami, w zależności od stopnia zaawansowania: zielona Ścieżka Pod Reglami, niebieska Ścieżka Nad Reglami, oraz czarna Orla Perć. Na miejscu jest możliwość zjedzenia i relaksu.

6. Rzeka Gwda

Płynąca przez Piłę rzeka Gwda umożliwia zwolennikom turystyki kajakowej spływy wśród przepastnych lasów. Spływ Gwdą to wyzwanie, z którym poradzi sobie każdy, nawet początkujący kajakarz. Taka aktywność zajmie Wam cały dzień. Często więc spływ zakończony jest ogniskiem i wspólnym pieczeniem kiełbasek. Spływ nie należy jednak do tanich rozrywek. Alternatywą może być rejs tramwajem wodnym „Gordalina”. Za symboliczną opłatą ok. 2 zł możemy wraz z dziećmi podziwiać uroki natury z pokładu statku.

7. Skansen w Osieku

Graniczący z Piłą skansen to miejsce, w którym wraz dziećmi poznacie kulturę ludową Wielkopolski. Nie martwcie się o nudę w tym miejscu, na pewno jej nie zaznacie. To „żywe muzeum”, czyli takie, które przez doświadczenie obcowania z wybranymi obiektami pomaga wyobrazić sobie warunki życia naszych przodków. W czasie odwiedzin dowiemy się jakie przetwory przygotowywano w tym regionie na zimę, jak robiono masło, a jak kawę zbożową. Zobaczymy sposób wypiekania. Na przełomie maja i czerwca możemy zaś obserwować cały proces wyrobu pieczywa czyli od momentu zbierania zboża, do chwili wyjęcia z pieca pachnącego bochenka. Inne atrakcje to możliwość wypróbowania swoich sił w warsztacie tkackim, oraz liczne organizowane tu imprezy, koncerty i pokazy.

8. Imprezy okolicznościowe i kultura

W mieście przez cały rok coś się dzieje. Na jarmarku wielkanocnym czy bożonarodzeniowym możecie z dzieckiem podziwiać stragany, zakupić tradycyjne wyroby i podziwiać piękne ozdoby. Piła to ważny ośrodek, który przyciąga przez cały rok ludzi spragnionych atrakcji kulturalnych. Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny „Bukowińskie Spotkania”, Music Festival & Master Class, Festiwal Teatrów Tańca, Noc muzeów, Zawody Balonowe, Piłę na skrzyżowaniu kultur, koncerty muzyki klasycznej i rozrywkowe – to tylko wybrane imprezy organizowane w mieście, na które możecie iść całą rodziną.

9. Teatr i kino dla dzieci

Fabryka Emocji – za takim hasłem kryje się Regionalne Centrum Kultury w Pile. Przedstawienia teatralne i kinowe specjalnie z myślą o dzieciach uczą, bawią i rozwijają wyobraźnię. Czasem warto zapoznać się z repertuarem i odejść od telewizora. Wspólne wyjście na pewno będzie miłym i pouczającym sposobem spędzenia popołudnia.

10. Młodzieżowy Dom Kultury „Iskra”

Mieszkając w Pile i okolicy koniecznie wybierz się z dziećmi do Domu Kultury i wybierz dla nich zajęcia odpowiadające ich zainteresowaniom. Mimo, że w nazwie występuje słowo „młodzieżowy”, zajęcia są dostosowane również dla dzieci. Pracownia plastyczna, muzyczna, teatralna, klub literacki, szachowy czy akrobatyka sportowa. To duży wybór, prawda?