Polska

15 Najlepszych Restauracji w Głuchołazach i okolicy

Głuchołazy to miasto w województwie opolskim, które zyskało sławę dzięki zlokalizowanemu w tym miejscu uzdrowisku. Domy zdrojowe można zwiedzać po dziś dzień, natomiast pod kątem ilości ciekawych obiektów gastronomicznych Głuchołazy również mają wiele do zaoferowania. Oto piętnaście najlepszych lokali, do których warto zajrzeć!

1. Restauracja Miód Malina

„Miód Malina” to zdecydowanie jedna z najbardziej klimatycznych restauracji w całym mieście. W menu można znaleźć burgery, wytrawne naleśniki oraz pyszne desery. W połączeniu ze znakomitymi trunkami całość zyskuje niezwykłą wartość!

Adres: aleja Jana Pawła II 38, Telefon: 792 665 733

2. Restauracja Muzyczna

Największą zaletą „Muzycznej” jest klimatyczny wystrój wnętrza, który skłania do zamówienia w tym miejscu pysznych dań obiadowych. Pizze, sałatki, makarony oraz dania jarskie w tym miejscu to zbiór najbardziej ulubionych smaków każdego Polaka!

Adres: aleja Jana Pawła II 7, Telefon: 77 557 55 55

3. Fratelli Sossi

„Fratelli Sossi” to nie tylko klasyczna kuchnia włoska, ale też wiele ciekawych dań z całego świata. W miejscu tym można skosztować przepysznego langosza, burrito, fish&chips oraz orientalne frytki. Dla każdego coś dobrego.

Adres: aleja Jana Pawła II 21, Telefon: 77 439 58 09

4. Bar Uniwersalny u Ludwy

„Ludwa” serwuje pyszne domowe dania, które każdy z nas pamięta doskonale z czasów swojego dzieciństwa. Pierogi, kotlety, kopytka i naleśniki w połączeniu z kompotem smakują rewelacyjnie. Warto zajrzeć na ulicę Sikorskiego i przekonać się „na własnej skórze”!

Adres: Generała Sikorskiego 16, Telefon: 77 439 15 07

5. Pizzeria Romano

Weekend w Głuchołazach może być naznaczony świetną kuchnią włoską, a jedynym warunkiem jest przekroczenie progu „Romano”. W miejscu tym można znaleźć nie tylko klasyczną włoską pizzę, ale też szereg innych przysmaków z południa Europy. Pyszności!

Adres: Norwida 2, Telefon: 77 439 15 65

6. Gościniec Pod Bukiem – Restauracja

Gościniec znajduje się w pobliżu parku zdrojowego, natomiast w samym obiekcie można zjeść kilkanaście rodzajów polskich dań. Pierogi, kotlety, sałatki – wystarczy zestawić ze sobą swoje ulubione smaki i cieszyć się widokami Gór Opawskich, które przecinają otaczający krajobraz.

Adres: Parkowa 2, Telefon: 77 439 49 74

7. Smażalnia Ryb U Bodzia

Któż nie lubi zjeść raz na jakiś czas pysznej rybki! Najlepszym miejscem do tego będzie „Smażalnia Ryb U Bodzia”, gdzie każda złowiona „sztuka” ląduje na talerzu gości obiektu. Zdrowo i smacznie!

Adres: Moszczanka 150, Moszczanka, Telefon: 667 745 251

8. Łowisko Na Wyspie

Alternatywą dla fanów rybnych smaków jest również „Łowisko Na Wyspie”. Wybór dań opartych na pstrągach, jesiotrach i karpiach imponuje – niezależnie od aktualnej pory roku i sezonu. Na plus również wystrój samego wnętrza, dzięki któremu można wreszcie poczuć się jak górach.

Adres: Pokrzywna 102, Telefon: 662 003 232

9. Włoski Smak

Miłośnicy włoskich smaków mogą skierować swoje samochody do pobliskiego Jarnołtówka, gdzie znajduje się jeden z najciekawszych lokali serwujących południową kuchnię. Kilkanaście rodzajów pizz na cienkim cieście, sałatki, calzone i pokaźna karta alkoholi. Czego chcieć więcej?

Adres: Jarnołtówek 73, Jarnołtówek, Telefon: 77 439 75 25

10. Dębowy Gościniec

Pozostając na terenie Jarnołtówka alternatywą dla zwolenników lokalnych smaków może stać się „Dębowy Gościniec”. Sam kompleks podzielony jest na część noclegową i restauracyjną, jednak my korzystaliśmy wyłącznie z drugiej opcji. Ogromną zaletą są atrakcyjne ceny i miła obsługa, która chętnie pomaga gościom wybrać dania – zwłaszcza jeśli obszerność menu okaże się zbyt przytłaczająca.

Adres: Pokrzywna 48, Jarnołtówek, Telefon: 77 439 77 29

11. Bueno

Prudnickie „Bueno” to znakomity przykład „quality food”, które utrzymane jest w nurcie kuchni europejskiej. Można tutaj skosztować zarówno bardziej klasycznych opcji, jak i zupełnie nowatorskich dań, a wszystkie potrawy mają jeden mianownik – są wręcz niepoprawnie pyszne!

Adres: Kościuszki 24, Prudnik, Telefon: 77 436 02 13

12. Biała Akacja

Pomimo faktu, że „Biała Akacja” słynie w okolicy z usług cateringowych, to do restauracji tej może zajrzeć każdy przejezdny. Pizze, makarony, sałatki, pierogi i tatary – menu opiera się na klasycznych opcjach, ale obiecujemy – jest niezwykle smakowicie.

Adres: Jana Pawła II 83, Łąka Prudnicka, Telefon: 691 691 974

13. Ziemniaczana KOPA

To oryginalne miejsce jest przykładem kuchni polsko-węgierskiej, czyli opcji rzadko spotykanej w tej okolicy. Placki ziemniaczane, zapiekanki, rosoły i dania jarskie to zaledwie niewielka część całego menu, które prezentuje się naprawdę imponująco.

Adres: Jarnołtówek 26A, Telefon: 601 225 990

14. Wytwórnia Pierogów Wartościowych

Pierogi każdy zna i uwielbia. Z tym faktem trudno polemizować, dlatego wizyta w „Wytwórni Pierogów Wartościowych” będzie wspaniałym przeżyciem. Ogromny wybór opcji sprawia dodatkowo, że zadowoleni z wizyty w tym miejscu będą zarówno zwolennicy słodkich, jak i słonych wersji tego dania.

Adres: Wolności 139, Lubrza, Telefon: 883 021 566

15. Restauracja Przystań

Niech nikogo nie zdziwi oszczędność i klasyczność wystroju wnętrza lokalu. Tutaj liczy się przede wszystkim pyszne jedzenie, a pod tym względem żaden z gości nie będzie mógł narzekać. Kuchnia polska z widocznymi wpływami południowymi jeszcze nigdy nie była tak smaczna!

Adres: Laskowice 2, Laskowice Telefon: 77 437 52 56