Polska

Gołdap Atrakcje – Co Warto Zobaczyć i Zwiedzić

fot. Rimantas Lazdynas / Wikipedia

Gołdap to miasto w województwie warmińsko-mazurskim w powiecie gołdapskim. Ma status uzdrowiska klimatyczno- borowinowego. Oto, jakie przyjemności i atrakcje nas tu czekają.

1. Pijalnia wód leczniczych

Pijalnia wód leczniczych. Bogata w elektrolity woda z głębokości 426 metrów. Woda o właściwościach zdrowotnych i odprężających. Pita z naturalnego źródła, bez dodatków i substancji uzdatniających. Jej lecznicze właściwości zostały potwierdzone certyfikatem.

Obok seanse w grocie solnej. Jednym słowem porcja zdrowia.

2. Mazurskie Tężnie Solankowe

Mazurskie Tężnie Solankowe. Mierzą aż 8 metrów wysokości na długości 220 m. Ich właściwości lecznicze są nie do opisania. Są ratunkiem dla osób cierpiących na choroby układu oddechowego. Likwidują chroniczny nieżyt nosa. Na ich szczycie wspaniały taras widokowy.

3. Mosty w Stańczykach

Mosty w Stańczykach, Botkunach i Kiepojciach. Wyjątkowe widoki zapierające dech. Budowle o oryginalnej architekturze. Można na nie wejść i oglądać świat z góry.

4. Piękna Góra

Piękna Góra z obrotową kawiarnią na szczycie to jednocześnie piękno i relaks w obłokach. Bardzo lubiane miejsce przez turystów. Przy filiżance kawy można dobrze bawić się i podziwiać okoliczne krajobrazy.

5. Promenada Zdrojowa

Miejsca rozrywki i relaksu to: Promenada Zdrojowa, czyli uzdrowiskowy deptak z ławeczkami i licznymi punktami gastronomicznymi, pole do mini golfa dla dorosłych i plac zabaw dla dzieci.

6. Piramida w Rapie

Piramida w Rapie. We wsi Rapa na Mazurach znajduje się grobowiec Farenheidów, stylizowany na starożytną budowlę przypominającą piramidy egipskie. Ciekawostka tych terenów.

7. Punkt widokowy

Punkt widokowy na zabytkowej wieży ciśnień. Nie można oderwać wzroku od wspaniałych widoków miasta i okolicy. Czujesz się jakbyś płynął w obłokach.

8. Gospoda Matrioszka

Gospoda Matrioszka a w niej możliwość skosztowania najlepszych gołdapskich kartaczy. Tylko tu nadarza się taka okazja!

9. Konkatedra NMP Matki Kościoła

Konkatedra NMP Matki Kościoła z XVI wieku. Zabytki z doby renesansu i późniejsze. Wiele ciekawych reliktów z przeszłości wartych obejrzenia.

10. Bezkrwawe safari

Bezkrwawe safari. U podnóża Tatarskiej Góry gospodarstwo hodowlane dzikich zwierząt. Zwiedza się je na pokładzie gondoli i amfibii. Wśród hodowanych zwierząt sarny, jelenie, daniele, i wiele innych. Żyją na wielkim ogrodzonym terenie, ale bez żadnych klatek. Nie do uwierzenia!

4/5 - (liczba ocen: 10)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *