Polska

7 najlepszych klubów i dyskotek w Katowicach

kluby katowice

Katowice są stolicą województwa śląskiego znajdującego się w południowej części Polski. Wcześniej pisaliśmy o tym, jakie są najlepsze restauracje w Katowicach. Warto też przeczytać najlepszych atrakcjach w Katowicach. Dzisiaj miasto cieszy się mianem kulturalnego ośrodka, w którym zawsze dzieje się coś interesującego. Jakie kluby cieszą się największym uznaniem i dlaczego warto do nich zajrzeć? Oto kilka wybranych propozycji.

1. Pomarańcza

Pomarańcza to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych klubów muzycznych w Katowicach. Znajduje się przy ulicy Mickiewicza w budynku galerii Skarbek. Jest to zatem w centralna części katowickiego rynku. To jeden z najnowocześniejszych klubów nocnych w południowej Polsce. Do dyspozycji gości oddano trzy muzyczne sale – klubową, dance oraz cubana, w której królują rytmy latino. Na terenie obiektu znajdują się także specjalne VIP roomy oraz restauracja Taco Loco. To idealna przestrzeń dla osób, które poszukują świetnej zabawy. Klub regularnie organizuje tematyczne imprezy z udziałem doskonale przygotowanych animatorów. Nad wystrojem pracowali najlepsi projektanci w Polsce.

2. Cotton Club

Przy ulicy Matejki znajduje się Cotton Club. To kolejne miejsce na katowickiej mapie, które powinno zwrócić uwagę osób poszukujących nocnych mocnych wrażeń. Wystrój jest utrzymany w nowoczesnym stylu. W środku znajduje się obszerny parkiet. Standardem jest obecność doskonałych DJ-ów, którzy wiedzą, w jaki sposób rozkręcić maksymalnie imprezę. Warto również wspomnieć o świetnie wyposażonym barze i wykwalifikowanych barmanach. Goście mają do dyspozycji całe mnóstwo rozmaitych drinków.

3. Klub Prime

Klub Prime znajduje się przy ulicy Mielęckiego. To jedno z tych miejsc, które zachwyci nawet najbardziej wymagających klientów. Klub został zaaranżowany w nowoczesny i bardzo gustowny sposób. Goście mają do dyspozycji wspaniały parkiet. Na uwagę zasługują również wygodne loże, w których będzie można zaczerpnąć powietrza po udanych tańcach. Miejsce cieszy się wielkim uznaniem zarówno wśród mieszkańców miasta, jak i osób przyjezdnych.

4. Energy 2000

Przy ulicy Plebiscytowej znajduje się kolejna propozycja stolicy Górnego Śląska. Energy 2000 to klub z doświadczeniem sięgającym ponad dekadę. Właścicielom zależało na stworzeniu miejsca, które wizualnie przypominałaby amerykańskie kasyna. Do współpracy zaproszono kreatorów takich miejsc. Ttrzeba przyznać, że finalnie udało się osiągnąć zamierzony efekt. Nowoczesne wnętrza uświetnione są dodatkowym oświetleniem. Robi to kolosalne wrażenie, zwłaszcza podczas nocnych imprez. Goście mają do dyspozycji aż trzy zróżnicowane pod względem muzycznym sale. Podczas imprez często organizowane są pokazy pirotechniczne. Do tego można spotkać tancerzy i tancerki.

5. Bawitto

Bawitto to klub znajdujący się przy placu Karola Miarki, a zatem w ścisłym centrum Katowic. To idealne miejsce dla osób, które poszukują szalonych imprez na najwyższym poziomie. Klub urządzony w nowoczesnym stylu. Zachwyca przede wszystkim profesjonalizm obsługi. Do dyspozycji goście mają świetny parkiet. Za muzyczne brzmienia odpowiadają świetnie przygotowania DJ-e.

6. Mega Club

Mega Club który jest przy placu Sławika i Antalla to jedno z najważniejszych miejsc na klubowej mapie Katowic. Jest jednym z najstarszych klubów. To tutaj regularnie na przestrzeni lat pojawiały się gwiazdy największego formatu. Miejsce słynęło przez lata przede wszystkim z doskonałych hip-hopowych imprez. To właśnie tutaj odbywały się koncerty legendarnej Paktofoniki czy Kaliber 44. Osoby poszukujące miejsca z doskonałą brzmieniowo muzyką powinny zajrzeć do Mega Clubu. To miejsce z niesamowitym klimatem i niesamowitą historią.

7. Scena54 by Feiim

Przy ulicy Mickiewicza znajduje się Scena54 by Feiim. To jedno z tych miejsc, do których można zajrzeć w ciągu dnia i zjeść coś pysznego, a nocą wpaść na imprezę i wyjść dopiero nad ranem. Miejsce urządzone z wyjątkowym wyczuciem estetycznym. Goście mają do dyspozycji wspaniale wyposażony bar oraz parkiet.