10 Najlepszych Atrakcji w Piasecznie

źródło: Bolando / Wikipedia

Piaseczno jest miastem położonym w województwie mazowieckim, w sąsiedztwie Ursynowa. Korzystna lokalizacja wpłynęła na jego szybki rozwój. W 2010 zostało uznane za najbardziej atrakcyjne miasto dla biznesu.

Aktualna liczba mieszkańców wynosiło około 50 tys. Wzmianki o małej wsi w tym miejscu sięgają już XIII wieku. Głównym miejscem miasta w tamtym czasie był rynek, na którym odbywała się większość życia społecznego. Miasto ma bogatą historię i liczne ciekawe zabytki, przez co jest bardzo atrakcyjne na wakacyjne wyjazdy i wypoczynek z rodziną. Zacznijmy od miejsca sprzyjającego aktywności fizycznej.

1. Lasy Chojnowskie

Na południe od Piaseczna rozciągają się Lasy Chojnowskie, posadzone w głównej mierze przez człowieka. Zawierają roślinność, która rośnie tam naturalnie od wieków. Piękna natura sprzyja spacerom.

2. Górki Szymona

Wspaniałe miejsce na wycieczkę rowerową lub spacer po okolicy Piaseczna. Znajdziemy tutaj piękne stawy otoczone drzewostanem. Na miejscu kilka stanowisk na ognisko z ławkami i stolikiem. Jest tutaj też placyk zabaw dla dzieci i mini siłownia na świeżym powietrzu.

3. Kolej wąskotorowa

Będąc w Piasecznie warto zafundować sobie przejażdżkę taką koleją. Zbudowana w 1914 jako element z Warszawy do Góry Kalwarii. Obecnie jest nie lada atrakcją, którą można zwiedzić okolice w ciekawy sposób.

4. Zabytkowy kościół

Wzniesiony w 1565 roku, kościół Świętej Anny, w stylu późnogotyckim i odrestaurowany po wojnie polsko-szwedzkiej 1736, jest jednym z piękniejszych zabytków w Piasecznie.

5. Kawał skały

Miejscem, gdzie warto zrobić piękne zdjęcia, jest głaz narzutowy Mazur. Ten to nowy potwór mierzący 17,5 metrów obwodu i 2,5 m wysokości został przeniesiony z półwyspu skandynawskiego w czasie Epoki lodowcowej. Jego wielkość oraz okolica, w której się znajduje, sprzyja fotografom.

6. Park Miejski

Zwany parkiem Chyliczkowskim, stanowi świetne miejsce do spacerów i podziwiania spokoju natury. Wystarczy usiąść wygodnie w ławce i rozkoszować się śpiewem ptaków.

7. Muzeum Regionalne

Znajduje się tu miejscowe przedmioty związane z miastem i mieszkańcami oraz informacje historyczne dotyczące miasta.

8. Budynki historyczne

Takimi budynkami są szpital z czasów Powstania Warszawskiego czy też remiza ochotniczej straży pożarnej. Oba budynki pochodzą z czasów XX wieku i stanowią element historii miasta.

9. Mykwa i kirkut

Historia tego miasta to również historia Żydów go zamieszkujących. Od dziesiątek lat żyli oni bowiem w zgodzie z mieszkańcami. Niestety w czasie II Wojny Światowej zostali oni wywiezieni do getta w Warszawie i w dużej mierze wymordowani. Pozostałości po ich osadnictwie to głównie dwa zachowane budynki. Pierwszy z nich to rytualna łaźnia zwana Mykwą znajdująca się na ul. Zgoda. Drugą budowlą jest kirkut z zabytkowymi zdobieniami. Są to jedyne pozostałości po tej społeczności.

10. Restauracje

Jeśli chodzi o jedzenie, to wybór jest bardzo duży. Możemy wybrać miejsca, gdzie skosztujemy dań gruzińskich i polskich oraz pysznej pizzy. Do takich restauracji należy na przykład Szara eminencja czy Zwrotnica. Wszystkie cechuje regionalizm i naturalne składniki.

Miasto to cechuje niesamowity spokój, pomimo że znajduje się zaledwie 15 km od Warszawy. Jest idealnym przystankiem, w którym można wypocząć zwiedzając na przykład, pobliską Warszawę. Miasto to przekona do siebie każdego z was. Łatwy dojazd i możliwość łatwego przemieszczania się z Piaseczna do Warszawy może przekonać również osoby, które przyjeżdżają tu w sprawach służbowych, ponieważ mogą łatwo wypocząć w spokoju i ciszy Piaseczyńskich hoteli.

4.7/5 - (liczba ocen: 25)

Liczba komentarzy: 3

  • Fajny artykuł, ale przydały by się zdjęcia i namiary.
    Wspomnianej skały nie mogę znaleźć.
    Pozdrawiam

  • Mieszkam w Piasecznie od urodzenia i jest naprawdę super to zupełnie przeciwieństwo Warszawy polecam też odwiedzić wesołe miasteczko koło skateparku jest naprawdę fajnie oraz w różne święta lub np dzień dziecka na fontannach są organizowane różne atrakcje takie jak dmuchańce lub inne takie ogólnie to pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.