8 najlepszych klubów i dyskotek w Katowicach

kluby katowice

Katowice są stolicą województwa śląskiego znajdującego się w południowej części Polski. To miasto, które prężnie się rozwija i tym samym ma coraz więcej do zaoferowania zarówno mieszkańcom, jak i osobom przyjezdnym. Choć do niedawna było kojarzone przede wszystkim z bezustannie funkcjonującymi kopalniami, to dzisiaj miasto cieszy się mianem kulturalnego ośrodka, w którym zawsze dzieje się coś interesującego. Poza fantastycznie skonstruowanym Muzeum Śląskim czy Ogrodem Zoologicznym, Katowice są śląską stolicą klubowiczów. Miasta posiada bardzo urozmaiconą ofertę w tym zakresie. Jakie kluby cieszą się największym uznaniem i dlaczego warto do nich zajrzeć? Oto kilka wybranych propozycji.

1. Pomarańcza

Pomarańcza to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych klubów muzycznych w Katowicach. Znajduje się przy ulicy Mickiewicza w budynku galerii Skarbek, a zatem w centralnej części katowickiego rynku. To jeden z najnowocześniejszych klubów nocnych w południowej Polsce. Do dyspozycji gości oddano trzy muzyczne sale – klubową, dance oraz cubana, w której królują rytmy latino. Na terenie obiektu znajdują się także specjalne VIP roomy oraz restauracja Taco Loco. To idealna przestrzeń dla osób, które poszukują świetnej zabawy. Klub regularnie organizuje tematyczne imprezy z udziałem doskonale przygotowanych animatorów. Nad wystrojem pracowali najlepsi projektanci w Polsce.

2. Cotton Club

Przy ulicy Matejki znajduje się Cotton Club. To kolejne miejsce na katowickiej mapie, które powinno zwrócić uwagę osób poszukujących nocnych mocnych wrażeń. Wystrój jest utrzymany w nowoczesnym stylu. W środku znajduje się obszerny parkiet, a standardem jest obecność doskonałych DJ-ów, którzy wiedzą, w jaki sposób rozkręcić maksymalnie imprezę. Warto również wspomnieć o świetnie wyposażonym barze i wykwalifikowanych barmanach. Goście mają do dyspozycji całe mnóstwo rozmaitych drinków.

3. Klub Prime

Klub Prime znajduje się przy ulicy Mielęckiego. To jedno z tych miejsc, które zachwyci nawwt najbardziej wymagających klientów. Klub został zaaranżowany w nowoczesny i bardzo gustowny sposób. Goście mają do dyspozycji wspaniały parkiet. Na uwagę zasługują również wygodne loże, w których będzie można zaczerpnąć powietrza po udanych tańcach. Miejsce cieszy się wielkim uznaniem zarówno wśród mieszkańców miasta, jak i osób przyjezdnych.

4. Energy 2000

Przy ulicy Plebiscytowej znajduje się kolejna propozycja stolicy Górnego Śląska. Energy 2000 to klub z doświadczeniem sięgającym ponad dekadę. Właścicielom zależało na stworzeniu przestrzeni, która wizualnie przypominałaby amerykańskie kasyna. Do współpracy zaproszono wobec tego kreatorów takowych miejsc i trzeba przyznać, że finalnie udało się osiągnąć zamierzony efekt. Nowoczesne wnętrza uświetnione są dodatkowym oświetleniem, które robi kolosalne wrażenie, zwłaszcza podczas nocnych imprez. Goście mają do dyspozycji aż trzy zróżnicowane pod względem muzycznym sale. Podczas imprez często organizowane są pokazy pirotechniczne i eventy z udziałem tancerzy oraz tancerek.

5. DoSopotu Club & Lounge

DoSopotu Club & Lounge znajduje się przy Mariackiej, najbardziej imprezowej ulicy w całym mieście. Tutaj szalona zabawa nigdy się nie kończy. Lokal jest stosunkowo nowy, choć nie należy traktować tego w kategoriach wad. Świetny nowoczesny wystrój, a także kompetentna i profesjonalna obsługa sprawiają, że jest to miejsce zachwycające od pierwszego wejrzenia. To miejsce na spotkania towarzyskie, ale także miejsce, w którym będzie można przetańczyć całą noc przy akompaniamencie znanych i lubianych hitów.

6. Bawitto

Bawitto to klub znajdujący się przy placu Karola Miarki, a zatem w ścisłym centrum Katowic. To idealne miejsce dla osób, które poszukują szalonych imprez na najwyższym poziomie. Klub urządzony w nowoczesnym stylu. Zachwyca przede wszystkim profesjonalizm obsługi. Do dyspozycji goście mają świetny parkiet. Za muzyczne brzmienia odpowiadają świetnie przygotowania DJ-e.

7. Mega Club

Mega Club znajdujący się przy placu Sławika i Antalla to bez wątpienia jedno z najważniejszych miejsc na klubowej mapie Katowic. Jest jednym z najstarszych klubów, w którym regularnie na przestrzeni lat pojawiały się gwiazdy największego formatu. Miejsce słynęło przez lata przede wszystkim z doskonałych hip-hopowych imprez. To właśnie tutaj odbywały się koncerty legendarnej Paktofoniki czy Kaliber 44. Osoby poszukujące miejsca z doskonałą brzmieniowo muzyką powinny zajrzeć do Mega Clubu. To miejsce z niesamowitym klimatem i niesamowitą historią.

8. Scena54 by Feiim

Przy ulicy Mickiewicza znajduje się Scena54 by Feiim. To jedno z tych miejsc, do których można zajrzeć w ciągu dnia i zjeść coś pysznego, a nocą wpaść na imprezę i wyjść dopiero nad ranem. Miejsce urządzone z wyjątkowym wyczuciem estetycznym. Goście mają do dyspozycji wspaniale wyposażony bar oraz parkiet.

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.